کاشت موی مصنوعی

کاشت موی مصنوعی

ریزش مو در بین عموم مردم چه زنان و چه مردان آنقدر فراگیر شده است که آنان را به فکر کشف راه حلی جدید انداخته است یکی از روش هایی که برای مقابله با ریزش مو استفاده می شود کاشت مو می باشد. کاشت مو با توجه به پیشرفتی که در علم پزشکی به خصوص زیبایی صورت گرفته به روش مختلف انجام می شود. هر چند که این روزها کاشت موی طبیعی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، اما نکته اینجاست که بسیاری از افراد به دلیل عدم در اختیار داشتن بانک موی قوی، به سراغ کاشت موی مصنوعی نیز رفته اند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد قرار دارید توصیه می کنیم، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید زیرا در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم.

کاشت موی مصنوعی چیست؟

امروزه برخی از افرادی که با ریزش مو روبرو هستند، و برای درمان آن به سراغ کاشت موی مصنوعی می روند. زیرا از رویش موها و مراجعه به آرایشگر برای کوتاهی آنان بیزار هستند. از همین رو این روش بهترین گزینه برای آنها به حساب می آید. هر چند که این روش به دلیل عوارضی که با خود به همراه دارد مورد تایید سازمان بهداشت جهانی نبوده و در کشور ما نیز به ندرت توسط پزشکان صورت میگیرد. اما لازم به ذکر است که بهره گیری از این روش، طرفداران خاص خود را دارد.

کاشت موی مصنوعی

مزایا و معایب کاشت مصنوعی مو

مطمئنا می دانید که هر روش درمانی علاوه بر مزایا همواره معایبی را نیز با خود به همراه دارد و این مسئله در رابطه با کاشت موی مصنوعی نیز صدق می کند. از همین رو در نظر داریم در این قسمت به معرفی برخی از مزایا و معایب این روش بپردازیم تا با آگاهی بیشتری به سراغ انجام آن بروید.

معایب:

  • امکان عفونت را در افراد به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.
  • به دلیل مصنوعی بودن تارهای مو، امکان رشد مو وجود ندارد.
  • امکان رفتن به استخر و شنا بسیار محدود می شود.
  • ظاهری مصنوعی را برای افراد فراهم می آورد.

مزایا:

  • بدور از هرگونه خونریزی و ناراحتی افراد را به نتیجه دلخواه میرساند.
  • نتیجه مربوطه بلافاصله پس از اتمام عمل قابل رویت است.
  • هزینه معقولی را با خود به همراه دارد.

روش های کاشت موی مصنوعی

اگر بخواهید در رابطه با چگونگی و روش های کاشت موی مصنوعی اطلاعاتی داشته باشید باید به شما بگوییم که موهای مصنوعی از انواع مختلفی ساخته می شوند که میتواند از جنس مونواکریلیک، پلی ‌اکریلیک و پلی ‌استر باشد. برای انجام این عملیات پزشکان از وسیله ای که از آن با عنوان ایمپلنتر یاد می شود استفاده می کنند و موهای مصنوعی مورد نظر را در ناحیه مربوطه کاشت می کنند. البته این موها از خصوصیت های خوب بسیار زیادی از جمله کاشت در طی یک جلسه و بدون هیچگونه خونریزی اشاره کرد. نکته مثبت اینجاست که افراد میتوانند نتیجه مربوطه بلافاصله پس از اتمام عمل مشاهده نمایند

روش های کاشت موی مصنوعی

هزینه کاشت مو به روش مصنوعی

دقت داشته باشید وقتی افراد به فکر درمان برای از دست دادن موهای خود می افتند باید نسبت به تمام مواردی که در آن وجود دارد آگاهی کاملی بدست آورند که هزینه کاشت موی مصنوعی یکی از اصلی ترین این قضایا می باشد. اگر بخواهیم در رابطه با هزینه این روش درمانی توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم باید در جریان باشید که عوامل زیادی دخیل هستند از جمله اینکه پزشک مربوطه تا چه اندازه مهارت، تجربه، تخصص و آگاهی لازم نسبت به جدیدترین متدهای روز دنیا را دارد. اینکه موقعیت جغرافیایی کلینیک چگونه است و هزینه های پرسنل، تجهیزات و اینکه پزشک از کدام روش برای درمان استفاده می کند میتواند در هزینه های نهایی تاثیرگذار باشد. از همین رو اغلب توصیه می شود که جلسه مشاوره ای را با پزشک مربوطه ترتیب داده و نسبت به تمامی موارد قبل از هرگونه اقدام اطلاعات کاملی بدست آورید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط