مراقبت بعد از پی آر پی

مراقبت بعد از پی آر پی

از آنجایی که PRP شامل تزریق یک ماده به پوست است، عوارض جانبی احتمالی نیز به همراه خواهد داشت. پی آر پی یک اتولوگوس است یعنی حاوی موادی است که مستقیما از بدن خود فرد بدست آمده اند. این مورد خطرات بروز واکنشی حساسیتی که می تواند در اثر تزریق دیگر داروها مانند کورتیزون یا هیالورونیک اسید به وجود آید، را کاهش می دهد. با این حال، خطراتی نیز در تزریق کردن وجود دارند که از جمله آن ها می توان به عفونت، آسیب های عصبی، درد در محل تزریق و آسیب بافتی اشاره کرد. قبل از انجام پی آرپی لازم است که فرد از بروز این خطرات احتمالی آگاه باشد و برای کاهش یا درمان آن از اقدامات و مراقبت های بعد از پی آر پی که زیر نظر متخصصان انجام می شود استفاده کند. همه این موارد و مسایل برای رسیدن به نتیجه مطلوب ضروری و لازم است.

مراقبت های پس از prp صورت

از پی آر پی صورت برای درمان های مختلف استفاده می شود که یکی از آنها استفاده برای رفع آکنه ها ، زخم ها و چین و چروک صورت می باشد. از مهمترین مراقبت های بعد از پی آر پی این است که به هیچ عنوان ناحیه ای که در آن پی آر پی تزریق شده تا ۲۴ ساعت نباید شسته شود. علاوه براین به مدت دو الی سه هفته از تابش مستقیم آفتاب دوری کنید و لازم است تا از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید. بعد از پی آر پی لازم است که از انجام اقدامات زیبایی دیگر در محل تزریق حداقل به مدت یک هفته پرهیز شود. همچنین از استحمام ، شستشو و اسکراب محل تزریق تا ۸ ساعت پس از انجام PRP نیز پرهیز کنید. در این مدت به هیچ وجه از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

مراقبت های پس از prp صورت

مراقبت بعد از پی آر پی مو

برای پی آر پی مو پلاسمای غنی از پلاکت به درون سرنگی کشیده شده و سپس به نواحی از پوست سر که نیاز به رشد بیشتر مو دارند، تزریق می شود. تحقیقات کافی در ارتباط با موثر بودن یا نبودن PRP انجام نشده است. همچنین، مشخص نیست که این روش درمانی بر روی چه افرادی و تحت چه شرایطی بیشترین تاثیر را دارد. بعد از انجام پی آرپی مو لازم است اقدامات مراقبتی مناسبی انجام شود مثلا افرادی که پی آر پی مو انجام داده اند باید تا چندین روز از رفتن به استخر و سونا خودداری کنند. یا این افراد باید از هر گونه فعالیت و ورزشی که موجب تعریق در سر شود نیز پرهیز کنند. همچنین نباید تا چندین روز از هیچ محلول موضعی در پوست سر خود یا حالت دهنده های مو استفاده شود. هرگز نباید محل تزریق را ماساژ دهند.

مراقبت بعد از پی آر پی مو

مراقبت بعد از پی آر پی زانو

یکی از مشکلاتی که پاسخ درمانی آن به پی آر پی بسیار مناسب بوده است، آرتروز زانو می باشد. همانطور که می دانیم، پی آر پی پلاسمای غنی از پلاکت می باشد که طی فرایند سانتریفیوژ از خون خود فرد به دست می آید. پی آر پی به دست آمده از خون، برای بهبود آرتروز به داخل زانو تزریق می گردد. پس ازانجام هر جلسه پی آر پی نیاز به مراقبت هایی می باشد که لازم است به دقت انجام شوند. به عنوان مثال از مصرف داروهای ممنوعه به مدت ۶ هفته پرهیز شود. از شستشوی موضع به مدت ۲ روز خودداری شود. حتما باید از آنتی بیوتیک در صورت تجویز پزشک استفاده شود. بعد از پی آرپی باید حداقل دو روز در منزل استراحت کنید و سطح فعالیت های خود را تا سه روز بعد از آن به تدریج افزایش دهید.

مراقبت بعد از پی آر پی زانو

منبع : کلینیک زیبایی روژا

18+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط