تزریق بوتاکس برای خط خنده

تزریق بوتاکس برای خط خنده

امروزه به قدری علم و تکنولوژی پیشرفت کرده که به هیچ عنوان نمیتوانیم روش های رسیدن به زیبایی و ظاهری جوان را مورد شمارش قرار دهیم. یکی از این روش های زیبایی تزریق بوتاکس است که امروزه توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب نماید. یکی از شایع ترین مواردی که از بوتاکس استفاده می شود، تزریق آن در ناحیه دهان برای از بین بردن خط خنده می باشد. هر چند که امروزه دست افراد برای انتخاب روش درمانی-زیبایی کاملا باز است اما بوتاکس با توجه به نتایج بسیار خوبی که از خود به جای گذاشته توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب نماید. به همین منظور در نظر داریم توضیحاتی در رابطه با تزریق بوتاکس برای خط خنده خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بوتاکس خط خنده

تزریق بوتاکس برای خط خنده

سم بوتولینوم از جمله باکتری های شناخته شده در بدن جانداران است که استفاده از آن در دوز پایین اولین بار در سال ۲۰۱۰ برای درمان میگرن مورد استفاده قرار گرفت. اما میل به زیبایی باعث شد، تا پزشکان به فکر بهره گیری از این سم در زمینه زیبایی نیز باشند. از همین رو هنگامی که با خط خنده بر روی صورت خود مواجه می شوند به دنبال راهی هستند تا این مشکل را برطرف کرده و صورتی صاف، شاداب و همچنین جوان را برای خود پدید آورند. بوتاکس، این توانایی را دارد که قسمتی از ماهیچه های بدن را فلج کرده و با مسدود کردن ماده شیمیایی به نام استیل کولین، چین و چروک های صورت را از بین ببرد.

در تزریق بوتاکس برای خط خنده نیز پزشکان در تلاش اند تا در کمترین زمان ممکن و با کمترین دوران نقاهت و کمترین هزینه، افراد را به آن چیزی که مد نظر دارند برسانند.

روش تزریق بوتاکس خط خنده

برای اینکه تزریق بوتاکس در خط خنده صورت گیرد، پزشک مربوطه باید با استفاده از محلول آنتی باکتریال، ناحیه مورد نظر را به طور کامل ضدعفونی نماید. معمولا به دلیل سرپایی بودن این عمل، از بیحسی موضعی استفاده نمی شود زیرا هیچگونه دردی را با خود به همراه ندارد. سپس پزشک با توجه به سوزن های بسیار باریکی که در اختیار دارند و از آنها با عنوان سوزن انسولین یاد می شود، عملیات تزریق بوتاکس را انجام می دهد.

ترزیق بوتاکس

تزریق این مواد تنها چند دقیقه از زمان پزشک را به خود اختصاص می دهد. از نکات مثبت این تزریق این است که عوارض بیهوشی و بیحسی را با خود به همراه ندارد. بطور کلی سه تا هفت روز برای مشاهده نتایج رضایت بوتاکس  طول می کشد. چون در این مدت مواد بوتاکس تزریق شده در حال مسدود کردن مکان گیرنده های استیل کولین هستند و برای اینکه بوتاکس اثر کامل خود را بگذارد به چند روز زمان نیاز است.

ماندگاری بوتاکس

در دنیای پیشرفته امروز بوتاکس نقش بسیار زیادی در زندگی انسان ها ایفا می کند و همین مسئله باعث شده تا پزشکان به دنبال درمان خط اخم با استفاده از بوتاکس باشند و در نهایت به نتیجه ای مطلوب نیز دست پیدا کنند. شاید این مسئله جالب باشد که بدانید هنگامی که پزشک بوتاکس را در ناحیه تعیین شده تزریق می کند آن ناحیه مدت حدود ۶ ماه فلج می شود زیرا بوتاکس به هرجایی تزریق شود ماهیچه های آن ناحیه را فلج کرده و پس از ۶ ماه تاثیر آن از بین می رود و همه چیز به حالت اولیه برمیگردد از همین رو نیاز است که آن را دوباره تجدید کنید.

البته زمان ماندگاری دقیق بوتاکس به عواملی مانند شهر محل زندگی و فصلی که در آن تزریق انجام می شود دارد. زیرا دمای محیط اثر زیادی بر ماندگاری پوست دارد. به طوری که گفته می شود بعد از تزریق بوتاکس از گرفتن دوش آب خیلی گرم و داغ خودداری کنید.

هزینه تزریق بوتاکس برای خط خنده

یکی از شایع ترین سوالاتی که افراد پس از مراجعه به کلینیک های زیبایی مطرح می نمایند این است که قیمت بوتاکس خط خنده چقدر است؟ باید بدانید عوامل بسیار زیادی در تعیین هزینه نهایی دخیل است که آگاهی از آنان خالی از لطف نیست. عوامل بسیار زیادی در تعیین هزینه نهایی دخیل است که از جمله آنان میتوان به دستمزد پزشک اشاره کرد. در واقع هر چقدر که تخصص، مهارت، تجربه و توانایی پزشک در تزریق بوتاکس در ناحیه ای مناسب و فراهم آوردن ظاهری متناسب برای افراد بیشتر باشد؛ مسلما هزینه نهایی نیز به همان نسبت دستخوش تغییراتی خواهد شد.

ماندگاری بوتاکس

 از جمله دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت بوتاکس میتوان به موقعیت جغرافیایی کلینیک، تجهیزات، خدمات و کیفیت محصولاتی که در کلینیک ارائه میشود اشاره کرد. مسلما هر چقدر کیفیت خدماتی که از جانب کلینیک در اختیار بیماران قرار میگیرد بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز به همان نسبت افزایش پیدا می کند. امروزه برخی از کلینیک ها با استفاده از بوتاکس های بی کیفیت و البته با هزینه کمتر، مشتریان زیادی را به سمت خود جذب می نمایند اما نکته اینجاست پس از مدتی افراد با عوارض و ناراحتی هایی مواجه می شوند از همین رو باید به این مسئله توجه داشته باشید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط