عوارض PRP

عوارض پی آر پی

پی آر پی ، پلاسمای غنی شده از پاکت های خونی است که از فاکتورهای رشد موجود در آن می توان جهت رفع مشکلات پوست و مو استفاده نمود. از تزریق پی آر پی جهت زیبایی و جوانسازی پوست و مو استفاده می گردد. از آنجایی که ماده پی آر پی بر پایه سلول های خونی فرد است، عوارض  پی آر پی در مقایسه با روش های دیگر بسیار کمتر است. بنابراین امکان انتقال بیماری، عفونت، پس زدن بافت، حساسیت آلرژیک و خطراتی چون ایجاد تومور در آن وجود ندارد.

عوارض پی آر پی مو

روش پی آر پی بعد از  کاشت مو روشی کاملا طبیعی است که به منظور تقویت موها بعد از کاشت مو و کاشت ابرو  انجام می شود. همچنین پی آر پی روشی درمانی بدون جراحی برای بیمارانی است که به دلیل ریزش زیاد موها نیاز به تحریک رشد موهای خود دارند. ازآنجاییکه هیچ عارضه جانبی در رابطه با پی آر پی مو تاکنون گزارش نشده است، نشانگر این حقیقت است که این روش از ایمنی بالایی برخوردار می باشد. در واقع به دلیل اینکه در پی آرپی مو از خون شخص بیمار برای درمان استفاده می شود ، این روش یک روش طبیعی بدون هیچ گونه مشکلات و عوارض جانبی است و در درمان ریزش مو و بازسازی و ترمیم بسیار موثر می باشد. تمامی محققین بر این باورند استفاده از روش پی آر پی برای تثبیت کاشت مو روشی مطمئن است.

پی آر پی موی سر

عوارض PRP صورت

زیبایی و طراوت صورت در بالا رفتن اعتماد به نفس شخص نقش بسزایی دارد اما پوست صورت در اثر عوامل مختلف ممکن است دچار لکه ، افتادگی ، تیرگی ، چین و چروک ، خطوط پنجه کلاغی ، از بین رفتن چربی لازم زیر پوست و … گردد که جهت درمان موثر موارد اشاره شده می توان از روش تزریق پی آر پی صورت بهره گرفت. پی آر پی ماده به دست آمده از خون شخص می باشد که با قرار دادن آن در دستگاه گریز از مرکز سانتریفیوژ ، اجرای خون از هم جدا شده پلاسمای تغلیظ شده با پلاکت های خونی که حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم بسیار قوی هستند جهت تزریق بدست می آید.

این روش درمان نیز ممکن است عوارضی جزئی به دنبال داشته باشد چراکه به دلیل حساسیت پوست ناحیه  صورت ، تورم و قرمزی و درد خفیف به وجود خواهد آمد. اما عوارض جدی و خطرناک برای این روش تا به حال گزارش نشده است.

عوارض پی آر پی چیست

عوارض پی آر پی زانو

در پی آر پی زانو سلول‌های فعالی که در روند ترمیم یک ضایعه شرکت دارند را از خون جدا کرده و با غلظت بالا و در عین‌ حال کنترل‌ شده و متناسب با شدت بیماری، در مفصل تزریق می ‌نمایند. اثرات درمانی پی آر پی در زانو بعد از گذشت حدود ۴ تا ۳ روز از تزریق، شروع می‌شود ولی حداکثر اثر آن حدود ۴-۳ هفته بعد تزریق می‌باشد. حداقل ۳ تزریق زانو و هرکدام بافاصله‌ی ۴ تا ۳ هفته، می‌تواند به درمان مناسب آرتروز زانو کمک شایان توجهی کند. هر چند که هر تزریقی می تواند به دلیل رعایت نکردن مسایل استریل کردن و … موجب عفونت شود ولی پی ار پی در واقع استفاده از خون خود فرد می باشد لذا کم ترین عوارض و مشکلات را برای فرد رقم می زند و جز درد و قرمزی مختصر حاصل از تزریق عوارضی به دنبال نخواهد داشت.

معایب پی آر پی

ورم بعد از پی آر پی

یکی از کاربردهای پی آر پی در جوانسازی و رفع چین و چروک های صورت، خط خنده و اطراف چشم و گردن می باشد. پی آر پی باعث فعال شدن فیبروبلاست ها و کلاژن سازی و در نتیجه بافت سازی پوست می شود. بدیهی است چروک های این نواحی با سلول ها و بافت های خود فرد، شروع به ترمیم و پرشدن کرده و نتیجه ارزشمند آن جوانسازی پوست و از بین بردن چروک های این نواحی خواهد بود. از عوارض معمولی پی آر پی می توان گفت که ممکن است در چند روز اول، قرمزی، ورم و سوزش و درد خفیف در آن ناحیه ایجاد شده که معمولا برطرف می شود. ولی در موارد نادر احتمال بروز عفونت نیز وجود دارد. عوارض ناشی از درمان تا حد زیادی ریشه روانی دارند و اگر فرد استرس نداشته باشد بسیاری از این عوارض به وجود نخواهد آمد.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

1+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط