double chin removal

رفع غبغب

غبغب به طور معمول چیزی نیست که کسی دوست داشته باشد در صورت خود داشته باشد. زیرا حتی در صورتی که تمام اجزای صورت زیبا باشند، غبغب به زیبایی فرم صورت صدمه می زند. به همین دلیل رفع غبغب یکی از دغدغه های افرادی است که به صورت مادر زادی دارای غبغب هستند و یا با افزایش وزن دارای غبغب شده اند. در ادامه قصد داریم چگونگی ایجاد غبغب و روش های درمان آن را شرح داده و یک روش فوق العاده موثر برای آب کردن غبغب معرفی کنیم.

رفع فوری غبغب در یک جلسه و بدون بازگشت

اگر درگیر درمان غبغب خود هستید، حتما برایتان مهم است که درمان در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود و در طول زمان غبغبتان به حالت قبل بر نگردد. در مطب پوست، مو و زیبایی روژا غبغب شما را در یک جلسه درمانی به طور کامل از بین می بریم. این روش یک روش به صرفه و غیر قابل بازگشت است.

برای دریافت مشاوره رایگان حضوری و غیر حضوری فرم زیر را پر کنید تا در کمترین زمان با شما تماس بگیریم.

انواع غبغب

غبغب در واقع  تجمع چربی در زیر چانه است. برخی افراد به علت اینکه چانه کوچکی دارند و فاصله نوک چانه تا گردنشان کوتاه است، دارای غبغب کاذب هستند. غبغب کاذب با روش هایی مانند لیفت چانه ، عمل جراحی فک و یا پروتز چانه اصلاح می شود. اما رفع غبغب واقعی که همان تجمع چربی در زیر چانه است، شامل روش هایی است که باعث آب شدن چربی این ناحیه می گردد.

افتادگی غبغب چگونه بوجود می آید؟

به وجود آمدن غبغب دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. کسانی که به صورت ژنتیکی غبغب دارند، مدل و زاویه فکشان طوری است که چانه شان عقب تر از حالت استاندارد است. وقتی چانه عقب باشد، در زیر چانه غبغب تشکیل می شود. علت دیگر ایجاد غبغب تجمع چربی در زیر چانه به دلیل افزایش وزن است. علاوه بر آن، در طول زمان و با افزایش سن پوست حالت ارتجاعی خود را از دست داده و حالت افتادگی پیدا می کند. به همین دلیل پوست فک پایین و زیر چانه اصطلاحا می افتد و ایجاد غبغب می کند. برخی پزشکان بر این باورند که کسانی که به واسطه شغلشان در طول روز سرشان را زیاد پایین نگه می دارند نیز ممکن است پس از مدتی دارای غبغب شوند.

افتادگی غبغب چگونه بوجود می آید؟

روش های درمان غبغب صورت بدون جراحی

درمان غبغب بدون جراحی با روش های مختلفی انجام می شود که با توجه به شرایط فرد و میزان بزرگی غبغب روش مناسب انتخاب می شود. مهمترین این روش های عبارتند از:

ساکشن غبغب

در روش ساکشن، پزشک پس از بی حس کردن موضع، یک شکاف بسیار باریک در زیر چانه فرد ایجاد می کند و با دستگاه مکش چربی های زیر چانه را تخلیه می کند. ساکشن غبغب در یک جلسه انجام می شود و بیمار پس از ۱ هفته می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. پس از انجام این عمل ممکن است کبودی در زیر چانه مشاهد شود که به مرور زمان رفع می شود. درمان غبغب با روش ساکشن همیشگی نیست و احتمال بازگشت غبغب وجود دارد.

رفع غبغب با هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی است که برای درمان غبغب چربی سوزی و لیفت را همزمان انجام می دهد. طرز کار این روش به این صورت است که اشعه مافوق صوت به لایه های داخلی پوست فرستاده شده و تولید گرمای کنترل شده می کند. روش هایفو بافت چربی را متلاشی می کند و این چربی ها به مرور از بدن خارج می شوند. علاوه بر آن، اشعه مافوق صوت باعث لیفت پوست شده و با تحریک رشته های کلاژنی باعث جوانسازی پوست غبغب می گردد. پس از انجام هایفو غبغب مدت ۴ تا ۶ ماه طول می کشد تا اثر آن را مشاهده کنید.

درمان غبغب با مزوتراپی

در روش مزوتراپی، با استفاده از کوکتل مزوتراپی چربی سوز قوی اقدام به آب کردن چربی غبغب می کنند. برای درمان غبغب با مزوتراپی باید بین ۴ تا ۶ جلسه مزوتراپی انجام داد. میزان اثرگذاری این روش کاملا به کیفیت ماده استفاد شده بستگی دارد. برای آشنایی بیشتر با این روش و دیدن فیلم رفع غبغب با مزوتراپی مقاله زیر را ببینید:

مزوتراپی غبغب

رفع غبغب با نخ لیفت

نخ لیفت یک درمان موثر برای از بین بردن غبغب است. در این روش پزشک با تکینک خاصی نخ لیفت را در زیر چانه وارد کرده و می کشد تا غبغب جمع شود. غبغب با این روش قابل بازگشت است و سالی یک بار باید درمان تکرار شود. مطالب بیشتر همراه با فیلم لیفت غبغب را در مقاله زیر ببینید:

لیفت غبغب با نخ

لیفت چانه و گردن

برای از بین بردن غبغب کاذب روش لیفت چانه یک روش موثر است. می توان با استفاده از نخ لیفت چانه و پوست افتاده زیر آن را بالا کشید. در این روش به تعداد لازم نخ PDO و یا سیلوئت (معمولا ۳ تا ۴ عدد) از یک طرف وارد پوست کرده و از طرف دیگر می کشند. قبل از انجام کار بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار دردی احساس نمی کند. برای این کار از نخ کاگ خاردار و نخ سیلوئت می توان استفاده کرد. گاهی نیز ترکیبی از این دو نوع نخ استفاده می شود تا ماندگاری بالاتری داشته باشد. با این کار پوست گردن و چانه لیفت داده شده و غبغب از بین می رود.

هزینه رفع غبغب

با توجه به اینکه برای رفع غبغب روش های مختلفی وجود دارد، هزینه درمان نیز بسته به روش مورد استفاده تعیین می شود. در روش مزوتراپی، محدوده هزینه هر جلسه حدود ۵۰۰۰۰۰ تومان (کل پروسه بین ۲ تا ۳ میلیون تومان) بسته به برند کوکتل مزوتراپی می باشد. هزینه درمان غبغب با نخ لیفت نیز حدود ۱ میلیون تومان بوده و قیمت هایفوتراپی نیز ۱ میلیون تومان می باشد. برای اطلاع از هزینه دقیق باید قبل از درمان یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید.

هزینه رفع غبغب

عوارض رفع غبغب

رفع غبغب با جراحی و بیهوشی عوارض معمول جراحی را در پی خواهد داشت. اما درمان بدون جراحی و با روش های غیر تهاجمی که در بالا توضیح دادیم عوارض خاصی ندارد. روش مزوتراپی و هایفوتراپی از کم عوارض ترین روش ها هستند و هیچ گونه تخریب آشکاری در پوست ایجاد نمی کنند. روش ساکشن به دلیل استفاده از تیغ جراحی و ایجاد شکاف در پوست دوره نقاهت ۱ هفته ای دارد و ایجاد کبودی می کند. همچنین اسکار ناشی از تیغ جراحی بر روی پوست ماندگار شده و باید با روش ها زیبایی مختلف و یا استفاده از پماد و کرم های مخصوص رفع شود.

منبع: مطب پوست مو زیبایی روژا

49+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط