بعد از بوتاکس

بعد از بوتاکس

بسیاری از افراد که قصد تزریق بوتاکس را دارند از عوارض و شرایط بعد از بوتاکس بی خبر هستند و یا همواره سوالاتی را در ذهن خود می پرورانند که شرایط پوست آنها به چه صورت خواهد بود، برای پاسخ گویی به این سوالات دست به قلم شده ایم تا نگرانی شما را از این بابت بر طرف نموده و آگاهی نسبی نیز از مراحل بعد از تزریق بوتاکس به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

تزریق بوتاکس

بوتاکس در واقع یک سم بوتولینیوم است که با مقدار کنترل‌ شده و دقیق به ناحیه ای از بدن تزریق می شود که باعث فلج عضلات در این ناحیه می‌شود تا چین و چروک ها را از بین ببرد. بعد از تزریق شما باید همچنان ۱۰ دقیقه‌ای منتظر بمانید تا بوتاکس تزریق شده توسط ماهیچه‌ها جذب شود. بوتاکس در این فاصله زمانی به ماهیچه‌های شما پیوند خورده و دیگر نمی‌تواند به نقاط دیگری گسترش پیدا کند. خانم‌ها حتی بعد از گذشت دو ساعت از تزریق می‌توانند در مناطقی که تزریق روی آنها انجام شده آرایش سبکی کنند و چه‌بسا به کارهای روزمره‌شان مثل آشپزی کردن بپردازند بدون اینکه نگرانی بابت چیزی داشته باشند. هر چند در مورد آرایش هم بهتر است بعد از پرس و جو از پزشک خود با خیال راحت اقدام به این کار کنید و مطمین باشید که این کار هیچ ضرری برای شما ندارد.

تزریق بوتاکس

بعد از بوتاکس چه بخوریم؟

باید بدانید که پس از انجام هر عمل پزشکی باید دوره ای را به عنوان دوره نقاهت پشت سربگذارید ولی یکی از فواید بوتاکس آن است که بعد از تزریق بوتاکس پرهیز غذایی خاصی وجود ندارد ولی در رابطه با برخی از داروها باید احتیاط کرد. بهترین دستور پرهیز را می توانید از پزشک خود دریافت کنید. انواع مختلفی از داروها، مانند رقیق کننده های خون و شل کننده های عضلات هنگام استفاده از بوتاکس موجب خونریزی می شوند. چند روز قبل از بوتاکس شما ممکن است نیاز به مصرف داروهای تجویزی یا داروهای دیگر نداشته باشید. از پزشکان خود بخواهید که در این زمینه شما را راهنمایی کنند. اگر از دارو یا مکمل های زیر استفاده می کنید، در استفاده از بوتاکس احتیاط کنید. مثلا رقیق کننده های خون، شل کننده عضلات، داروهای خواب آور، داروهای آلرژی، ویتامین E، روغن ماهی یا امگا ۳

بعد از بوتاکس چه بخوریم؟

بعد از بوتاکس چگونه بخوابیم؟

ازآنجاییکه جذب مواد تزریقی بوتاکس نیاز به زمان دارد، شما پس از تزریق باید حداقل چهار ساعت منتظر بمانید تا بوتاکس تزریق شده به طور کامل جذب بدن شود و بعد به استراحت و خواب بپردازید. علاوه بر این، هنگام خوابیدن پس از تزریق باید مواردی را رعایت کنید تا مشکلی ایجاد نشود. مثلا سر خود را بالا نگه دارید، از حرکت زیاد هنگام استراحت پرهیز کنید، و همچنین از کمپرس یخ استفاده نکنید. بهترین مواردی که می توانید در چهار ساعت اول پس از تزریق انجام دهید، استراحت کردن به حالت نشسته است تا مطمین شوید این استراحت ضرری برایتان ندارد. گاهی اوقات، شما با دراز کشیدن و یا خوابیدن بعد از بوتاکس ممکن است دچار حالت تهوع شده و یا نتایج منفی دیگری شوید. روش زیبایی بوتاکس اغلب در صبح یا بعد از ظهر انجام می شود تا فرد همان شب بتواند استراحت کند.

بعد از بوتاکس چه کارهایی باید کرد

بعد از تزریق به مدت ۳ تا ۴ ساعت، مرتب عضلات تزریق‌شده را منقبض و منبسط کنید تا دارو به‌خوبی داخل عضلات آن ناحیه منتشر شود  از دستکاری ناحیه هایی که تزریق در آنها انجام شده است به شدت پرهیز کنید وبه مدت ۵ روز از رفتن به سونا و حمام داغ خودداری کنید.  اثر دارو از دو روز پس از تزریق شروع می‌شود و به دو هفته زمان نیاز دارد تا حداکثر اثر آن نمایان شود. بهترین زمان برای ترمیم اثرات تزریق بین ۲ تا ۳ هفته، است که البته اگر از تزریق رضایت دارید، لزومی هم به ترمیم ندارید. خوب است پس از تزریق مواردی را هم رعایت کنید. مثلا به قسمتی از پوست خود که بوتاکس تزریق شده است دست نزنید یا منطقه تزریق را تا ۲۴ ساعت اصلا ماساژ ندهید، زیرا باعث پخش شدن بوتاکس به سایر قسمت ها می شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

پس از بوتاکس میتوان ورزش کرد

همانطور که قبلا هم گفتیم بعد از تزریق باید استراحت کنید و حداقل تا چهار ساعت پش از تزریق از انجام هر کاری از خوابیدن پرهیز کنید چرا که این کارهای سنگین ممکن است اثرات غیرقابل قبولی از تزریق و نهایتا بی رضایتی شما را از این عمل زیبایی به همراه آورند. در روزی که بوتاکس را تزریق کرده‌اید به هیچ عنوان ورزش نکنید. در این زمینه بهتر است محتاط باشید. البته همان یک روز کافی است اما به هر حال کار از محکم‌کاری عیب نمی کند.  اگر دنبال بهترین نتیجه هستید در این موارد دقیق و جدی باشید و خوب است که در رعایت موارد پس از تزریق حتما از پزشک خود راهنمایی و مشورت بگیرید تا به همان نتیجه ای که مدنظرتان هست دست یابید. درغیراینصورت علاوه بر هزینه از دست رفته ممکن است زیبایی شما نیز دچار مشکل شود.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

4+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط