مراقبت های بعد از مزوتراپی چشم

مراقبت های بعد از مزوتراپی چشم

افزایش سن همواره مشکلات بسیار زیادی را با خود به همراه دارد که بروز چین و چروک بر روی صورت و اطراف چشم از جمله مهمترین و البته ناراحت کننده ترین آنها به شمار می اید. اما خوشبختانه این روزها روش هایی همچون مزوتراپی تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد خواهد داشت. اما نکته ای که همواره باید به آن پرداخته شود مراقبت های بعد از مزوتراپی چشم می باشد. این مسئله تاثیر بسیار زیادی در رسیدن به نتیجه دلخواه خواهد داشت. در ادامه این مقاله با توجه به اهمیت بالای آن در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بعد از مزوتراپی چشم چه باید کرد

اقدامات بعد از مزوتراپی چشم تاثیر مستقیم بر روی نتیجه و ماندگاری آن دارند. وقتی مزوتراپی چشم را برای برطرف کردن چین و چروک های اطراف چشم و حتی برطرف کردن گودی و سیاهی زیر چشم انتخاب می کنید به دلیل اهمیت و ارتباط نزدیک آن با بینایی باید در انتخاب پزشک متخصص خود نهایت دقت را به کار گیرید زیرا میتواند سلامت بینایی شما را دستخوش تغییراتی نماید. معمولا توصیه می شود که بعد از مزوتراپی چشم حتما باید از کمپرس سرد بر روی نقاط تزریق شده استفاده نمود تا علاوه بر اینکه تاثیر مواد در آن ناحیه افزایش پیدا کند، از بروز کبودی و تورم نیز تا حدود زیادی جلوگیری به عمل آید.

بعد از مزوتراپی چشم چه باید کرد

مراقبت های بعد از مزوتراپی چشم چه مواردی هستند؟

همانطور که گفته شد مراقبت های بعد از مزوتراپی چشم بخشی از روندهای درمان به حساب می آید. از همین رو اهمیت دادن به آن جزء مهمترین اقداماتی است که باید توسط افراد صورت گیرد. از جمله این مراقبت ها عبارتند از:

  • از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب خودداری نمائید.
  • ماساژ دادن ناحیه مربوطه پس از تزریق میتواند در رسیدن به نتیجه مطلوب موثر باشد.
  • از رفتن به حمام یک روز پس از تزریق مواد پرهیز نمائید.
  • کمپرس سرد و گرم میتواند تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری و حتی کاهش کبودی و تورم و حتی قرمزی داشته باشد.

کبودی دور چشم بعد از مزوتراپی

از جمله شایع ترین عوارضی که پس از مزوتراپی چشم به سراغ افراد می آید، کبودی است. کبودی که به نوعی واکنش بد به تزریق ماده ای خارجی می باشد. اغلب به واسطه مراقبت های بعد از مزوتراپی چشم می تواند تا حدود زیادی از بروز آن جلوگیری شود و یا روند از بین رفتن آن سرعت بخشد. کمپرس سرد بهترین گزینه ای است که برای رسیدن به این خواسته پیش روی افراد قرار دارد. افراد باید کمپرس را بلافاصله پس از تزریق به مدت ۱۰ دقیقه در ناحیه مورد نظر قرار دهند. و پس از آن نیز هر دو ساعت به مدت ۱۰ دقیقه این عمل را تکرار کنند. البته برای این کار باید مراقب باشید که یخ را روی سینوس های خود نگذارید تا سینوس هایتان دچار سرماخوردگی نشوند.

کبودی دور چشم بعد از مزوتراپی

قرمزی چشم بعد از مزوتراپی

وقتی به سراغ مزوتراپی چشم برای برطرف کردن مشکلات چشمی می روید، مسلما مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاهی پیدا کنید. همین مسئله باعث شده تا قرمزی چشم بعد از مزوتراپی یک امر عادی و طبیعی به نظر آید. اما نکته اینجاست که قرمزی چشم به واسطه تزریق ماده خارجی در بدن شکل میگیرد، و هر چند که موقتی بوده اما میتواند ظاهری ناخوشایند را برای افراد فراهم آورد. بنابراین نیازی نیست در این مورد نگرانی داشته باشید. هر چند که بسیاری از افراد بر این عقیده اند که مراجعه به پزشکی متخصص و باتجربه میتواند از بروز این مشکل جلوگیری کند.

منبع: کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط