کربوکسی تراپی مو

مو به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر موثر در زیبایی ظاهری افراد تلقی می‌شود، از سویی دیگر در میزان اعتماد به نفس افراد نیز تاثیر بسزایی دارد. امروزه طیف وسیعی از افراد به دلیل عوامل گوناگونی نظیر تغییر سبک زندگی، تغذیه نامناسب، مسائل ژنتیکی، استرس و… با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنند. یکی از جدیدترین و بروزترین تکنولوژی‌های موجود برای برطرف نمودن مشکل مطروحه، روش کربوکسی تراپی مو می‌باشد. در روش کربوکسی تراپی مو گاز دی‌اکسید کربن به لایه‌های مختلف پوست سر تزریق می‌شود، این امر از طریق افزایش میزان خون‌رسانی و اکسیژن سبب تقویت و رشد موها می‌شود.

تاثیر کربوکسی تراپی در رشد مو

همانطور که قبلا بدان اشاره شده، در روش کربوکسی تراپی مو، گاز دی‌اکسید کربن به پوست سر تزریق می‌شود، در این مرحله بدن برای دفع گاز کربن دی‌اکسید تزریق شده، به میزان بیشتری اکسیژن دریافت می‌نماید، در نتیجه خون با سرعت بیشتری جریان یافته و مواد مغذی را به ریشه‌های مو می‌رساند. در نهایت آنچه که حاصل می‌شود تقویت و رشد موها خواهد بود.

در همین راستا بسیاری از متخصصان بر تاثیر این روش در تقویت ریشه‌های مو اذعان داشته‌اند، زیرا علاوه بر موارد مذکور این روش بدون نیاز به جراحی بوده و فاقد عوارض جانبی جبران‌ناپذیر می‌باشد، همچنین برای انجام روش مذکور نیازی به بی‌هوشی کامل فرد نخواهد بود. از سویی دیگر بیماران پس از چند جلسه انجام کربوکسی تراپی نتیجه را به شکل بسیار محسوسی مشاهده خواهند نمود. لازم به ذکر است که افراد برای جلوگیری از  بروز مشکلات بعدی باید عملیات کربوکسی تراپی مو، را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهند.

توقف ریزش مو توسط کربوکسی تراپی

امروزه کربوکسی تراپی مو، یکی از روش‌های بسیار موثر و کاربردی برای توقف کامل ریزش مو می‌باشد. علت این امر این است که در روش مذکور از طریق تحریک سلول‌های پوستی، میزان جریان اکسیژن موجود در بدن افزایش می‌یابد. این فرایند سبب تولید رگ‌های خونی جدید و نیز تغذیه فولیکل‌های مویی می‌شود، در نتیجه ریشه‌های مو تقویت شده و ریزش مو به طور کامل متوقف می‌شود. لازم به ذکر است که روش کربوکسی تراپی مو مستلزم صرف زمان می‌باشد.

به عبارت دیگر برای دستیابی به نتیجه دلخواه باید عملیات مذکور، چندین بار تکرار گردد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، برای جلوگیری از بروز عوارض جبران‌ناپذیر باید عملیات کربوکسی تراپی مو تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. در حالت کلی می‌توان گفت که کربوکسی تراپی مو، یک روش طبیعی و بسیار منحصربفرد بوده که سبب جلوگیری از ریزش مو می‌شود. لازم به ذکر است که در صورتی که این روش با مزوتراپی تزریقی ترکیب شود، نتیجه بسیار فوق‌العاده‌ای حاصل خواهد شد.

کربوکسی تراپی ابرو

داشتن ابرو‌های پرپشت و ضخیم در زیبایی چهره افراد بسیار تاثیرگذار می‌باشد. اما گاهی به دلایل مختلف ابروها شروع به ریزش می‌کنند. به دلیل تاثیر بسیار زیاد ابرو در زیبایی، بسیاری از افراد به دنبال استفاده از روش‌های مختلف برای حل مشکل خود هستند. بهترین راه استفاده از تکنولوژی‌های جدید موجود در این زمینه می‌باشد. کربوکسی تراپی ابرو یکی از کارآمدترین روش‌های موجود برای حل مشکل ریزش ابرو می‌باشد. در روش مذکور گاز دی‌اکسید کربن به زیر ابرو تزریق می‌شود، در این مرحله بدن برای دفع گاز دی‌اکسید کربن تزریق شده، به میزان بیشتری اکسیژن دریافت می‌نماید، در نتیجه خون با سرعت بیشتری جریان یافته و مواد مغذی را به ریشه‌های ابرو می‌رساند.

فرایند مذکور سبب جلوگیری از ریزش ابرو می‌شود. لازم به ذکر است که کربوکسی تراپی ابرو مستلزم صرف زمان و هزینه کمتری می‌باشد، زیرا وسعت ناحیه تحت درمان کم است و در کوتاه مدت نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد.

منبع: مطب پوست مو زیبایی روژا

1+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط