کرایوتراپی صورت

کرایوتراپی صورت

چهره شما اولین چیزی است که توسط دیگران مورد توجه قرار می گیرد و به همین دلیل است که ما در زندگی روزمره خود وقت و پول زیادی را صرف محصولات مراقبت از پوست می کنیم. یکی از راحت ترین و ارزان ترین روش های مراقبت از پوست کرایوتراپی است. درمان پوستی با استفاه از یخ برای جوانسازی پوست نه تنها آرامش بخش است بلکه به زیبایی پوست شما نیز کمک کرده و آن را سالم و روشن می کند. کرایوتراپی صورت روش درمانی خاص است که در آن ضایعات سطحی پوست، تحت انجماد قرار می‌گیرند. این روش  نسبتاً ارزان، ایمن و قابل‌اعتماد است.

سرما درمانی لک صورت

هیچ کس با لک پوست به دنیا نمی آید، حتی اگر دلیلش ژنتیک باشد ولی بیشتر لک ها به دلیل قرارگرفتن در معرض اشعه خورشید روی پوست ظاهر می شوند.  لک پوست در واقع همان نقاط قهوه ای روشن روی پوست شما هستند که حاوی پیگمنتی به نام ملانین می باشند. بر خلاف خال که برجسته است، لک پوست یا صورت برجسته، دردناک یا مضر نیست. کریوتراپی می‌تواند به صورت موضعی، پوستی یا جراحی اعمال شود. سرما درمانی موضعی، معمولا برای ضایعات پوستی از جمله لک صورت به خوبی جواب می دهد. در سرما درمانی یا کرایوتراپی از نیتروژن مایع برای فریز و تخریب سلول های غیر طبیعی استفاده می شود. معمولا سرما درمانی برای لک صورت، بی خطر است، و به بیهوشی نیاز ندارد. از  جمله عوارض جانبی کرایوتراپی لک صورت می توان به خونریزی، تاول زدن و عوارض نادری مانند زخم ها اشاره کرد.

کرایوتراپی لک صورت

کرایوتراپی زگیل صورت

کرایوتراپی از موثرترین و آسان ترین روش ها برای از بین بردن زگیل هاست . در این روش با استفاده از موادی مانند نیتروژن مایع زگیل ها را در دمایی بسیار سرد و تحت حرارت بسیار پایین از بین می برند .زگیل در واقع یک تومور پوستی خوش خیم ناشی از پرولیفراسیون یا تکثیر بیش از حد سلول های پوستی و مخاطی می باشد که در اثر  آلودگی به گونه های مختلف اچ پی وی یا ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV به وجود می آید. اگر چه دو سوم زگیل های معمولی طی دو سال خود به خود بهبود می یابند، به دلایل فوق نیاز به درمان زگیل ها در گروهی از افراد احساس می شود. ولی روش درمان زگیل باید به گونه ای باشد که عملکرد و زیبایی برای بیمار حفظ شود و همچنین نباید اسکار ناشی از درمان بدتر از خود زگیل باشد.

کرایوتراپی زگیل صورت

کرایوتراپی برای جوش صورت

در کرایوتراپی بافت همبند جای جوش فریز یا منجمد می‌شود. انجماد بافت به مرگ آن منجر می‌شود و بافت مرده به تدریج می‌ریزد. برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن چند جلسه کرایوتراپی در کنار تزریق کورتیکواستروئید انجام شود. این درمان ترکیبی غالباً نتایج چشمگیری را به دست می‌دهد. به طور کلی جوش و آکنه عارضه پوستی ناخوشایند و ناراحت کننده‌ای است که تقریباً هر فردی آن را در دوران نوجوانی و بزرگسالی تجربه می‌کند. اما مشکل به همین‌جا ختم نمی‌شود و احتمال درآمدن مجدد جوش و یا جای جوش‌های قدیمی روی صورت باقی می‌ماند و با از بین بردن زیبایی پوست حس رضایت از خویشتن را نیز ازبین می برد. نقطه ضعف اصلی کرایو این است که لکه دائمی روشنی را روی پوست بجا می‌گذارد. درهر حال کرایوتراپی روش مناسب برای درمان جای جوش برجسته در افرادی است که پوست روشن‌تری دارند، اما برای همه توصیه نمی‌شود.

منبع: کلینیک زیبایی روژا

3+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط