face hifu therapy

هایفوتراپی صورت

پوست صورت از جمله مهم‌ترین ارکان موجود در صورت است که در زیبایی ظاهری افراد بسیار تاثیرگذار می‌باشد. امروزه با پیشرفت علوم و تکنولوژی‌های مختلف در زمینه آرایشی و درمانی، دستیابی به صورتی زیبا به سهولت امکان‌پذیر شده است. یکی از این روش‌ها هایفوتراپی صورت می‌باشد. این روش یکی از بروزترین و موثرترین تکنولوژی‌های موجود در زمینه درمان مشکلات پوستی و افزایش زیبایی صورت محسوب می‌شود. در واقع روش هایفوتراپی سبب بروز انقلابی عظیم در زمینه لیفت صورت شده است. به عبارت دیگر استفاده از روش مذکور سبب خواهد شد افراد پس از طی پروسه درمانی، زیبایی، درخشش و طراوات منحصربفردی در صورت خود مشاهده نمایند.

هایفوتراپی صورت و گردن چگونه انجام می‌شود؟

هایفوتراپی صورت و گردن نیز یکی از جدیدترین ابزارهای موثر در زمینه جوانسازی و از بین بردن چین و چروک‌های صورت به شمار می‌رود. برای انجام عملیات هایفوتراپی صورت و گردن نیازی به بی‌هوشی کامل فرد نیست و گاهی اوقات بنا به وضعیت بیمار و تشخیص پزشک معالج قبل از شروع عملیات مذکور، بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این مرحله از هایفوتراپی صورت و گردن کارتریج مناسب خطوط درمان به صورت دستی انتخاب شده و شات‌هایی با حداقل تعداد ۳۵۰ و حداکثر تعداد ۵۰۰ انجام می‌شود.

هایفوتراپی صورت و گردن

پزشک برای انجام هایفو صورت و گردن از دستگاهی که مشابه با دستگاه سونوگرافی است استفاده می‌نماید. دستگاه مذکور از طریق تولید امواج فراصوت و یا اولتراسوند به صورت متمرکز سبب تولید حرارتی در حدود ۶۵ تا ۷۵ درجه سانتی‌گراد در ناحیه تحت درمان می‌شود، حرارت تولید شده سبب تحریک سلول‌ها خواهد شد و در نتیجه کلاژن‌های قدیمی موجود در آن قسمت از بین خواهند رفت. لازم به ذکر است این روش از طریق تحریک سلولی علاوه بر تخریب کلاژن‌های قدیمی، سبب تولید کلاژن‌های جدید نیز می‌شود.

هایفوتراپی برای لیفت صورت

هایفوتراپی برای لیفت صورت نیز یکی از روش‌های مدرن و بدون نیاز به جراحی جهت رفع چین و چروک‌های صورت و جوانسازی پوست می‌باشد. در حالت کلی انجام عملیات هایفوتراپی صورت برای لیفت صورت سبب ایجاد پوستی هموارتر و مستحکم‌تر خواهد شد. همانطور که قبلا بدان اشاره شد این روش از طریق تحریک سلول‌ها به تولید کلاژن، سبب از بین رفتن چین و چروک‌های صورت و جوانسازی پوست خواهد شد.

هایفوتراپی برای لیفت صورت

لازم به ذکر است که اگر تشعشعات ناشی از اولتراسوند در عمق سه میلی‌متری منجر به تولید حرارتی به اندازه ۶۵ تا ۷۵ درجه سانتی‌گراد شود، کلاژن‌های قدیمی تخریب شده و فرایند تولید کلاژن‌ها به صورت طبیعی آغاز خواهد شد، در نتیجه افراد پس از مدتی قادر به مشاهده طراوات و شادابی ناشی از کلاژن‌سازی در پوست خود خواهند بود. از مزایای هایفوتراپی برای لیفت صورت می‌توان به عدم نیاز به برش و جراحی، عدم وجود دوره نقاحت، عدم بروز لخته خون و کبودی در ناحیه تحت درمان، ماندگاری و دوام بالا و… اشاره نمود.

هایفوتراپی برای لک صورت

در حالت کلی یکی از عواملی که زیبایی ظاهری صورت را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، لک‌های موجود بر روی پوست صورت می‌باشد. لک‌های صورت در اثر عوامل گوناگونی نظیر افزایش سن، جوش، استفاده از کرم‌های غیراستاندارد، بارداری و… بروز می‌یابد. برای از بین بردن لک‌های مذکور روش‌ها و راه‌های درمانی متعددی وجود دارد. یکی از بهترین و پربازده‌ترین روش برای از بین بردن کامل لک‌های صورت، هایفوتراپی می‎‎باشد. به عبارت دیگر انجام عملیات هایفوتراپی صورت برای از بین بردن لک‌های موجود بر روی صورت در کمترین زمان بیشترین بازده را به دنبال خواهد داشت.

هایفوتراپی برای لک صورت

از سویی دیگر این روش به دلیل تاثیرگذاری بسیار سریع و عدم نیاز به جراحی به تدریج مورد استقبال گسترده طیف وسیعی از افراد قرار گرفته است. لازم به ذکر است که پزشکان پیش از انجام هرگونه اقدامی برای آغاز عملیات هایفوتراپی صورت ابتدا باید در رابطه با عمق، مدت زمان و نوع لک اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس اقدامات لازم را اتخاذ نمایند.

هایفوتراپی برای خط اخم

به خطوط موازی تشکیل شده میان دو ابرو خط اخم می‌گویند. مهم‌ترین علت بروز خط اخم، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش آفتاب است، به عبارت دیگر تابش مستقیم آفتاب سبب از بین رفتن کلاژن‌های پوست صورت شده و به بروز خط اخم کمک می‌کند. از دیگر عوامل بروز خط اخم، می‌توان به افزایش سن افراد و استعمال دخانیات اشاره نمود. برای رفع کامل خط اخم تکنولوژی‌ها و روش‌های متنوعی بوجود آمده است.

هایفوتراپی برای خط اخم

یکی از مهم‌ترین و موثرترین روش‌های موجود برای از بین بردن خط اخم، استفاده از هایفوتراپی می‌باشد. در حالت کلی می‌توان گفت که هایفوتراپی صورت برای خط اخم، یک روش غیرتهاجمی بوده که سبب تحریک سلول‌ها و تولید کلاژن شده و در نتیجه سبب جوان‌سازی و لیفتینگ بافت‌های پوستی موجود در ناحیه میان دو ابرو می‌شود. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که به دلیل قرار گرفتن ناحیه تحت درمان بر روی استخوان پیشانی، معمولا پزشکان برای کاهش درد و سوزش ناشی از فرایند هایفوتراپی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌نمایند.

هایفوتراپی برای خط لبخند

خط لبخند یکی از عوامل بسیار موثر در کاهش زیبایی چهره افراد می‌باشد. از سویی دیگر وجود خط لبخند سبب می‌شود که افراد مسن‌تر نیز به نظر برسند، بنابراین طیف وسیعی از افراد خواهان از بین بردن کامل خط لبخند موجود بر روی صورت خود هستند. عوامل متعددی در بروز خط لبخند موثر می‌باشد، در حالت کلی می‌توان گفت که، عواملی نظیر غذا خوردن، لاغری، خندیدن، مسائل ژنیتیکی، تحلیل بافت فک بالا و لثه و… سبب ایجاد خط لبخند در چهره افراد می‌شود. استفاده از روش هایفوتراپی برای اصلاح خط لبخند یکی از روش‌های بسیار کاربردی و ایده‌آل می‌باشد.

هایفوتراپی برای خط لبخند

این روش نیازی به جراحی و بیهوشی کامل ندارد. از سویی دیگر به دلیل اینکه معمولا خط لبخند عمق زیادی ندارد، تعداد جلسات انجام هایفوتراپی صورت بسیار کمتر خواهد بود. لازم به ذکر است در این روش برای از بین بردن خط لبخند، اقدام به تحریک سلول‌ها برای تخریب کلاژن‌های قدیمی و تولید کلاژن‌های جدید  می‌شود.

عوارض هایفو صورت

از مهم‌ترین عوارض هایفوتراپی صورت می‌توان به بروز قرمزی و تورم جزئی در ناحیه تحت درمان اشاره نمود. لازم به ذکر است عارضه ذکر شده کوتاه مدت بوده و بعد از دو الی سه ساعت از بین خواهد رفت. همچنین توصیه می‌شود برای از بین رفتن قرمزی و تورم از کمپرس سرد نیز استفاده شود. یکی دیگر از عوارض هایفوتراپی صورت بروز ندول‌های زیر پوستی می‌باشد، این عارضه نیز کوتاه مدت بوده و با انتخاب تراکم‌های مناسب می‌توان از بروز آن پیشگیری نمود.

از دیگر عوارض هایفوتراپی صورت می‌توان به ضعف اعصاب سطحی صورت اشاره نمود، لازم به ذکر است این عارضه نیز همانند عوارض مذکور موقتی بوده و بعد از چند هفته بهبود خواهد یافت. پزشکان متخصص در زمینه هایفوتراپی صورت، برای جلوگیری از بروز ضعف اعصاب سطحی صورت، انتخاب کارتریج مناسب و تراکم مطلوب را پیشنهاد می‌نمایند. علاوه بر موارد مذکور، در برخی موارد حساسیت به لمس صورت نیز پس از انجام عملیات هایفوتراپی صورت احساس می‌شود، که به مرور زمان این عارضه نیز برطرف خواهد شد.

آیا هایفوتراپی صورت را لاغر میکند؟

 هایفو صورت به طور کلی برای جوانسازی و لیفت پوست انجام می شود. اما خاصیت دیگر هایفو چربی سوزی است. به این صورت که چربی های زیر پوست را تا حدی آب می کند. البته در ناحیه صورت فقط برای غبغب از این خاصیت استفاده می شود. هایفو تاثیر چربی سوزی خفیفی در صورت دارد و ممکن است تغییر کمی در میزان چربی های موجود در صورت ایجاد کند.

منیع: مطب پوست و مو روژا

5+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط