hifu therapy introduction

معرفی هایفوتراپی

امروزه مسئله زیبایی یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های بسیار مهم و موثر در زندگی افراد به شمار می‌رود. از جمله دغدغه‌های مرتبط با زیبایی می‌توان به مسئله پوست اشاره نمود. همانطور که می‌دانیم پوست نقش بسیار پررنگی در زیبایی ظاهری افراد ایفا می‌کند به همین دلیل مراقبت و رسیدگی به مشکلات پوستی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در همین راستا ابزارها و تکنولوژی‌های متنوعی برای پاسخگویی به این نیاز افراد بوجود آمده است. هایفوتراپی یکی از جدیدترین و موثرترین تکنولوژی‌های موجود در زمینه درمان مشکلات پوستی محسوب می‌شود. دلیل نامگذاری این تکنولوژی به هایفوتراپی، استفاده از امواج بسیار پرتوان و متمرکز اولتراسوند برای درمان مشکلات پوستی می‌باشد.

هایفوتراپی چیست؟

برای حل مشکلات پوستی روش‌های درمانی فراوانی نظیر لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم و… وجود دارد. یکی از روش‌های موثری که از سال ۲۰۰۸ مورد استفاده بسیار گسترده قرار گرفت است، هایفوتراپی می‌باشد. در حالت کلی می‌توان گفت که هایفوتراپی یکی از جدیدترین و بروزترین روش‌های موجود در زمینه آرایشی و درمانی محسوب می‌شود. این تکنولوژی یک روش غیرتهاجمی بوده که سبب تحریک سلول‌ها و تولید کلاژن شده و در نتیجه سبب جوان‌سازی و لیفتینگ بافت‌های پوستی می‌شود.

هایفوتراپی چیست

از سویی دیگر هایفوتراپی در زمینه تجزیه رسوبات چربی و از بین بردن چین و چروک‌های صورت نیز کاربرد بسیار گسترده‌ای دارد. همانطور که در بالا بدان اشاره شد برای انجام فرایند هایفوتراپی از امواج فرا صوتی یا اولتراسوند استفاده می‌شود، بنابراین می‌توان گفت که این فرایند سبب بروز درد غیرقابل تحمل و سایر عوارض جانبی برای افراد نخواهد شد. لازم به ذکر است که روش هایفوتراپی می‌تواند جایگزین بسیار مطلوبی برای لیفت صورت باشد، زیرا عوارض و ریسک جراحی را برای افراد به دنبال نخواهد داشت.

هایفو پوست

فرایند هایفو پوست نزد طیف وسیعی از افراد از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا همانطور که قبلا بدان اشاره شد، هایفوتراپی با استفاده از یک فرایند بسیار منحصربفرد، ساده و بدون عوارض جانبی سبب از بین رفتن مشکلات پوستی می‌شود. در حالت کلی عملیات هایفو پوست از طریق تحریک سلول‌ها به تولید کلاژن، سبب از بین رفتن چین و چروک‌های صورت و جوانسازی پوست خواهد شد.

لازم به ذکر است که اگر تشعشعات ناشی از اولتراسوند در عمق سه میلی‌متری منجر به تولید حرارتی به اندازه ۶۵ تا ۷۵ درجه سانتی‌گراد شود، کلاژن‌های قدیمی تخریب شده و فرایند تولید کلاژن‌ها به صورت طبیعی آغاز خواهد شد، در نتیجه افراد پس از مدتی قادر به مشاهده طراوات و شادابی ناشی از کلاژن‌سازی در پوست خود خواهند بود. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که روند جوانسازی پوست و تولید کلاژن، تا سه ماه پس از پروسه هایفوتراپی ادامه خواهد داشت.

فواید هایفوتراپی

به دلیل مزایای بسیار منحصربفرد هایفوتراپی، طیف وسیعی از افراد خواهان استفاده از این روش برای برطرف نمودن مشکلات پوستی خود هستند. تحقیقات نشان می‌دهند که تعداد افرادی که در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ عملیات هایفوتراپی را بر روی پوست خود انجام داده‌اند، حدود ۶۵ درصد افزایش داشته است. یکی از مهم‌ترین فواید انجام عملیات هایفوتراپی از بین رفتن چین و چروک‌های صورت و رفع خطوط موجود بر روی گردن می‌باشد. از سویی دیگر انجام عملیات مذکور سبب سفت شدن پوست در قسمت گونه‌ها و پلک‌ها نیز می‌شود.

از دیگر فواید بسیار منحصربفرد هایفوتراپی می‌توان به از بین رفتن پوست‌های نازک، حذف افتادگی پوست در ناحیه دهان، سفت شدن پوست گردن، ابرو و چانه اشاره نمود. لازم به ذکر است که عملیات هایفوتراپی نیاز به جراحی ندارد و در نتیجه سبب بروز عوارض جانبی پس از جراحی نظیر خونریزی، کبودی و… نیز نخواهد شد، بنابراین این روش بویژه برای افراد کم سن و سال‌تر که نسبت به جراحی و عوارض بعد از آن هراس دارند، بسیار مفید و کاربردی می‌باشد.

فواید هایفوتراپی

ضررهای هایفوتراپی

هایفوتراپی برخلاف سایر روش‌های جوانسازی پوست، ضررهای زیادی نظیر خونریزی، کبودی، لخته شدن خون و… به دنبال نخواهد داشت. اما آنچه که لازم است افراد حتما بدان توجه داشته باشند این است که انجام فرایند هایفوتراپی نیازمند استمرار، صبر و حوصله می‌باشد. به عبارت دیگر افراد پس از یک جلسه هایفوتراپی نباید انتظار مشاهده بهبودی کامل در پوست خود را داشته باشند، زیرا بهبودی کامل تنها با ممارست و تکرار جلسات درمانی میسر خواهد شد.

ضررهای هایفوتراپی

از دیگر نکاتی که ممکن است تا حدودی سبب نارضایتی افراد شود، می‌توان به احساس ناراحتی موجود در حین انجام عملیات هایفوتراپی اشاره نمود، لازم به ذکر است که این احساس ناراحتی ناشی از تولید پالس‌های الکتریکی بسیار ریز بر روی پوست صورت می‌باشد و پس از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد. قرمزی و تورم جزئی از دیگر مواردی است که ممکن است افراد تا چند ساعت بعد از انجام عملیات هایفوتراپی با آن دست و پنجه نرم کنند.

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

همانطور که در قسمت قبلی اشاره شد، هایفو تراپی نیازمند تکرار جلسات بوده و متناسب با تعداد جلسات، هزینه انجام عملیات مذکور مشخص خواهد شد. از سویی دیگر میزان هزینه لازم برای هایفوتراپی به وسعت و ناحیه مورد نظر برای هایفوتراپی نیز بستگی دارد. به عبارت دیگر می‌توان گفت که هرچه تعداد جلسات و ناحیه مورد نظر برای انجام عملیات مذکور بیشتر باشد، هزینه نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. از سویی دیگر می‌توان گفت که هزینه انجام هایفوتراپی به میزان مجهز بودن کلینیک یا مطب و نیز شخص پزشک وابسته خواهد بود. در یک جمع‌بندی کلی در رابطه با میزان هزینه ناشی از انجام عملیات هایفوتراپی می‌توان اذعان نمود که، تعیین کننده نهایی هزینه عملیات مذکور، طبیعتا وسعت ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات تعیین شده از سوی پزشک خواهد بود.

منبع: مطب پوست، مو و زیبایی روژا

1+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط