پی آر پی مو

پی آر پی مو

ریزش مو و یا عدم رشد مو یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای افراد به خصوص مردان رخ دهد از همین رو آنها همواره به دنبال راهی هستند تا از بروز این مشکل پیشگیری کنند و یا در هنگام مواجه با این مسئله بتوانند به درمان آن بپردازند. یکی از راه هایی که می تواند افراد را به نتیجه ای دلخواه و مطلوب برساند پی آر پی (PRP) می باشد. با استفاده از این روش افراد به راحتی می توانند به تقویت موهای سر و بخصوص تقویت موهای صورت پسران نیز بپردازید. اما ممکن است این سوال برای شما نیز به وجود آید که PRP برای تقویت موهای صورت پسران تا چه اندازه می تواند تاثیر گذار باشد و عملکرد آن نیز چگونه است؟ در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته می شود تا افراد با آگاهی بیشتری به درمان و تقویت موهای صورت خود بپردازند.

 پی آر پی مو چیست

امروزه برای درمان ریزش مو و همچنین تقویت مو روش های نوین و جدیدی ابداع شده است. اگر بخواهیم به برخی از این روش ها اشاره کنیم باید به PRP برای تقویت موهای سر و البته صورت مردان اشاره کنیم. که در طی چندین سال گذشته نتایج بسیار خوبی را ارائه داده اند. PRP نیز همانند سایر روش های درمانی یکی از بهترین روش های تقویت مو به حساب می آید که از پلاسمای غنی شده از پلاکت خون گرفته می شود و در ناحیه مورد نظر تزریق می شود این پلاسما به ریشه مو نفوذ کرده و به تحریک فولیکول های مو می پردازد و باعث رشد ریشه ی مو می شود. البته در رابطه با این روش باید دقت داشته باشید تنها در صورتی نتیجه مثبت خواهد داشت که ریشه مو در ناحیه مورد نظر وجود داشته باشد.

پی آر پی موی سر

انواع روش های پی آر پی مو در زنان

دنیای پیشرفته امروزی باعث شده تا زندگی آسان تر از گذشته و رسیدن به خواسته ها نیز راحت تر از هر زمان دیگری شود. یکی از این خواسته ها در اختیار داشتن موهایی زیبا و خوش حالت در ناحیه سر، ابرو و البته ریش در میان آقایان است. اگر سری به کلینیک های زیبایی بزنید متوجه می شوید که امروزه روش های بسیار متنوعی برای محقق کردن این خواسته وجود دارد و prp مو یکی از انواع این روش ها می باشد که خود در روش های متنوعی صورت میگیرد. در این روش ها علاوه بر اینکه پزشکان میتوانند از سلول های بنیادی برای بازگشت زیبایی افراد استفاده کنند، بهره گیری از محلول های مخصوص پی آر پی، که با در اختیار داشتن موادی همچون هیالورونیک اسید، ویتامین ها و پروتئین ها، زیبایی، جوانی و موهایی خوش حالت و پرپشت را به افراد هدیه می دهد.

پی آر پی مو

prp موی سر

پی آر پی موی سر یک عمل جراحی به حساب می اید که به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی انجام می شود. این شیوه یک عمل راحت، قابل پیش بینی و نتایج آن مورد رضایت اکثر بیماران می باشد. در پی آرپی موی سر بر خلاف خیلی از کاشت های دیگر هیچ مویی اضافه نمی شود بلکه با استفاده از سوزن های بسیار ریزی که در اختیار دارند، محلول هایی را که شامل موادی همچون ویتامین ها، پروتئین ها و البته مواد مغذی برای رشد موها به شمار می آیند به ناحیه مورد نظر تزریق می کنند.

در این تزریق افراد با سوزشی خفیف مواجه خواهند شد که معمولا قابل تحمل بوده و هیچگونه درد دیگری را متحمل نخواهند شد. همچنین پزشکان میتوانند در روش پی ار پی موی سر از پلاسمای غنی از پلاکت استفاده کرده و به تحریک پیازهای مو بپردازند و آنها را از مرحله خواب بیرون آورده و رشد را به آنها هدیه دهند.

prp ابرو خانم ها

همه ما ابرو را یکی از اصلی ترین عناصر زیبایی میدانیم و از همین رو همواره در حال تمیز کردن و رسیدگی به آن هستیم. اما زمانی که ابروها به دلایل مختلفی با ریزش روبرو می شوند بلافاصله به سراغ روش های درمانی میرویم که پی آر پی ابرو یکی از شایع ترین آنها به شمار می آید. در این روش پزشکان تلاش می کنند تا با تجهیزات و موادی که در اختیار دارند به تحریک فولیکول های مو بپردازند و در نهایت ابروانی خوش حالت و زیبا را به افراد هدیه دهند. اما به دلیل حساسیت بالای این عمل همواره توصیه می شود که برای دریافت نتیجه بهتر به پزشکی متخصص و باتجربه مراجعه نمائید.

پی آر پی ابرو

prp ریش

همانطور که گفته شد پی آر پی یکی از روش هایی است که امروزه برای تقویت مو و ریش مردان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و همواره نتایج بسیار خوبی را نیز با خود به دنبال داشته است از همین رو در این قسمت در نظر داریم تا در رابطه با مزایای آن توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم:

  • هزینه بسیار مناسبی را برای بیماران به همراه دارد
  • در کمترین زمان ممکن افراد را به نتیجه دلخواه میرساند
  • هیچ نیازی به بیهوشی و انجام عمل های سخت ندارد
  • هیچ گونه عوارضی را برای بیماران به دنبال ندارد.

prp ریش

سوالات متداول درباره پی آر پی مو

در ادامه قصد داریم سوالات متداول که درمورد پی آر پی موی سر از پزشکان و متخصصان پرسیده می شود را بیان کرده و به آنها پاسخ داده ایم، پس با ما همراه باشید.

هزینه کلی پی آر پی مو چقدر است؟

یکی از مواردی که در راه رسیدن به موهایی خوش حالت و البته پرپشت به آن پرداخته می شود، هزینه پی آر پی مو است. زیرا میزان کم پشتی مو و همچنین ریزش مو در مقدار هزینه آن تاثیرگذار خواهد بود و برای رسیدن به نتیجه مطلوب از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین باید بدانید که PRP می تواند با سایر روش های کاشت مو ترکیب شود که در هزینه پی آر پی مؤثر است. به علاوه کلینیک پوست و مو مورد انتخاب برای انجام عمل پی آر پی نیز در هزینه پی آر پی مو تأثیر می گذارد.

فواید پی آر پی مو چیست ؟

ساختار کلی محلول prp که از پلاسمای خون تهیه می شود باعث تحریک ریشه موی سر شده و برای موهای کاشته شده بسیار مفید خواهد بود، فواید دیگر prp مو تقویت کلی ریشه و ساقه موی سر در پوست شده و از ریزش های ناگهانی یا ارثی مو جلوگیری نیز می کند.

عوارض پی آر پی برای موی سر چیست ؟

اغلب افراد بر این باور هستند که ممکن است هر روش درمانی برای مو عوارض به همراه داشته باشد، اما روش prp موی سر به دلیل اینکه محلول تهیه شده از پلاسمای خون فرد بیمار است و مشکل جسمی برای فرد نخواهد داشت اما ممکن است در برخی افراد که پوست آنها بسیار حساس به تزریق است مشکل پوستی ازجمله کبودی یا قرمزی را به صورت سطحی بر روی پوست به همراه داشته باشد که بعد از گذشت ۱ یا ۲ روز تمامی این اعلائم از بین خواهند رفت.

آیا پی آر پی برای مو خوب است ؟

تاثیر گذاری پی آر پی بر روی موی سر بسیار مفید است و به رشد منظم مو کمک کرده و از ریزش آن در آینده جلوگیری خواهد کرد، از همین رو اغلب افرادی که کاشت موی طبیعی انجام می دهند به کمک prp به دنبال تقویت و استحکام موی کاشته شده هستند تا نتیجه گیری بهتری را مشاهده کنند.

هزینه هر جلسه پی آر پی چقدر است ؟

موضوع هزینه پی آر پی برای هر جلسه برای افرادی که به دستور پزشک باید دوره تزریق prp برای مو انجام دهند بسیار مهم است و از طرفی دیگر در ایران هزینه prp را شامل بیمه فرد بیمار نخواهد شد و به صورت آزاد محاسبه می شود، هزینه هر جلسه پی آر پی با توجه به نوع لوله، کیت استفاده شده و وسعت نواحی که باید تحت درمان قرار گیرد، محاسبه می شود و معمولاً از ۱ میلیون تومان تا ۲ و نیم میلیون تومان برای هر جلسه prp باید درنظر داشته باشید.

پی آر پی بهتر است یا کاشت مو ؟

روش پی آر پی برای جلوگیری از ریزش موی سر مورد استفاده قرار میگیرد که روند ریزش موی فرد را به تدریج قطع خواهد کرد و موجب رشد مجدد موی از دست رفته نخواهد شد و برای جایگزینی موی ریخته شده از روش های کاشت موی طبیعی که تحت نظارت و مشاوره پزشک صورت می گیرد، انجام شود.

پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی مو ؟

معمولاً روند تزریق prp و مزوتراپی برای موی سر به این صورت است که قبل از اقدام به کاشت مو یک مرحله تزریق prp صورت می گیرد تا بستر کاشت مو برای فرد آماده شود و پس عمل کاشت مو برای تقویت ریشه مو و استحکام موی کاشته شده در پوست سر از روش مزوتراپی استفاده می شود، ممکن است برای برخی افراد پزشک معالج به دلیل ریزش موی شدید بعد از کاشت مو نیز پی آر پی مو تجویز شود تا ریزش مو به طور کامل متوقف شود.

آیا بعد از کاشت مو پی آر پی لازم است ؟

تجویز تزریق پی آر پی برای موی سر، عموماً جهت جلوگیری و توقف ریزش مو است، استفاده از پی آر پی قبل از کاشت مو اقدامی ضروری است تا روند ریزش مو قطع شود و بعد از کاشت مو تزریق prp موی سر باید با تجویز پزشک صورت بگیرد و معمولاً برای همه افرادی که کاشت مو انجام می دهند نیازمند تزریق prp به موی کاشته شده ندارند.

منبع : کلینیک زیبایی روژا