مزوتراپی مو

مشکل ریزش مو برای هر فرد نگران کننده خواهد بود و زیبایی ظاهری را تحت تاثیر قرار می دهد، برای رفع این مشکل ریزش مو، روش های درمانی بسیاری وجود دارد. اگر فرد بیمار بعد از آگاهی نسبت شروع ریزش مو جهت درمان آن یه پزشک مراجعه نماید، با متد های درمانی از جمله مزوتراپی مو می توان از ریزش مو جلوگیر کرد و با تقویت ریشه های مو موجب رشد مجدد موهای از دست رفته می شود. در ادامه قصد داریم شما را با روش های مزوتراپی مو و هزینه های آن آشنا سازیم.

مزوتراپی مو چیست ؟

مزوتراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی است که به وسیله یک سرسوزن در لایه میانی پوست تزریق می شود، کوکتل های مزوتراپی حاوی مواد مغذی برای تقویت پوست و مو می باشد، مزوتراپی مو عموماً برای تقویت ریشه مو و آبرسانی به ساقه مو مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب افراد برای درمان ریزش مو به سراغ مزوتراپی موی سر می روند تا با تشخیص پزشک ویتامین ها و مواد مغذی موجب رشد موی سر شوند. بسیاری از افراد که کاشت مو، ابرو و ریش انجام می دهند به توصیه پزشک از روش مزو برای موهای کاشته شده استفاده می کنند تا ریشه موی کاشته شده در پوست سر تقویت شده و از ریزش آن جلوگیری شود.

مزوتراپی موی سر

مزوتراپی موی ابروها

یکی از راهکارهای رفع مشکل ریزش ابرو استفاده از مزوتراپی است که می توانید به تقویت ریشه مو بسیار کمک کرده و موجب افرایش روند رشد آن شود. از مزوتراپی ابرو بعد از کاشت موی طبیعی در ابرو استفاده می شود در کلینیک زیبایی روژا از کوکتل های مزوتراپی مخصوص موی ابرو با برندهای توسکانی و درماهیل استفاده می شود که روند نتیجه گیری کاشت ابرو را تسریع خواهند بخشید، برای ماندگاری بهتر کاشت ابرو می توانید با تزریق مزوتراپی در چند جلسه به روند ماندگاری آن کمک کنید.

مزوتراپی ابرو

مزوتراپی برای ریش کاشته شده

بسیاری از آقایان ممکن است در ناحیه صورت خود دچار بیماری ریزش موضعی ریش شده و نیازمند جلوگیری از روند این بیماری شوند، این موضوع با مراجعه به پزشک و استفاده از کوکتل های مزوتراپی مخصوص ریش و سبیل، تحت درمان قرار میگیرد. کوکتل های مزوتراپی ریش حاوی مواد تقویت کننده و آبرسان برای تقویت ریشه مو و همچنین شادابی پوست صورت می باشد که علاوه بر درمان ریزش مو موجب زیبایی پوست نیز خواهد شد. برای تزریق محلول های مزو در محل ریش می توانید از دستگاه های درمارولر و میکرونیدلینگ نیز استفاده نمایید.

مزوتراپی ریش

فواید محلول های مزوتراپی مو

  1. جلوگیری از ریزش مو
  2. تحریک کننده ریشه مو
  3. رفع نازکی و افزایش ضخامت مو
  4. درمان انواع آلوپسی مردان و زنان

نتیجه مزوتراپی موی سر

همانطور که گفته شد مزوتراپی یکی از بهترین روش های موجود برای رسیدن به موهایی درخشان، پرپشت و البته بلند می باشد. هر چند که تمامی افراد پس از استفاده از این روش به نتیجه مطلوب دست پیدا کرده اند. اما با این حال پزشکان توصیه می کنند که این روش را در مدت سه جلسه و هر جلسه بین بیست الی چهل دقیقه به پایان برسانند. همچنین در نظر گرفتن فاصله ای دو الی سه هفته ای برای تزریق محلول مزوتراپی موی سر نیاز است تا مواد تزریق شده به خوبی در بدن فرد جذب شوند و بهترین نتیجه ممکن را در پایان کار حاصل کند. نکته حائز اهمیت این است که افراد در سه الی چهار روز پس از تزریق، شاهد تغییرات و علائم بهبودی در ناحیه موهای سر خود خواهند بود.

مزوتراپی موی سر برای خانم ها

طبق گزارشات و آماری که در این رابطه منتشر شده میتوان دریافت که آمار ریزش مو در آقایان بسیار بیشتر از خانم ها بوده و همین مسئله باعث شده تا مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی اغلب آقایان باشند. اما با اینحال خانم هایی که با ریزش مو در برخی از نقاط سر خود مواجه می شوند پس از مراجعه به کلینیک های زیبایی متوجه می شوند که علاوه بر کاشت مو، روش دیگری همچون مزوتراپی مو نیز وجود دارد که می تواند در این راستا نقشی موثر از خود به جای بگذارد. در این روش پزشکان با توجه به بررسی هایی که انجام می دهند تزریق را در نواحی مختلف انجام داده با تحریک فولیکول های مو؛ رشد دوباره ای را به ریشه مو هدیه می دهند.

مزوتراپی موی خانم ها

مزوتراپی موی سر برای آقایان

یکی از شایع ترین مشکلاتی که آقایان با آن دست و پنجه نرم می کنند ریزش مو می باشد. این ریزش که میتواند به دلایل مختلفی که مهمترین آن عامل وراثت است رخ دهد، امروزه به روش های مختلفی قابل حل است. هر چند که اغلب کاشت مو را بهترین گزینه برای درمان ریزش موی آقایان میدانند. اما باید بدانید که مزوتراپی مو کمک می کند تا افراد در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه و همچنین دوران نقاهت بسیار کوتاه مدت به خواسته خود دست پیدا کنند.  در این روش پزشکان توصیه می کنند که حتما به متخصصانی با تجربه و البته کلینیکی معتبر مراجعه نمائید تا از رسیدن به نتیجه مطلوب اطمینان حاصل کنید.

هزینه مزوتراپی موی سر

برای انجام مزوتراپی موی سر اگر موی سر تراشیده شده یا کوتاه باشد میتوانید تزریق مزوتراپی را با دستگاه درمارولر و میکرونیدلینگ انجام دهید اما برای مزوتراپی موهای بلند باید از روش تزریق با سرسوزن استفاده کنید، که این روش عموماً در کلینیک ها، توسط پزشک انجام می شود، که دارای هزینه ها متفاوتی نسبت به تزریق با درمارولر و میکرونیدلینگ خواهد بود، نحوه محاسبه هزینه مزوتراپی موی سر به مواردی از جمله : نوع کوکتل مزوتراپی، حجم محلول مزو، موقعیت جغرافیایی کلینیک و دستمزد پزشک بستگی دارد.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

استحمام بعد از مزوتراپی تا حداقل تا بیست و چهار ساعت ممنوع است.

سعی کنید تا اتمام جلسات مزوتراپی مو، از لوازم آرایشی (رنگ مو، فر کردن مو، اتو و سشوار) که مرتبط با مو هستند، خودداری کنید.

ماساژ دادن محل تزریق می تواند محلول مزوتراپی در پوست سر پخش کرده و باعث تاثیرگذاری بهتر شود.

به توصیه ها و نکاتی که پزشک متخصص برای شما شرح می دهد عمل کنید.

جهت نتیجه گیری مناسب و تاثیرگذار مزوتراپی بر روی موی سر بهتر است مراحل درمان خود را تا انتها انجام دهید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا