face fat injection

تزریق چربی به صورت

به تدریج و با افزایش سن چین و چروک‌های زیادی در صورت ظاهر می‌شود. متخصصان تاکید دارند که علت اصلی بروز چین و چروک‌ها کاهش میزان چربی پوست می‌باشد. در حالت کلی کاهش میزان چربی پوست علاوه بر ایجاد چین و چروک، سبب بروز مشکلاتی نظیر پدیدار شدن خط اخم، خط خنده، گود افتادگی زیر چشم‌ها و… می‌شود. امروزه با توجه به سیر صعودی پیشرفت علم و فناوری، روش‌های جدیدی برای کاهش و یا رفع کامل مشکلات مطروحه بوجود آمده است. یکی از مهم‌ترین و موثرترین روش‌ها تزریق چربی صورت می‌باشد. برتری روش تزریق چربی به صورت نسبت به سایر روش‌ها در این است که چون چربی مورد نیاز برای تزریق، از بدن خود فرد دریافت می‌شود، با بدن فرد سازگارتر بوده و عوارض جانبی کمتری دارد.

تزریق چربی به گونه صورت

در تزریق چربی در گونه ها با برداشتن چربی های نقاط مختلف بدن مانند: پهلو ها، شکم، ران ها به ناحیه گونه ها برای برجسته تر شدن آن ها انتقال می دهند.

در زیر پوست صورت ۲ لایه چربی اجاد شده است که لایه داخلی نواحی عضلات صورت را پر کرده است که با افزایش سن انسان از بین نمی روند و لایه بیرونی پوست که سطحی می باشد با کهولت سن از بین رفته و این امر باعث ایجاد چین و چروک های پوست صورت و افتادگی آن می شود، در نهایت ابرو ها به سمت پایین می آیند و پوست نواحی گونه ها شل می شوند. صورت انسان در سنین میانسالی مانند یک بادکنک می ماند که مقداری از باد آن کاهش یافته است و اگر دوباره باد در آن انتقال یابد در نهایت باعث صافی و برجستگی صورت می گردد.

تزریق چربی در گونه

تزریق چربی به لب

در روش تزریق چربی به لب، لب ها ظاهری زیبا تر و حجیم تر پیدا خواهند کرد و این عمل در زیبایی صورت فرد بسیار تاثیر گذار است. همچنین این روش را میتوان به صورت جدا روی لب پایینی و روی لب بالایی انجام داد که معمولا افراد این تزریق را بر روی هر دو لب انجام می دهند. این عمل باعث می شود که لب ها برجسته تر شده و باریکی لب ها از بین برود و در نتیجه باعث زیبایی صورت می گردد. تزریق چربی در لب مدت بیشتری نسبت به ژل فیلر خواهد ماند چرا که چربی تزریق شده در لب‌ها، از طریق خون مواد مورد نیاز خود را دریافت نموده و ماندگاری خود را تثبیت می‌نماید.

پس از انتقال و تزریق چربی به لب ها سلول های چربی راه جدیدی برای رشد خود در بدن پیدا کرده و در نهایت با ایجاد خون رسانی به خود در بدن باقی می مانند. همچنین ممکن است ممکن است مقداری از چربی های تزریق شده در لب جذب نشوند و بدن آن ها را پس بزند، به همین خاطر گاهی اوقات نیاز است که تزریق چند مرتبه تکرار شود.

تزریق چربی در لب

تزریق چربی به پیشانی

در حال حاضر روش تزریق چربی به صورت با توجه به مزایای بسیار منحصربفرد آن، یکی از روش‌های بسیار کارآمد و پرطرفدار می‌باشد. پیشانی از جمله قسمت‌هایی از بدن می‌باشد که تاثیرات افزایش سن به صورت کاملا واضح در آن‌جا قابل مشاهده خواهد بود. بروز چین و چروک‌ها و ایجاد خطوط موازی بر پیشانی از جمله مشکلات ناشی از افزایش سن می‌باشند که به میزان بسیار زیادی زیبایی چهره افراد را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند، بنابراین استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای برطرف نمودن مشکلات مذکور بسیار توصیه می‌شود. همانطور که گفته شد تزریق چربی به پیشانی یکی از بروزترین و منحصربفردترین تکنولوژی‌های موجود در این زمینه می‌باشد.

فاکتورهای عروقی چربی تزریق شده حین انجام عملیات تزریق چربی به صورت، پس از مدتی قادر خواهند بود، از ایجاد چین و چروک‌های جدید جلوگیری کرده و چین و چروک‌ها موجود را نیز برطرف نمایند. همانطور که قبلا بدان اشاره شد، روش تزریق چربی به صورت نسبت به سایر روش‌های موجود، ایده‌آل‌تر و کاربردی‌تر است، زیرا چربی مورد نیاز از خود فرد دریافت شده و احتمال بروز عوارض جانبی پس از تزریق به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد.

تزریق چربی به پیشانی

تزریق چربی زیر چشم

به تدریج با افزایش سن و وجود مسائل ژنتیکی زیر چشم افراد دچار مشکلاتی نظیر چین و چروک، کبودی، گود افتادگی و… می‌شود. متخصصان علت این امر را از بین رفتن بافت چربی موجود در زیر چشم افراد عنوان نموده‌اند. از سویی دیگر بروز مشکلات مذکور در زیر چشم افراد سبب کاهش زیبایی چهره آنان خواهد شد، بنابراین توصیه می‌شود افراد با استفاده از روش‌های اصولی به درمان مشکلات مذکور بپردازند.

بهترین و موثرترین روش برای رفع گودی و چین و چروک‌های موجود در زیر چشم، استفاده از روش تزریق چربی به صورت می‌باشد، زیرا مهم‌ترین وظیفه چربی‌ها حفظ خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست است و هنگامی که چربی در روش تزریق چربی به صورت، به نواحی آسیب دیده تزریق می‌شود، چین و چروک‌های موجود از بین می‌روند و در نتیجه جوانی و جذابیت چشم‌های فرد بیمار دوباره باز خواهند گشت. برای انجام عملیات تزریق چربی به زیر چشم، پزشک متخصص چربی مورد نیاز را از قسمت پهلوها یا ران‌های بیمار دریافت می‌نماید. لازم به ذکر است دستگاه مورد استفاده برای انجام عملیات تزریق چربی به صورت، دستگاه لیپوساکشن می‌باشد.

تزریق چربی فک

گاهی اوقات افراد از فرم صورت خود ناراضی هستند و تصور می‌کنند که فک و چانه آن‌ها با سایر اجزای صورتشان تناسب ندارد، بنابراین به دنبال تغییر فرم صورت خود هستند. بهترین روشی که متخصصان برای زاویه دار کردن صورت آن‌ها پیشنهاد می‌نمایند، استفاده از روش تزریق چربی به صورت می‌باشد. لازم به ذکر است که فرایند تزریق چربی به صورت باید حتما توسط پزشک متخصص انجام گیرد، زیرا پزشکان تقارن و تناسب میان اعضای صورت بیمار را نیز در نظر می‌گیرند.

چربی مورد نیاز برای آغاز عملیات تزریق چربی به صورت از قسمت شکم فرد بیمار گرفته می‌شود. برای انجام عملیات مذکور نیازی به بی‌هوشی کامل نبوده و پزشک معالج با توجه به وضعیت بیمار بی‌حسی موضعی را انجام می‌دهد. لازم به ذکر است تزریق چربی در ناحیه فک سبب بروز تورم و درد در قسمت تحت درمان می‌شود که این عوارض کوتاه مدت بوده و معمولا بعد از چند هفته به طور کامل برطرف خواهند شد.

تزریق چربی فک

تزریق چربی شقیقه

فرورفتگی در قسمت شقیقه سبب می‌شود که ظاهر افراد به صورت تکیده و مسن به نظر برسد. همانطور که در بالا بدان اشاره شد، علت این امر از بین رفتن بافت چربی موجود در قسمت شقیقه می‌باشد. لازم به ذکر است علت اصلی بروز این عارضه افزایش سن افراد می‌باشد. علاوه بر افزایش سن، عوامل گوناگونی نظیر مشکلات پس از عمل، لاغری شدید و… در بروز عارضه فرورفتگی شقیقه بسیار تاثیر گذار می‌باشد. تزریق چربی به صورت با توجه به مزایای بسیار زیاد آن، یکی از روش‌های بسیار موثر و کاربردی برای درمان عارضه مذکور می‌باشد.

پزشک معالج چربی برداشته شده از بدن فرد بیمار را در قسمت عضله تمپورالیس شقیقه و پریوست استخوان صورت تزریق می‌نماید. ممکن است فرد بیمار پس از انجام عملیات مذکور دچار مشکلاتی نظیر احساس درد در هنگام جویدن و تورم در ناحیه تحت درمان شود که این عوارض کوتاه مدت بوده و به تدریج از بین خواهند رفت. لازم به ذکر است که برای کاهش درد ناشی از تزریق چربی به صورت می‌توان از کمپرس سرد استفاده نمود.

تزریق چربی زیر ابرو

افتادگی ابرو سبب تورم در قسمت پلک فوقانی می‌شود و به دنبال آن مژه‌ها در زیر پلک‌های متورم پنهان خواهند شد، در نتیجه چشم‌ها به صورت گود افتاده به نظر خواهند رسید. افتادگی در قسمت ابرو اغلب به دلیل افزایش سن بوجود می‌آید اما دلایل دیگری نظیر استرس، خستگی، بی‌قراری و… در بروز این عارضه دخیل می‌باشند. به دلیل تاثیر بسیار زیاد زیر ابرو در زیبایی ظاهری، همواره طیف وسیعی از افراد به دنبال درمان افتادگی ابرو خود می‌باشند، بنابراین توصیه می‌شود برای درمان عارضه مذکور از روش‌های علمی و جدید استفاده نمایند.

یکی از موثرترین و کاربردی‌ترین روش‌های درمان افتادگی زیر ابرو، تزریق چربی به صورت می‌باشد. در روش تزریق چربی به صورت پزشک معالج از اندام‌های دیگر فرد بیمار چربی مورد نیاز برای تزریق را دریافت نموده و بافت‌های چربی دریافت شده را در ناحیه تحت درمان تزریق می‌نماید. در روش تزریق چربی به صورت نیازی به بی‌هوشی کامل فرد بیمار نیست و در صورت تشخیص پزشک معالج، بی‌حسی موضعی انجام خواهد شد.

تزریق چربی زیر ابرو صورت

تزریق چربی جای خط خنده صورت

با افزایش سن و تند‌تر شدن روند پیری افراد، میزان تولید کلاژن‌ها کاهش می‌یابد و در نتیجه پوست دچار مشکلات متعددی نظیر افزایش میزان چین و چروک‌های صورت، خط اخم، خط خنده و… می‌شود. از میان مشکلات مذکور، خط خنده یکی از عناصری است که در زیبایی افراد بسیار تاثیرگذار می‌باشد. در حالت کلی می‌توان گفت که بروز خط خنده قسمت‌های مختلف صورت را نیز درگیر مشکلات متعددی می‌کند، به عنوان مثال فرورفتگی ناشی از خط خنده سبب نازک‌تر شدن لب‌ها می‌شود این امر سبب خواهد شد که شادابی و طراوت چهره افراد نیز از میان برود.

بنابراین پزشکان توصیه می‌کنند افراد در صورت مواجه شدن با این عارضه، در اسرع وقت برای رفع کامل آن اقدام نمایند. تزریق چربی به صورت یکی از روش‌های موثر برای ترمیم و رفع کامل جای خط خنده است. برای انجام عملیات تزریق چربی به صورت پزشک معالج چربی برداشته شده از بدن فرد بیمار را در جای خط خنده تزریق می‌نماید. از عوارض جانبی کوتاه مدت تزریق چربی جای خط خنده می‌توان به متورم شدن اطراف دهان، قرمزی، احساس کوفتگی، احساس درد اشاره نمود.

تزریق چربی صورت

تزریق چربی خط اخم صورت

به خطوط موازی تشکیل شده میان دو ابرو خط اخم می‌گویند. مهم‌ترین علت بروز خط اخم، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش آفتاب است، به عبارت دیگر تابش مستقیم آفتاب سبب از بین رفتن کلاژن‌های پوست صورت شده و به بروز خط اخم کمک می‌کند. از دیگر عوامل بروز عارضه خط اخم، می‌توان به افزایش سن افراد و استعمال دخانیات اشاره نمود. برای رفع کامل خط اخم تکنولوژی‌ها و روش‌های متنوعی بوجود آمده است. یکی از مهم‌ترین و موثرترین روش‌های موجود برای از بین بردن خط اخم، استفاده از روش تزریق چربی به صورت می‌باشد. برای انجام عملیات تزریق چربی خط اخم پزشک متخصص چربی مورد نیاز را از بدن بیمار دریافت می‌نماید.

دستگاه مورد استفاده برای انجام عملیات مذکور، دستگاه لیپوساکشن می‌باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که گاهی اوقات پزشک معالج قبل از آغاز عملیات تزریق چربی به صورت، متناسب با وضعیت بیمار بی‌حسی موضعی انجام می‌دهد. تزریق چربی خط اخم نیاز به بیهوشی کامل فرد بیمار نداشته و از ماندگاری و دوام بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

تزریق چربی پشت پلک

با افزایش سن میزان تولید کلاژن‌های پوست به میزان زیادی کاهش می‌یابد. این امر بویژه در قسمت‌ پشت پلک بسیار محسوس می‌باشد بدین صورت که در ناحیه مذکور چین و چروک، افتادگی و سایر مشکلات بروز می‌یابد. در حالت کلی می‌توان گفت که گود شدن و افتادگی پشت پلک به دلیل کاهش حجم پوست اتفاق می‌افتد. از دیگر عوامل بروز عارضه افتادگی پشت پلک، می‌توان به افزایش سن افراد و استعمال دخانیات اشاره نمود.

یکی از مطلوب‌ترین روش‌های موجود برای رفع عارضه افتادگی پشت پلک، استفاده از روش تزریق چربی به صورت می‌باشد. برای انجام عملیات تزریق چربی پشت پلک پزشک متخصص چربی مورد نیاز را از بدن بیمار دریافت نموده و در ناحیه تحت درمان تزریق می‌نماید. همانطور که قبلا بدان اشاره شد برتری روش تزریق چربی به صورت نسبت به سایر روش‌ها در این است که چون چربی مورد نیاز برای تزریق پشت پلک، از بدن خود فرد دریافت می‌شود، سازگارتر بوده و عوارض جانبی کمتری دارد.

منبع: مطب پوست و مو روژا

23+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط