acne scar removal

از بین بردن جای جوش با روش MISR

جوش صورت یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای پوست صورت بیفتد. داشتن جوش به خودی خود آزاردهنده است. اما وقتی جای جوش ها روی پوست می ماند مشکل دو چندان می شود. البته در این مورد نباید نگرانی داشته باشید، زیرا جای جوش یا آکنه اسکار درمان پذیر است. در واقع برای از بین بردن جای جوش روش های زیادی استفاده می شود. اما هر روش برای یک تایپ پوستی مناسب است.

اگر از داشتن آکنه اسکار در صورت و بدن خود رنج می برید، اگر تا به حال روش های مختلفی استفاده کرده اید و نتیجه دلخواه خود را نگرفتید و اگر فکر می کنید همیشه باید همراه با جای جوش در صورت و بدن خود زندگی کنید، این مقاله را تا آخر بخوانید.

از بین بردن جای جوش در کمترین زمان با روش جدید MISR

تیم پزشکی مطب پوست، مو و زیبایی روژا جای جوش را در یک ۱ جلسه درمانی با روش اختصاصی MISR درمان می کنند. MISR یک روش جدید است که بسته به نوع پوست شخص، از ترکیب چند روش برای گرفتن نتیجه حداکثری استفاده می کند.

طی یک جلسه مشاوره رایگان پزشک پوست شما را معاینه می کند و بهترین ترکیب از روشهای مورد نظر را برای شما انتخاب می کند. درمان در یک جلسه انجام می شود، اما پروسه درمان کامل بین ۴ تا ۶ ماه به طول می انجامد.


برای دریافت وقت مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید تا مشاوران روژا در کمترین زمان با شما تماس بگیرند:

۰۲۱۲۶۲۹۱۷۷۶


انواع جای جوش

به طور کلی دو دسته جای جوش وجود دارد. دسته اول جای جوشی است که ناشی از کمبود بافت پوست است و به آن اسکار آتروفیک می گویند و شکل فرورفته ای دارد. دسته دوم جای جوشی است که در آن نقطه پوست بافت اضافی داشته و نام علمی آن اسکار هایپرتروفیک است و حالت برجسته ای دارد. جای جوش چه برآمده (هایپرتروفیک) باشد و چه فرورفته (آتروفیک)، چهار نوع دارد که عبارتند از:

چکشی یا Ice Pick: به صورت فرورفتگی تیز و عمیق V شکل است. و به سوراخ شدن پوست با چکش تشبیه می شود. عرض این اسکارها کم و در حدود ۲ میلیمتر است. درمان این اسکارهای معمولا مشکل است زیرا عمق زیادی دارند. پانچ پوستی روشی است که معمولا برای درمان این اسکار پیشنهاد می شود.

جای جوش چکشی یا Ice Pick

دره ای یا Rolling: نواحی موجدار و فرورفته که دهانه پهن و عمق کمی دارند. این اسکار به علت آسیب دیدن زیر سطح پوست به وجود می آید و معمولا گستره وسیعی از صورت را در بر می گیرد. سابسیژن یک روش مناسب برای درمان این آکنه اسکار است.

جای جوش دره ای یا Rolling

واگنی یا Boxcar: فرورفتگی با لبه های عمودی و تیز که می تواند سطحی و عمیق باشد. جای جوش آبله مرغان معمولا از این نوع اسکار است. این اسکار نیز با پانچ پوستی قابل درمان است.

جای جوش واگنی یا Boxcar

جای جوش قرمز یا قهوه ای: یک نوع اسکار قرمز یا قهوه ای رنگ است که می تواند برآمدگی کم یا زیادی داشته باشد. این اسکار به علت تولید بیش از اندازه کلاژن هنگام بهبود بافت پوست پس از رفع شدن جوش به وجود می آید. روش های درمان این نوع جای جوش بسیار متنوع هستند و بستگی به عوامل زیادی دارند. به همین علت روش مناسب توسط پزشک تشخیص داده می شود.

جای جوش قرمز یا قهوه ای

از بین بردن جای جوش با دستگاه RF فرکشنال

آر اف فرکشنال یک تکنولوژی است که ترکیبی است از نیدلینگ پوست و رادیوفرکانسی. دستگاه RF فرکشنال دارای تعداد زیادی سوزن ریز با روکش طلا و ضد حساسیت می باشد. این سوزن ها به صورت سطحی در پوست وارد می شوند و همزمان انرژی RF وارد پوست می شود. کاربرد دستگاه آر اف فرکشنال به عنوان یک روش موثر در کلاژن سازی، جوانسازی و لیفت صورت، رفع جای جوش، کوچک کردن منافذ پوست و رفع ترک های پوستی به اثبات رسیده است.

برای رفع جای جوش با روش آر اف فرکشنال انرژی به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و گرما تولید می کند. این گرما بافت جای جوش را تخریب کرده و پوست آن را از نو می سازد. فرکانس دستگاه برای درمان جای جوش در حدود ۵ مگاهرتز می باشد. این روش فرایندی غیر تهاجمی، با ریسک پایین و نتیجه فوق العاده است.

از بین بردن جای جوش با دستگاه RF فرکشنال

از بین بردن جای جوش با لیزر CO2 فرکشنال

دستگاه لیزر CO2 فرکشنال پرتوهای تکفام و متمرکز لیزر را با طول موج های خاص به لایه های سطحی و میانی پوست ارسال می کند. تاثیری که این پرتوها بر روی بافت پوست می گذارند، مشابه لایه برداری عمیق پوست و پاکسازی آن از سلول های مرده و در واقع بازسازی پوست است. زمانی که جای جوش نسبتا عمیق باشد و در ناحیه میانی پوست اتفاق افتاده باشد، درمان با روش CO2 فرکشنال امکان پذیر است.

مکانیزم لیزر CO2 فرکشنال به این صورت است که پرتو بسیار باریک لیزر به لایه میانی پوست تابیده شده و بیشترین اثر را در این ناحیه می گذارد. لایه میانی پوست محل تولید کلاژن است و لیزر CO2 فرکشنال در محل های فرورفتگی ناشی از جوش باعث تولید کلاژن و پر شدن فرورفتگی ها می شود. شایع ترین عارضه این روش التهاب، قرمزی و حالت آفتاب سوخته پوست است. البته این موارد طبیعی است و تا نهایتا ۱ هفته از بین می رود.

از بین بردن جای جوش با لیزر CO2 فرکشنال

درمان جاي جوش صورت با سابسیژن

سابسیژن که به نام “جراحی زیر پوستی بدون برش” هم شناخته می شود، یک عمل جراحی کوچک است که به وسیله یک سوزن نوکور انجام می شود. این روش به از بین رفتن جای جوش دره ای شکل کمک می کند. پرشک سوزن را در امتداد سطح پوست در زیر پوست فرو می کند و در زیر ضایعات پوستی حرکت می دهد. با این کار بافت های فیبروتیک که عامل ایجاد جای جوش هستند، متلاشی شده و نواحی فرورفته پس از چند هفته به حالت عادی برمی گردند و پوست صاف می شود. این روش حتما باید توسط پزشم مجرب انجام شود زیرا طریقه انجام آن در نتیجه کار بسیار مهم است.

رفع جای جوش قرمز و قهوه ای با میکرودرم

میکرودرم یک روش برای لایه‌برداری پوست است که در آن لایه‌ی روی پوست که دارای سلول های مرده است، به آرامی تراشیده می‌شود تا پوست تازه و سالم شود. جای جوش هایی که به صورت نقاط رنگی قرمز و قهوه ای و یا همراه با برجستگی مختصر بر روی پوست وجود دارند، با استفاده از روش میکرودرم از بین می روند و پوست صاف و شفاف به جا می ماند.

رفع جای جوش قرمز و قهوه ای با میکرودرم

درمان یک روزه جای جوش با پانچ پوستی

پانچ وسیله ای یک بار مصرف است که برای از بین بردن ضایعات حفره مانند به کار می رود. پانچ پوستی یک روش جراحی سرپایی است که تنها در یک جلسه انجام می شود. در این روش پزشک پانچ را روی جای جوش قرار داده و به اندازه مناسب فشار می دهد. با این عمل بافت فیبروتیک که سبب جای جوش شده است، جدا شده و بالا می آید. در واقع پانچ قسمت فرورفته پوست را لیفت می دهد. زخم دور ناحیه درمان نیز با مراقبت های لازم به طور کامل رفع می شود.

در ویدئوی زیر طریقه درمان جای جوش با پانچ پوستی نشان داده شده است:

درمان جای جوش با پلاسما جت

پلاسما جت کاربردهای فراوانی در زمینه زیبایی دارد. نحوه رفع جای جوش، زخم و بخیه با استفاده از پلاسما جت به این صورت است که حرارت ناشی از دستگاه باعث بخار شدن ناحیه کوچکی از پوست شده و به بازسازی بافت نواحی آسیب دیده پوستی می انجامد. به این وسیله پوست را به تحریک وا می دارد، همین امر موجب تا بافت های صدمه دیده به کمک آلبومین (پروتئین‌های محلول در آب) بازسازی بافت پوست انجام می شود.

از بین بردن جای جوش با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش ساده و موثر در درمان بسیاری از مشکلات پوستی می باشد. دستگاه میکرونیدلینگ دارای یک سری است که از تعدادی سوزن بسیار ریز تشکیل شده است. مکانیزم اثر این روش به این صورت است که با فرو رفتن این سوزن ها در لایه سطحی پوست، خراش هایی در سطح پوست ایجاد می شود. واکنش طبیعی پوست به این خراش ها ترمیم و بازسازی است. در جریان تلاش پوست برای بازسازی خود مقدار زیادی کلاژن تولید می شود که این کلاژن به درمان بسیاری از مشکلات پوستی مانند جای جوش کمک می کند. فرورفتگی های ناشی از جوش پس از درمان با میکرونیدلینگ و کلاژن سازی پوست تا حد خوبی پر شده و پوست صاف تر از قبل می شود.

از بین بردن جای جوش با میکرونیدلینگ

از بين بردن فرورفتگي جاي جوش با مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که برای جوانسازی، رفع لک و آکنه اسکار و رفع بسیاری از مشکلات پوستی دیگر به کار می رود. برای درمان آکنه اسکار با روش مزوتراپی از کوکتل های مخصوص این کار مانند کوکتل پیوریفایینگ از برند توسکانی استفاده می شود. این کوکتل ها هم به صورت تزریقی استفاده می شوند و هم به صورت ترکیبی با روش میکرونیدلینگ به کار می روند. روش مزوتراپی معمولا وقتی جای جوش کم عمق باشد استفاده می شود. همچنین این روش به عنوان مکملی برای روش های دیگر نیز به کار می رود.

رفع جای جوش با تزریق چربی و ژل

 یکی دیگر از روش هایی که برای رفع جای جوش به کار می رود، تزریق چربی و یا فیلر است. در روش تزریق چربی، چربی از یدن خود فرد گرفته می شود و در زیر پوست جای جوش تزریق می شود. با این روش حفره ایجاد شده توسط جوش پر شده و سطح پوست صاف می شود. در صورتی که پزشک گرفتن چربی از بدن فرد را تایید نکند، پر کردن آکنه اسکار را می توان با ژل فیلر انجام داد. با تزریق ژل در پوست جای جوش، پوست بالا امده و با بقیه نقاط پوست هم سطح می شود.

رفع جای جوش با پماد و کرم

استفاده از محصولات دارویی ترمیم کننده جای جوش هم به تنهایی و هم به عنوان مکمل برای روش های دیگر تاثیر خوبی بر روی روند درمان جای جوش دارد. کرم ها و پماد های مختلفی در بازار وجود دارند که ممکن است برای انتخاب بهترین آن ها کمی گیج شوید. توصیه می شود که از این محصولات زیر نظر پزشک استفاده کنید تا دقیقا نیاز پوستتان را برطرف کنید. در این صورت هم نتیجه حداکثری می گیرید و هم هزینه بی مورد نکنید.

منبع: مطب پوست، مو و زیبایی روژا

26+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط