کاشت مو

کاشت مو

موی سر یکی از مهمترین شاخصه های زیبایی هر فرد می باشد، که ممکن است در هر سنی به مشکل ریزش مو دچار شود و فرد برای رفع آن به سراغ کاشت مو برود. کاشت موی سر امروزه پیشرفته های بسیاری نموده است و متدهای جدید ماندگاری بالایی را به همراه دارد. در ادامه قصد داریم تا شما را با متدهای کاشت مو و انواع مراقبت های قبل و بعد از کاشت آشنا کنیم.

انواع روش های کاشت مو

روش های کاشت موی سر بطور کلی به دو دسته طبیعی و مصنوعی انجام می شود، هر یک از این روش ها داری متدهای مختلفی هستند که با مراجعه فرد به کلینیک های زیبایی پس از آزمایشات و معاینات پزشک، متد مناسب برای کاشت مو به فرد پیشنهاد خواهد شد که نتیجه و ماندگاری آن با شرایط جسمی فرد مطابقت داشته باشد.

کاشت مو

کاشت موی طبیعی

محبوب ترین روش های کاشت موی سر روش استفاده از موی طبیعی به جای موهای از دست رفته فرد می باشد، با استفاده از روش کاشت موی طبیعی حس اعتماد به نفس در فرد ابقا شده و احساس دائمی بودن موی کاشته همیشه برای او خوشایند خواهد بود، روش های کاشت طبیعی موی سر دوران نقاهت بیشتری نسبت به روش مصنوعی آن دارد و همچنین هزینه انجام آن نیز بالاتر خواهد بود.

کاشت موی مصنوعی

روش های کاشت موی مصنوعی را  میتوان ساده ترین روش کاشت مو دانست که در این روش از الیاف طبیعی و مصنوعی برای کاشت موی سر استفاده می شود و روش های کاشت آن بر روی سر غیر تهاجمی و بدون جراحی خواهد بود. هریک از این روش ها اگر تحت نظارت پزشک و در کلینیک معتبر صورت گیرد، احتمال بروز مشکلات بعد از کاشت را بسیار کاهش خواهد داد، در کلینیک های معتبر روش کاشت مصنوعی بسیار دقیق و با انجام آزمایشات پزشکی بر روی پوست سر فرد انجام خواهد شد.

کاشت مو به روش sut

در این روش از کاشت مو که با استفاده از موی طبیعی انجام می شود، بدون جراحی و جای بخیه به کمک دستگاه پانچ، گرافت مو از محل بانک موی فرد خارج شده و در نواحی مورد نظر به وسیله دستگاه کاشته می شود، تراکم این روش بسیار بالا بود و حجم موی کاشته روی سر قطعا مورد رضایت فرد قرار خواهد گرفت در یک جلسه می توانید به بیشترین میزان تراکم کاشت رسیده و دوران نقاهت روش sut باتوجه به عدم نیاز جراحی، کوتاه است. نتیجه این روش بسیار ماندگار خواهد بطوریکه با رعایت توصیه های پزشک می توانید از ریزش موی کاشته شده جلوگیری کنید؛ هزینه این روش کاشت موی طبیعی با توجه به تراکم گرافت مو و همچنین تعداد جلسات کاشت، محاسبه خواهد شد.

کاشت موی طبیعی به روش sut

 

کاشت مو به روش fue

یکی دیگر از روش های کاشت موی طبیعی روش fue است که در این روش مدت زمان عملیات برداشت و کاشت طولانی است، مهارت پرشک در مرحله برداشت فولیکول مو بسیار حائز اهمیت می باشد و اگر آسیبی به فولیکول موی فرد وارد شود، رشد مو دچار مشکل خواهد شد، از همین رو باید برای انجام این نوع کاشت موی طبیعی به کلینیک های معتبر مراجعه نمایید. هزینه این روش نسبت به روش sut کمتر بود اما طول درمان و دوران نقاهت طولانی خواهد داشت.

کاشت مو به روش fit

روش fit از روش های تهاجمی بوده و به وسیله جراحی محل بانک موی فرد که معمولاً در پشت سر او قرار دارد، صورت می پذیرد، بطوریکه یک نوار یک سانتی از پوست سر بیمار برداشته شده و گرافت های مورد نیاز برای کاشت از آن جدا شده و در نواحی مورد نیاز سر قرار خواهد گرفت. در این روش زمان جراحی سر طولانی بوده و مشکل جای بخیه پشت سر برای افراد بیمار خوشایند نخواهد بود. نتیجه روش fit تضمینی بوده و همه جوانب آن بسته به پزشک معالج خواهد داشت و مهارتی که برای کاشت موی شما بکار  می گیرد.

کاشت مو به روش fit

قیمت کاشت موی طبیعی

برای محاسبه هزینه کاشت مو به روش های طبیعی عوامل مهمی از جمله : موقعیت کلینیک، مهارت و تجربه پزشک، تجهیزات مورد نیاز عمل، روش و تراکم کاشت، آزمایشات و اقدامات قبل از کاشت، مراقبت ها و توصیه های بعد از کاشت و داروهای مورد نیاز فرد، تعیین کننده خواهد بود، هزینه عمل کاشت موی طبیعی از ۳ میلیون تومان شروع می شود و متناسب با موردی که گفته شده متغییر خواهد بود، بهتر است برای انجام کاشت موی طبیعی کاملاً با آگاهی قبلی اقدام نمایید تا دچار فریب تبلیغات و هزینه ارزان برخی کلینیک ها نشوید.

هزینه کاشت مو مصنوعی

روش های مصنوعی کاشت موی سر قابل مقایسه با روش های طبیعی کاشت نخواهد بود، از همین رو این روش های مخاطب بسیاری خواهند داشت، معمولاً این روش ها به دلیل موقت بودن آنها از هزینه کمتر برخوردار هستند، مواردی مهمی که می تواند در تعیین هزینه این روش ها تاثیرگذار باشد، نوع الیاف مو ، روش کاشت، نوع مواد نگهدارنده مو و دستمزد پزشک خواهد بود. بهتر است بدانید برخی از افراد که اقدام به انجام کاشت موی مصنوعی خارج از کلینیک های زیبایی می کنند با مشکلات متعدد پوستی مواجه خواهند شد، قبل از هر اقدامی برای کاشت باید تحت نظارت پزشک متخصص دلیل ریزش موی فرد و همچنین نوع الیاف موی مصنوعی و حساسیت پوست سر فرد مورد بررسی قرار گیرد و سپس اقدام به کاشت موی مصنوعی کنید.

سوالات متداول کاشت مو

۱- آیا موهای کاشته شده با موهای طبیعی تفاوت ظاهری دارد؟

خیر. برای کاشت مو از موهای خود فرد برداشت می شود، به همین دلیل ظاهر موهای کاشت شده دقیقا مشابه موهای دیگر فرد می باشد.

۲- آیا موهای کاشته شده پس از کاشت رشد طبیعی دارند؟

بله. زیرا پیاز مو کاشته می شود که قابلیت رشد کردن دارد.

۳- چه مدت بعد از کاشت باید prp مو انجام داد ؟

معمولا بین دو هفته تا تا دوماه بعد از عمل کاشت میتوان PRP انجام داد.

۴- آیا می توان موهای کاشت شده را کوتاه کرد؟

بله. موهای کاشته شده هیچ فرقی با دیگر موهای فرد ندارند و قابلیت رشد دارند. بعد از رویش مجدد مو می توان با مشورت پزشک معالج موها را کوتاه کرد.

۵- بهترین روش کاشت را چگونه تشخیص دهم؟

این کار عملی تخصصی است و خود فرد قوه تشخیص آن را ندارد. تنها می توان با مراجعه به پزشک از مشاوره بهره مند شد و پس از توضیحات پزشک در مورد روش های مختلف و مناسب، روش کاشت مو را انتخاب کرد.

۶- موها پس از کاشت تا چند سال ماندگاری دارند؟

ماندگاری موهای کاشت شده معمولا بین ۱۵ تا ۲۰ سال است. استفاده از ماینوکسیدیل می تواند میزان ماندگاری عمل را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

۷- آیا کاشت مو برای خانم ها نیز انجام می شود؟

بله. خانم هایی مشکلات ارثی و هورمونی دارند و یا مبتلا به بیماری هایی هستند که باعث ریزش مو می شود نیز می توانند از این روش استفاده کنند.

۸- فرق پیوند مو با کاشت مو چیست؟

پیوند مو بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار میگیرد که شخص دچار ریزش مو شده و نیاز به کاشت مو در قسمت کوچکی از سر دارد.

۹- آیا کاشت مو محدودیت سنی دارد؟

معمولا کاشت مو برای افراد بالای ۲۱ سال انجام می شود و برای حل مشکل ریزش موی افراد زیر ۲۱ سال، روش هایی مانند PRP، لیزرتراپی، مزوتراپی و ویتامین درمانی توصیه می شود. افراد بالای ۵۰ سال، به خصوص کسانی که از داروهایی برای دیابت، فشار خون و غیره استفاده می کنند باید در زمان عمل تحت مراقبت باشند و گاهی ممکن است که کمی زمان عملشان و یا تعداد جلسات درمان، طولانی تر شود.

۱۰- عوارض کاشت مو چیست؟

بسته به تکنیک جراحی ممکن است علاوه بر خونریزی در زمان عمل جراحی، زمان نقاهت نیز طولانی شود. همچنین ممکن است نیاز به استفاده از بخیه و فلپ در زمان عمل احساس شود و گاهی به مدت دو تا سه هفته بیمار نیاز به استراحت در خانه داشته باشد. همچنین تورم صورت و زیر چشم ها و خارش و درد در ناحیه پیوند مو نیز می تواند از عوارش کاشت مو باشند. قابل ذکر است که در روش پیشرفته SUT عوارض ذکر شده وجود ندارند و بیمار از روز بعد از عمل می تواند در محل کار خود حاضر شود. 

منبع : کلینیک زیبایی روژا