مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت

مزوتراپی از جمله روش های درمانی به حساب می آید که در کاهش چربی بدن، سلولیت، جوانسازی، تقویت و رشد موها تاثیر بسیار موثری از خود به جای میگذارد. هر چند که رسیدن به نتیجه مطلوب تنها در یک جلسه امکانپذیر نیست. اما باید بدانید که رعایت و در نظر گرفتن مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت از جمله مهمترین مسائلی است که پس از هر جلسه درمانی باید به آن توجه ای ویژه داشته باشند. در واقع این مراقبت ها تاثیر بسیار زیادی در دریافت نتیجه مطلوب خواهد داشت. از همین رو نباید آنها را نادیده گرفت. در ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

بعد از مزوتراپی صورت چه باید کرد

در وهله اول باید بدانید که استفاده از این روش درمانی هیچگونه درد و عوارض و ناراحتی و واکنش های آلرژیک را با خود به همراه ندارد. و حداقل چیزی حدود ۳ ماه زمان میبرد تا مزوتراپی پوست صورت نتیجه دلخواه را برای افراد فراهم آورد. هر چند که این مسئله به پاسخ گویی پوست افراد و همچنین میزان آسیب وارده به پوست نیز ارتباط مستقیمی دارد. اما نکته اینجاست که در این روش افراد باید محلولی متناسب با پوست خود انتخاب نمایند و پس از تزریق نیز به منظور جلوگیری از تورم از کیسه آب یخ بر روی محل تزریق استفاده نمایند. این کار تنها باید به مدت ۵ دقیقه صورت گیرد و پس از آن افراد میتوانند روال عادی زندگی خود را از سر گیرند.

بعد از مزوتراپی صورت

مزوتراپی پوست

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت چیست؟

پزشکان برای اینکه بتوانند پوستی صاف، شفاف و البته زیبا را به بیماران خود هدیه دهند مراقبت هایی را پس از مزوتراپی صورت تعیین کرده اند. این مسئله به عنوان بخشی از روند درمان شناخته می شود و رعایت کردن آنها الزامیست. از همین رو برخی از این مراقبت ها را خدمت شما معرفی می کنیم:

  • به مدت ۱۲ ساعت از رفتن به حمام خودداری کنید.
  • برای کاهش تورم میتوانید بلافاصله پس از تزریق مزوتراپی به سراغ کمپرس یخ بروید.
  • از برنزه کردن، بند انداختن، میکرودرم و… به مدت یک هفته خودداری نمائید.
  • معمولا ماساژ دادن پوست پس از تزریق مزوتراپی میتواند در حرکت بهتر مواد و افزایش گردش خون تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

ورم صورت بعد از مزوتراپی

یکی از شایع ترین عوارضی که افراد پس از تزریق مزوتراپی با آن روبرو می شوند ورم صورت می باشد. تورم که اغلب بلافاصله پس از تزریق نمایان می شود جزء لاینفک عمل های زیبایی بوده و تنها کاری که میتوان در رابطه با این مشکل انجام داد، استفاده از کمپرس سرد برای افزایش التهابات می باشد. در واقع تورم نوعی واکنش بدن به تزریق ماده ای خارجی به بدن محسوب می شود. هر چند که این تورم ها موقتی بوده اما عدم رعایت مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت میتواند مشکلاتی را با خود به همراه داشته باشد. از همین رو مشورت با پزشک و در نظر گرفتن تمامی نکات میتواند ابهامات زیادی را برای افراد روشن کند.

مراقبت های بعد از مزوتراپی 

کبودی بعد از مزوتراپی صورت

کبودی بعد از مزوتراپی صورت هر چند که در تمامی افراد رخ نمی دهد اما جزء عوارضی است که پس از انجام این عمل زیبایی بروز پیدا می کند و میتواند زیبایی افراد را برای مدتی دستخوش تغییرات نماید. این کبودی ها هر چند موقتی بوده اما استفاده از کمپرس سرد و گرم تاثیر بسیار زیادی در رفع آنها خواهد داشت. از همین رو به محض اتمام تزریق محلول مزوتراپی باید از کمپرس های موجود استفاده کرده تا مقدار کبودی ها را به طور قابل توجهی کاهش دهید. هر چند که در بسیاری از موارد گفته می شود که مراجعه به پزشکی متخصص و باتجربه تاثیر بسیار زیادی در عدم بروز کبودی ها دارد اما باید بدانید که تورم و کبودی جزئی جداناپذیر از عمل های زیبایی به شمار می آیند.

منبع: کلینیک زیبایی روژا

2+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط