کاشت ریش

کاشت ریش و سبیل

پیراهن مردانه، ساعت مچی، عینک دودی و بوی ادکلن تلخ، شاخصه های یک مرد جذاب است، اما داشتن ته ریش جذابیت و اعتماد به نفس یک مرد را دوچندان خواهد کرد، در این مقاله قصد داریم تا نکات مهم درباره تاثیرگذاری داشتن ریش برای آقایان، در مقابله با دیگران را بیان کنیم و اطلاعات کاملی از روش های کاشت ریش و سبیل ، قیمت و ماندگاری آن را باهم بررسی کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

مردانی که بعد از گذشت سن بلوغ، رشد موی ریش و سبیل آنها بطور کامل انجام نشده است، اقدام به کاشت ریش خواهند کرد. در این بین افرادی دیگر نیز بر اثر آسیب های پوستی یا جای بخیه که در نواحی صورت خود دارند و موی ریش در آن قسمت دچار کچلی موضعی شده است، از روش کاشت طبیعی ریش استفاده خواهند کرد، کاشت ریش و سبیل در کلینیک انجام شده و غالباً افراد به دنبال رفع نواقص ریش خود و در وهله دوم زیبایی و حالت ریش هستند.

کاشت ریش

کاشت ریش و سبیل طبیعی

در روش کاشت ریش و سبیل به صورت طبیعی از موی پشت سر یا زیر گلوی به عنوان بانک موی بیمار استفاده می شود، نکته مهم برای کاشتن ریش می تواند جهت کاشت باشد که بعد رشد موی کاشته شده جهت خواب مو همانند دیگر موهای ریش باشد، برای کاشتن ریش باید به سراغ کلینیک های معتبر بروید که مهارت پزشک و تجربه آن بتواند رضایت شما را به همراه داشته باشد، تراکم کاشت ریش نسبت به کاشت مو معمولاً کمتر خواهد بود و برای کاشتن ریش و سبیل از روش های که با تراکم پایین تر هستند استفاده می شود.

۵ نکته مهم درباره کاشت ریش و سبیل

  1. گرافت هایی که جدید کاشته شده ریش مانند موی معمولی رشد خواهند کرد و این حالت برای همیشه ادامه خواد داشت. موهای کاشته شده خصوصیات قبلی خود را حفظ کرده و بعد از ریزش اولیه و رشد مجدد، دیگر ریزش نخواهد داشت و از الگوی ریزش مو یا کم پشت بودن موها در ناحیه ای که کاشته شده پیروی نمی کند و ثابت باقی خواهند ماند.
  2. علاوه بر این افرادی که به طور ارثی مشکل رویش ریش یا سبیل دارند و افرادی که قسمت هایی از ریش آنها تراکم کمتری نسبت به دیگر نواحی دارد و یا قسمتی از ریش آنها خالی است مناسب ترین کاندیدا ها برای انجام کاشتن ریش هستند.
  3. کاشت ریش طبیعی برای افرادی که بر اثر وجود جای زخم یا جای سوختگی یا جای بخیه ی عمل جراحی روی صورت بخشی از موهای صورت آن ها رشد ندارد ، بسیار مناسب است. با انجام این عمل می توان جای زخم و سوختگی و بخیه را با کاشت مو پوشاند و از قرار گرفتن در معرض دید حفظ کرد.
  4. کاشت ریش برای افرادی که دوست دارند چانه آن ها کمی ته ریش داشته باشد و افرادی که دوست دارند یک خط ریش زیبا و مشخص داشته باشند اما موهای صورت آن ها کم پشت و پراکنده است ، بسیار مناسب است.
  5. کاشت ریش را می توان برای آقایانی انجام داد که الگوی پر پشت یا کم پشت بودن موهای صورت خود را می خواهند تغییر بدهند با این کار می توان شکل و فرم چهره فرد را تغییر داد.

روش کاشتن ریش آقایان

کاشت ریش و سبیل به روش fue و fut

روش های بسیاری برای کاشت ریش و سبیل وجود دارد. دو نوع روشfue  و fut در کاشتن ریش و سبیل وجود دارد. در روش fue برداشت مو به صورت تار به تار خواهد بود و در روش fut برداشت مو به صورت گرافت مو انجام می شود. در هر دو روش پزشک برداشت مو را از بانک موی فرد بیمار و یا همان نواحی دهنده مو ( زیر گلوی فرد ) برداشت می کند.

در روش fue ، پزشک بعد از برداشت یک تار مو، آن را در نواحی مورد نظر کاشته، بطوریکه هیچ زخمی جز جای زخم های سفید بر روی پوست باقی نمی ماند.

کاشت ریش به روش fue و fut

در روش fut یک نوار کوچک و باریک از بانک مو بیمار برداشته شده سپس توسط میکروسکوپ عمل جدا کردن گرافت های مو از پوست فرد انجام می شود. پس از برداشتن نوار باریک پوست پزشک دو لبه پوست را بهم نزدیک کرده و بخیه می زند. یک زخم باریک در این ناحیه ایجاد می شود. تنها مشکل روش fut ایجاد جای بخیه بعد از عمل کاشت ریش می باشد.

مزایای کاشت ریش به روش fue و  fut

یکی از مزایای روش fue به جا نگذاشتن زخم است. برخلاف روش fut ، این روش هیچ جای زخمی بر روی پوست نخواهد گذاشت. همچنین روند بهبودی در این روش سریعتر است. مهمترین مزیت این روش بازگشت سریع بیمار به محل کار و زندگی روزمره است. در روش fue بر روی پوست جای زخم هایی به جا می ماند که رنگ سفید و کوچک هستند. ای زخم در نواحی ظاهر می شوند که موها کوتاه شده باشد. میزان راحتی بیماران در روش fue نسبت به روش دیگر بیشتر است. همچنین دردی که بیمار تحمل می کند بسیار خفیف است.

یکی از مزیت های روش fut نسبت به fue این است که موهای بیشتری را برداشت می کند. این کار باعث می شود که در فرایند کاشت بتوانیم حداکثر تراکم را داشته باشیم.

مزایای کاشت طبیعی ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل از آن جهت برای آقایان اهمیت دارد که تزئین صورت آن ها توسط این دو مورد یعنی ریش و سبیل انجام می شود. با توجه به تفاوت در سلیقه افراد، بسیاری صورت بدون ریش و سبیل را می پسندند، در حالی که برخی دیگر وجود ریش و سبیل پرپشت را بر روی صورت خود ترجیخ می دهند. در بین این افراد کسانی که به صورت ژنتیکی موهای صورتشان پرپشت نیست و یا تنک است راه های مختلفی برای افرایش تراکم ریش و سبیل خود امتحان می کنند.

کاشت موهای طبیعی ریش و سبیل مزایای بسیاری نسبت به دیگر روش ها دارد که اولین مزیت ان دائمی بودن این روش است. با هزینه ای نه چندان بالا می توانید تراکم دلخواه را به ریش و سبیل خود بدهید و دیگر نگران ظاهر ریش و سبیل خود نباشید. همچنین، با کاشت ریش و سبیل می توان کیفیت موی ریش و سبیل را نیز بهبود بخشید.

منبع : مطب زیبایی روژا