مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

اگر در نظر دارید که برای درمان ریزش ابروهای خود به سراغ کاشت ابرو بروید، باید بدانید که مسائل زیادی وجود دارد که باعث می شود به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. از جمله مهمترین این موارد میتوان به مراقبت های بعد از کاشت ابرو اشاره کرد. اگر به کلینیک های زیبایی و جلسه مشاوره با پزشک بروید به این مسئله تاکید بسیار زیادی دارند. در واقع آنها بر این عقیده اند که این مراقبت ها بخشی از روند درمانی به حساب می آید و عدم رعایت آنها میتواند رسیدن به نتیجه مطلوب را به تاخیر انداخته و یا کلا عمل انجام شده را بی نتیجه کند. از همین رو با توجه به اهمیت بالای انجام این عمل در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم.

کاشت ابرو چیست ؟

همانطور که می دانید دلایل زیادی برای ریزش ابرو وجود دارد که از جمله آنان میتوان به کندن عصبی ابروها، کم کاری تیرویید، کم پشتی ژنتیکی، کندن اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو، تاتوی ابرو که در جامعه ما رواج زیادی پیدا کرده اشاره کرد. اما امروزه روش هایی همچون کاشت ابرو این مشکل را به راحتی برطرف کرده است. برای اینکه بتوان از عمل کاشت ابرو برای داشتن ابروهایی خوش حالت و زیبا استفاده نمود باید در وهله اول به پزشکی متخصص و باتجربه در این زمینه مراجعه نمائید زیرا انجام این عمل به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد. در واقع در این روش فولیکول های مو موجود در ناحیه پشت گوش بهترین فولیکول ها برای انتقال و کاشت در ناحیه ی مورد نظر ابرو محسوب می شوند.

کاشت ابرو چیست ؟

همچنین اگر از موهایی صاف و تا کمی حالت دار در ناحیه ی ابرو برخوردار هستید میتوان اطمینان داد که عمل موفقیت آمیزی خواهید داشت و به نتیجه دلخواه نیز خواهید رسید. از دیگر نکات مهم باید به محل قرارگیری ابروها اشاره کرد که در آقایان اصولا افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم می باشد و در خانم ها محل کاشت ابرو از لبه استخوانی فاصله گرفته و قوس می زند.

روش های کاشت ابرو

برای اینکه بتوانید روش های کاشت ابرو را بشناسید و بهترین متد را انتخاب کنید باید به پزشکی متخصص و با تجربه مراجعه کنید تا او با بررسی هایی که انجام می دهد به این مسئله پی ببرد که آیا شما گزینه ای مناسب برای کاشت ابرو محسوب می شوید؟ آیا شما از بانک مویی قوی و ضخیم بهره مند هستید؟ در این زمینه باید بدانید که کاشت ابرو هیچ تفاوتی با کاشت مو ندارد و در آن نیز از روش هایی مانند fit، fue، fut و sut استفاده می کنند و از بانک مو برای برداشت گرافت بهره می برند اما نکته ای که وجود دارد این است که بانک مو برای کاشت ابرو در اکثر موارد ناحیه پشت گوش می باشد که شباهت بسیار زیادی به ابرو دارد.

روش های کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

همانطور که گفته شد، مراقبت های بعد از کاشت ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان بخشی از روند درمان شناخته می شود و رعایت کردن آنها تاثیر مستقیمی بر روند درمان دارد. اگر بخواهیم به برخی از این مراقبت ها اشاره کنیم باید موارد زیر را نام ببریم:

  • زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید
  • از شستشوی صورت خودداری کنید.
  • ۲۴ ساعت پس از کاشت ابرو از حمام کردن بپرهیزید.
  • فعالیت های سنگین ورزشی را به مدت یک هفته کنار بگذارید.
  • پس از ۳ روز میتوانید به روال عادی زندگی خود برگردید.

عوارض بعد از کاشت ابرو

عوارض بعد از کاشت ابرو

مهم ترین نکته ای که در رابطه با عمل های زیبایی خصوصا کاشت ابرو وجود دارد این است که آیا این عمل عوارضی را با خود به دنبال دارند؟ در واقع بسیاری از افراد به دلیل عوارضی که روش های درمانی- زیبایی با خود به همراه دارند انجام آن خودداری می کنند. اما باید بدانید که تمامی عوارض کاشت ابرو موقتی بوده و پس از حدود یک هفته از بین می روند. اما با اینحال آگاهی از آن خالی از لطف نیست.

  • بروز تورم و التهاب در اطراف چشم
  • احتمال بروز خونریزی در حین انجام عمل
  • احساس خارش شدید پس از کاشت ابرو
  • احتمال اینکه افراد دچار عفونت شوند بسیار زیاد است.
  • بخیه هایی در ناحیه ابرو ایجاد می شود که احتمال باقی ماندن جای آنها وجود دارد.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

16+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط