بوتاکس خط ابرو

بوتاکس خط اخم ابرو

امروزه به قدری علم و تکنولوژی پیشرفت کرده که به هیچ عنوان نمیتوانیم روش های رسیدن به زیبایی و ظاهری جوان را مورد شمارش قرار دهیم. یکی از این روش های زیبایی تزریق بوتاکس است که امروزه توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب نماید. یکی از شایع ترین مواردی که از این سم استفاده می شود، تزریق آن در ناحیه ابرو برای از بین بردن خط اخم می باشد. هر چند که امروزه دست افراد برای انتخاب روش درمانی-زیبایی کاملا باز است اما بوتاکس با توجه به نتایج بسیار خوبی که از خود به جای گذاشته توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب نماید. به همین منظور در نظر داریم توضیحاتی در رابطه با بوتاکس خط اخم ابرو خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بوتاکس خط اخم ابرو

تزریق بوتاکس برای خط اخم ابرو

همانطور که گفته شد میل به زیبایی همواره در افراد وجود داشته و آنها تمایل دارند روز به روز جذاب تر از گذشته شوند از همین رو هنگامی که با خط اخم بر روی صورت خود مواجه می شوند به دنبال راهی هستند تا این مشکل را برطرف کرده و صورتی صاف، شاداب و همچنین جوان را برای خود پدید آورند. پیری برای هیچکس جذاب نیست، حال به این مسئله فکر کنید که خط اخم باعث می شود پیرتر از آنچه که هستید صورت شما را نشان دهد مطمئنا اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی کاهش می دهد.  در تزریق بوتاکس خط اخم ابرو نیز پزشکان در تلاش اند تا در کمترین زمان ممکن و با کمترین دوران نقاهت و کمترین هزینه، افراد را به آن چیزی که مد نظر دارند برسانند.

بوتاکس خط اخم ابرو

روش تزریق بوتاکس خط اخم

برای اینکه تزریق بوتاکس در خط اخم صورت گیرد، پزشک مربوطه باید با استفاده از محلول آنتی باکتریال، ناحیه مورد نظر را به طور کامل ضدعفونی نماید. معمولا به دلیل سرپایی بودن این عمل، از بیحسی موضعی استفاده نمی شود زیرا هیچگونه دردی را با خود به همراه ندارد. سپس پزشک با توجه به سوزن های بسیار باریکی که در اختیار دارند و از آنها با عنوان سوزن انسولین یاد می شود، عملیات تزریق بوتاکس را انجام می دهد. تزریق این مواد تنها چند دقیقه از زمان پزشک را به خود اختصاص می دهد.

از نکات مثبت این تزریق این است که عوارض بیهوشی و بیحسی را با خود به همراه ندارد. بطور کلی سه تا هفت روز برای مشاهده نتایج رضایت بوتاکس  طول می کشد. چون در این مدت مواد بوتاکس تزریق شده در حال مسدود کردن مکان گیرنده های استیل کولین هستند و برای اینکه بوتاکس اثر کامل خود را بگذارد به چند روز زمان نیاز است.

تزریق بوتاکس خطوط اخم

رفع خط اخم ابرو با تزریق بوتاکس

سم بوتولینوم از جمله باکتری های شناخته شده در بدن جانداران است که استفاده از آن در دوز پایین اولین بار در سال ۲۰۱۰ برای درمان میگرن مورد استفاده قرار گرفت. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی پزشکان دریافتند که این ماده، این توانایی را دارد که قسمتی از ماهیچه های بدن را فلج کرده و با مسدود کردن ماده شیمیایی به نام استیل کولین، چین و چروک های صورت را از بین ببرد. نکته بسیار مهم اینجاست که این ماده به هیچ عنوان بر روی تارهای ماهیچه ای و عصبی و حتی گیرنده های این ماده شیمیایی اثر نگذاشته و به آنها آسیب وارد نمی کند. از همین رو این روش درمانی- زیبایی امروزه به یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی تبدیل شده و افراد زیادی از پیر و جوان به سراغ بهره گیری از آن می روند.

بوتاکس خط اخم

ماندگاری تزریق بوتاکس خط اخم

در دنیای پیشرفته امروز بوتاکس نقش بسیار زیادی در زندگی انسان ها ایفا می کند و همین مسئله باعث شده تا پزشکان به دنبال درمان خط اخم با استفاده از بوتاکس باشند و در نهایت به نتیجه ای مطلوب نیز دست پیدا کنند. شاید این مسئله جالب باشد که بدانید هنگامی که پزشک بوتاکس را در ناحیه تعیین شده تزریق می کند آن ناحیه مدت حدود ۶ ماه فلج می شود زیرا بوتاکس به هرجایی تزریق شود ماهیچه های آن ناحیه را فلج کرده و پس از ۶ ماه تاثیر آن از بین می رود و همه چیز به حالت اولیه برمیگردد از همین رو نیاز است که آن را دوباره تجدید کنید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط