پروتز مو چیست

پروتز مو

امروزه به دلیل پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده، روش های بسیار زیادی برای درمان طاسی سر و همچنین ریزش موها، پیش روی افراد قرار گرفته است. یکی از این روش ها، پروتز مو می باشد. این روش که امروزه به واسطه نتایج بسیار خوب خود توانسته جایگاه ویژه ای در میان پزشکان بدست آورد، طرفداران زیادی را نیز به سمت خود جذب کرده است. اگر جزء علاقمندان به بهره گیری از این روش هستید، توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید زیرا در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم.

پروتز مو چیست ؟

پروتز مو کمک می کند تا آن دسته از افرادی ک همواره از طاسی سر خود رنج می برند، شاهد موهایی زیبا و پرپشت بر روی سر خود باشند. در واقع هر چند که این روش، به عنوان روشی کاملا موقتی شناخته می شود، اما به دلیل مزایایی که با خود به همراه دارد همواره مورد توجه افراد است. در واقع در این روش پزشکان برخلاف کاشت موی طبیعی در ناحیه پوست سر، موهای مصنوعی را در پروتزهایی از جنس نانو که از ظرافت بالایی بهره مند می باشند کاشت می کنند. و سپس با چسب هایی کاملا مخصوص بر روی پوست سر انسان قرار می دهند. در این روش هر چند از موهایی مصنوعی استفاده شده اما در نهایت، ظاهری طبیعی را به افراد هدیه می دهد.

پروتز موی سر

روش های پروتز مو

امروزه به رغم تحقیقاتی که در برطرف کردن مشکلات زیبایی و طاسی و ریزش موی سر انجام شده، پروتز دائم مو ، جزء یکی از بهترین گزینه هایی است که افراد به سراغ بهره گیری از آن میروند. در واقع در این روش افراد با هیچگونه درد و خونریزی و دوران نقاهت روبرو نخواهند شد و البته اینکه هزینه به مراتب پایین تری را نسبت به سایر روش های کاشت مو پرداخت می کنند. شاید همین مسئله را بتوان اصلی ترین دلیل افزایش روز افزون طرفداران آن دانست. اما با اینحال باید بدانید که این روش با توجه به طرفداران بسیار زیاد خود همواره با معایب بسیار زیادی همراه است که می تواند افراد را از رفتن به سراغ آن منع کند. در ادامه به این مسئله خواهیم پرداخت.

پروتز موی خانم ها

مزایا و معایب پروتز

همانطور که گفته شد انجام این عمل با معایب بسیار زیادی همراه است که این امکان را به وجود می آورد، افراد از ادامه مسیر منصرف شوند. اما با اینحال آگاهی از این معایب خالی از لطف نیست.

  • باعث تجمع چربی ها در لایه های زیرین پروتز مو شده و بوی بدی را در ناحیه سر برای افراد فراهم می آورد.
  • بروز خارش و حساسیت های پوستی
  • شایع ترین عارضه را میتوان قرمزی پوست سر انسان دانست.
  • هزینه بسیار بالایی را در طولانی مدت برای افراد به همراه دارد.
  • امکان رشد در آنها وجود ندارد.
  • روشی کاملا موقتی برای درمان ریزش موهای سر به حساب می آید.

عکس پروتز مو

هزینه پروتز موی سر

اینکه مردان و زنان به سراغ پروتز مو می روند در واقع امید آنها از رویش خود به خودی موهایشان ناامید شده اند و دست به دامن روش های پزشکی شده اند. اما همواره مسئله ای که ذهن بسیاری از افراد را در رابطه با این روش از درمان به خود مشغول می کند قیمت پروتز مو می باشد. در رابطه با این مسئله باید بگوییم که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که تقریبا میتوان گفت همه ی آنها نقش بسیار زیادی در رسیدن شما به نتیجه دلخواه ایفا می کنند.

افرادی که تمایل به پروتز مو دارند در وهله اول کلینیک و پزشکی معتبر و با تجهیزات با پیدا می کنند و یک جلسه مشاوره با او برگزار میکنند تا بتوانند چیزهایی که مد نظر دارند را به پزشک انتقال دهند.  مسلما هر چقدر کیفیت خدمات ارائه شده و تخصص پزشک بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز به همان نسبت افزایش پیدا می کند.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط