مراقبت های بعد از لیزر صورت

یکی از مواردی که افراد برای خلاصی از شر موهای زائد آن به سراغ لیزر می روند، صورت است. صورت به دلیل ارتباط مستقیمی که با زیبایی افراد دارد همواره مورد توجه بوده و افراد از کلیه روش ها برای رسیدن به نتیجه دلخواه استفاده می نمایند. اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که مراقبت های بعد از لیزر صورت چه تاثیری در رسیدن به نتیجه دلخواه دارد؟ با توجه به اهمیت بالای این مسئله و با در نظر گرفتن توصیه های پزشکان در نظر داریم در این مقاله توصیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از لیزر صورت

به گفته بسیاری از پزشکان مراقبت های بعد از لیزر مو صورت به عنوان بخشی از روند درمانی شناخته می شود و تاثیر بسیار زیادی در رسیدن و یا عدم رسیدن به نتیجه مطلوب خواهد داشت. در واقع مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد به عنوان تکمیل کننده روش درمانی لیزر به حساب می آید. این مراقبت ها عبارتند از:

  • از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید.
  • کرم های ترمیم کننده پوست را برای جلوگیری از هرگونه آسیب مصرف نمائید.
  • از یخ برای کاهش التهابات استفاده نمائید
  • استفاده از کرم ضد آفتاب را برای پوشش ناحیه مورد نظر فراموش نکنید.
  • از مصرف محصولات پوستی تهاجمی پرهیز کنید.
  • فاصله مناسبی میان جلسات درمانی به وجود آورید تا چرخه رشد مو طبیعی باشد.

کبودی بدن بعد از لیزر موهای صورت

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که از لیزر برای خلاصی از شر موهای زائد صورت استفاده کرده اید، در برهه ای از زمان با کبودی هایی در آن ناحیه روبرو شده اید. مطمئنا این مسئله شما را به وحشت انداخته است. اما باید بدانید که این کبودی به نوعی واکنش پوست در برابر اشعه منتشر شده لیزر می باشد و با سوختگی تفاوت بسیار زیادی دارد. از همین رو در صورت رعایت مراقبت های پزشکی، استفاده از کرم ها و لوسیون های تجویز شده از جانب پزشک میتوان اطمینان داشت که در مدتی کوتاه از بین خواهند رفت.

لیزر موی صورت

خارش صورت بعد از لیزر

یکی از شایع ترین اتفاقاتی که پس از لیزر صورت برای افراد رخ می دهد، خارش صورت می باشد. در واقع این مسئله اغلب به دلیل ضد عفونی نشدن دستگاه لیزر و یا رویش موهای جدید رخ می دهد. از همین رو نباید نگرانی زیادی در این راستا داشت. زیرا استفاده از کرم های ضد آفتاب و رعایت فواصل جلسات درمانی در مدتی کوتاه این مشکل را برطرف می سازد. اما با اینحال توصیه می شود که قبل از انجام عمل و شروع هرگونه اقدام، با پزشک مربوطه جلسه مشاوره ای را ترتیب داده و نسبت به تمامی مواردی که ذهن شما را به خود مشغول کرده اطلاعات کاملی بدست آورید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

1+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط