مزایا و معایب میکرونیدلینگ

مزایا و معایب میکرونیدلینگ

اگر شما نیز در چهره خود احساس چین و چروک‌هایی را دارید که سن شما را پیرتر از آنچه که هستید نشان می‌دهد و به دنبال راهی برای از بین بردن مشکلات پوستی خود هستید می‌توانید از روش درمانی میکرونیدلینگ استفاده کنید. در این روش از درمان مشکلات پوستی می‌توانید چین‌وچروک‌های پوست، جای جوش یا آکنه‌های موجود در پوست خود را از بین ببرید. اما همه این روش‌های درمانی ممکن است مزایا و معایبی داشته باشند که میکرونیدلینگ نیز جزء همین‌هاست.پس لازم است قبل از اقدام به این کار ابتدا از مزایا و معایب آن مطلع شوید

روش میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از روش‌های درمانی مشکلات پوستی محسوب می‌شود که با توجه به شرایط امروز جامعه می‌تواند راهی مناسب و البته کم هزینه برای برطرف کردن مشکلات پوستی شما باشد. مشکلاتی همچون از بین بردن چین و چروک‌های پوستی یا جای جوش‌های باقی مانده بر روی صورت یا مثلا جای سوختگی‌های ناشی از اتفاقات و حوادثی که ممکن است در طول زندگی برای هر کسی رخ دهد. میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن‌های نازک چند میکرونی می‌تواند در ناحیه‌ای که شما قصد درمان آن را دارید اقدام به ایجاد سوراخ‌ها و حفره‌هایی با قطر چند میکرون و عمق مناسب برای درمان مشکل فعلی شما به تحریک پوست و کلاژ‌ن‌های موجود در پوست کند و ضمن بالابردن سرعت تولید کلاژن به آبرسانی بهتر و بیشتر بافت‌های بدن شما نیز بپردازد. در نتیجه‌ی این کلاژن سازی و آبرسانی بهتر و بیشتر شما شاهد نتایجی شگفت انگیز از رفع مشکل پوستی خود خواهید بود.

روش میکرونیدلینگ

مزایا و معایب میکرونیدلینگ

همه روش‌های درمانی در علم پزشکی با توجه به خواصی که دارند مورد استفاده پزشکان برای درمان انواع مشکلات بیماران قرار می‌گیرند و همچنین با توجه به همین خواص است که در بین افراد جامعه از مقبولیت و محبوبیت خاصی برخوردار می‌شوند. میکرونیدلینگ که یکی از روش های درمانی برای از بین بردن چین و چروک‌های پوست، جای جوش‌ها، آکنه ها و بسیاری دیگر از مشکلات پیش آمده ناشی از حوادث طبیعی بر روی پوست بدن است امروزه به دلیل داشتن همین خواص ویژه خود توانسته گوی سبقت را از دیگر حریفان درمانی خود ربوده و خود را به صدر جدول محبوبیت برساند. از جمله خواصی که می‌توانیم برای روش درمانی میکرونیدلینگ در پوست بدن افراد نام ببریم خاصیت کلاژن سازی این روش است که با استفاده از تحریک پوست می‌تواند سرعت ساخت این کلاژن‌ها را در قسمت تحت درمان به شدت بالا ببرد.

خواص میکرونیدلینگ برای پوست

مزایای میکرونیدلینگ

امروزه در سایت‌ها و مراکز تحقیقاتی و پزشکی مزایای زیادی را برای انجام روش‌های درمانی خاص همچون میکرونیدلینگ ذکر می‌کنند که گاهی شنیدن این خواص و محاسن ویژه افراد با مشکلات خاص پوستی را تحریک به گرایش به استفاده از این روش‌ها برای درمان مشکل فعلی خود می‌کنند. کسانی که با نگاه کردن چهره خود در آینه احساس چین و چروک و پیری می‌کنند حالا با استفاده از این روش به آن نشاط و طراوت و شادابی دوران جوانی خود بازگشته‌اند. میکرونیدلینگ می‌تواند مشکلات پوستی ناشی از حوادث و اتفاقات ناگوار طبیعی و غیرطبیعی که ممکن است در دوره زندگی هر انسانی رخ دهد را بر طرف کند. این روش درمان درواقع یک روش غیرتهاجمی بوده که بیمار با استفاده از این روش هرگز به جراحی و اتاق عمل و بریدن و یا بخیه زدن در بدن خود نیاز نخواهد داشت و تنها با چند سوزن نازک به نتیجه می‌رسد.

مزایای میکرونیدلینگ

معایب میکرونیدلینگ

همه روش‌های درمانی ممکن است علاوه بر مزایا و ویژگی‌های بسیار زیادی که به همراه دارد معایبی را نیز با خود داشته باشند که گاهی ناخواسته انسان را گرفتار خود کنند. البته در مورد میکرونیدلینگ که در واقع یک روش علمی و کاملا پزشکی برای برطرف کردن مشکلات پوستی در سنین مختلف انسان‌ها است تا به امروز گزارشاتی مبنی بر بروز عوارض و خسارت‌های جبران ناپذیری که ماندگار باشند و ضرری بالاتر و وخیم‌تر از مشکل اولیه فرد به او وارد کرده باشند دیده یا شنیده نشده است ولی با همه این‌ها لازم است بدانید که همه روش‌های درمانی می توانند عوارضی هرچند موقتی و کوتاه مدت را به همراه داشته باشند. عوارضی که تاکنون از این روش درمان گزارش شده است عوارضی مثل التهاب، سوزن، خارش و در بعضی افراد معدود که خود مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ را انجام نداده‌اند عفونت‌هایی بوده که مشکلاتی را برایشان بوجود آورده‌ است.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط