تزریق بوتاکس در بارداری

تزریق بوتاکس در بارداری

میل به زیبایی چیزی نیست که به آسانی در وجود انسان قرار گیرد و به آسانی نیز از بین برود. همین مسئله باعث شده تا پزشکان و متخصصان روش های بسیار زیادی را برای محقق کردن این خواسته افراد معرفی نمایند. که از جمله معروف ترین آنها بوتاکس نام دارد. بوتاکس که نوعی سم بوتولیسم می باشد که در دوز پایین کارآیی پزشکی بسیار مناسبی از خود نشان می دهد این توانایی را دارد که چین و چروک های صورت را از بین برده و پوستی صاف، زیبا و عاری از هرگونه مشکل را در اختیار افراد قرار دهد. اما سوال اینجاست که آیا تزریق بوتاکس در بارداری امکانپذیر است؟ این سوال به رغم تاثیرگذاری بر سلامت دو فرد از اهمیت بالایی برخوردار است. از همین رو در ادامه به بررسی و معرفی آن می پردازیم.

بوتاکس دوران بارداری

تزریق بوتاکس در بارداری

همه به این مسئله آگاهی داریم که زنان در دوران بارداری، حساس ترین دوران زندگی خود را سپری می کنند. هورمون های آنان به طور قابل توجهی در حال تغییر بوده و همین مسئله تاثیر بسیار زیادی در رفتار، اعمال و گفتار و حتی سلامتی آنها گذاشته است. همانطور که گفته شد میل به زیبایی در وجود تمامی انسان ها نفهته است و نمیتوان این میل را در دوران بارداری سرکوب کرد. روش های بسیار متنوعی در این راستا وجود دارد که بوتاکس از جمله آنها می باشد. اما یکی از ممنوعیت های بوتاکس، تزریق آن در دوران بارداری است. زیرا این امکان وجود دارد که به خون افراد راه پیدا کرده و از این طریق به جنین برسد و سلامت او را به خطر بیاندازد. از همین رو پزشکان بر این مسئله تاکید دارند که در دوران بارداری از هرگونه روش های زیبایی پرهیز کنید.

تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس در بارداری

همانطور که گفته شد، تزریق بوتاکس در بارداری یکی از ممنوعیت های انجام این عمل زیبایی به حساب می آید. در واقع همانطور که این روش میتواند مزایا و ویژگی های مثبتی را با خود به همراه داشته باشد، در نهایت این توانایی را دارد که عوارضی را نیز شامل حال افراد خصوصا در دوران حساس بارداری نماید. از جمله این عوارض میتوان به پراکنده شدن باکتری ها در سراسر بدن اشاره کرد. به عبارت بهتر اثرات باکتری کلستریدیوم بوتولینوم بر روی زنان باردار با توجه به تغییراتی که بارداری در بدن ایجاد می کند مانند افزایش هورمون های بارداری و افزایش حجم خون می تواند شدیدتر باشد.

نحوه تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس قبل از بارداری

اگر جزء آن دسته از مادرانی هستید که به تازگی متوجه بارداری خود شده اید و قبل از آن نیز عملیات تزریق بوتاکس انجام داده اید، باید بدانید که خطر زیادی جنین شما را تهیه نمی کند. زیرا تنها مقدار کمی از سم وارد بدن شما شده است که احتمال گسترش آن در سراسر بدن و درگیر کردن سلامت جنین نیز بسیار پایین است. اما با اینحال یکی از اصلی ترین توصیه هایی که پزشکان زنان و زایمان و چه پزشکان زیبایی به آن تاکید دارند این است که از تزریق بوتاکس چه قبل از بارداری و چه در این دوران حساس خودداری نمائید. تا علاوه بر تضمین سلامت خودتان، سلامت فرزندتان نیز تضمین شود.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط