قبل و بعد از کاشت ریش

قبل و بعد از کاشت ریش

بسیاری از مردان این روزها به کاشت ریش و سبیل رو می آورند تا مواردی مثل جای زخم و سوختگی و مانند آن را در صورتشان بپوشانند و یا صاحب خط ریش و مدل ریش و سبیل جذاب تر شوند. قبل از اقدام به عمل کاشت ریش باید از سلامت کامل فرد با انجام معاینات و آزمایش های لازم اطمینان حاصل کرد. تا چند روز از مصرف انواع داروهای ضدالتهابی، غیراستروئیدی مانند بروفن به طور جدی خودداری کنید. همچنین بعد از کاشت ریش نیز باید از انجام فعالیت بدنی شدید تا چند روز خودداری کنید.

قبل و بعد از کاشت ریش

همانطور که گفته شد قبل و بعد از کاشت ریش اقداماتی باید صورت گیرد که با مراجعه به پزشک روش کاشت و مراقبت های بعد از آن به بیمار توضیح داده شده و نسبت به عمل کاشت آگاهی لازم را بدست آورد، در ادامه قصد داریم تا مواردی مهم بعد از انجام کاشت ریش و سبیل را بازگو کنیم.

قبل از کاشت ریش

شستشوی صورت بعد از کاشت ریش

رعایت مراقبت هایی که توصیه می شود مانند طرز شستشوی صورت بعد از کاشت ریش باعث می شود تا عوارض احتمالی کاهش پیدا کند و علاوه بر این شاهد رشد سریع تر موها باشید. شستشوی نامناسب صورت احتمال آسیب به فولیکول ها را بالا خواهد برد و حتی احتمال عفونت هم افزایش پیدا خواهد کرد. بعد از کاشت ریش تا ۲۴ ساعت نباید صورت را شست چون قبل از آن زخم ها تازه هستند و شستشوی صورت احتمال عفونت را بالا می برد. بعد از این مدت برای شستشوی صورت باید از شوینده های ملایم مانند شامپوهای مخصوص کودکان استفاده کنید. البته برخی از متخصصان ممکن است شامپوهای مناسبی را برایتان تجویز کنند که در این موارد باید حتما از این شامپوها استفاده کنید. برای شستشوی صورت باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه فشار بیش از حد به صورت وارد نکنید.

بعد از کاشت ریش

ورم صورت بعد از کاشت ریش

ورم صورت یکی از شایع ترین عوارضی است که بعد از کاشت ریش ممکن است در شما به وجود آید. ولی این ورم ها معمولا موقتی هستند و با راهکارهای مناسبی می توان از بروز آنها جلوگیری کرد پس خیلی نگران این اتفاق نباشید. کاشت ریش به صورت کلی روشی کاملا ایمن است و امروزه به طور گسترده مورد استقبال بسیاری از مردان قرار گرفته است. باید بدانید که اگر بعد از کاشت ریش به مراقبت های لازم  مانند شستشوی صورت بعد از کاشت و … توجه شود عارضه ی خاصی شما را تهدید نخواهد کرد. اما به طور کلی برخی از افراد ممکن است با استفاده از روش های کاشت ریش شاهد خون ریزی، عفونت، تورم و قرمزی باشند که در صورت ادامه داشتن باید به پزشک مراجعه کرد. تاکید میکنم که در صورت بروز هر نوع عارضه ای به پزشک مراجعه کنید.

کاشت ریش

کبودی صورت بعد از کاشت ریش

 عوارض کاشت ریش به حدی محدود و قابل کنترل است که فرد می تواند بعد از کاشت ریش بلافاصله در روز بعد از عمل به محل کار خود بازگردد زیرا تنها مقداری قرمزی یا کبودی و التهاب در نواحی کاشت دیده می شود. ولی کبودی صورت یکی از عوارضی است که ممکن است در همه افراد بروز کند و صورت فرد نسبت به موهای کاشته شده واکنش نشان دهد. موهای کاشته شده بعد از ۲ الی ۴ هفته شروع به ریزش می کنند اما فولیکول (پیاز مو) در پوست باقی می ماند و پس از گذشت چند ماه موهای جدید شروع به رویش می کنند و شما می توانید نتیجه کار خود را حس کنید. بعد از کاشت ریش پوست صورت کبره های قرمز رنگی را خواهد داشت که البته بعد از یک هفته یا ده روز بدون برجای گذاشتن هیچ گونه جای زخم، برطرف می شود.

کاشتن ریش

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط