یخ درمانی

یخ درمانی

یخ درمانی درواقع یک تکنیک نوآورانه برای ماساژ در نواحی مختلف بدن فرد است. این روش که ابتدا در مکزیک ابداع شده امروزه توانسته طرفداران زیادی را به خود جلب کند و کاربرد فراوانی داشته باشد. شاید شما هم شنیده باشید که شما برای درمان دردهای خود و یا حتی برای کاهش وزن خود می‌توانید از سرما کمک بگیرید. درواقع این بارور امروزه به یک اعتقاد درست و مطلوب تبدیل شده است که اگر همراه با ورزش و سایر مراقبت‌ها صورت گیرد نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت و رضایت شما را جلب می‌کند.

فواید یخ درمانی چیست

یخ با استفاده از خاصیت سرد بودن شدیدی که دارد می‌تواند به طور کلی چربی‌ها را تخریب کرده وآنها را نابود کند. یخ می‌تواند بافت‌های بدن را سفت‌تر و محکم‌تر و به طور طبیعی می‌تواند باعث تسکین پوست بدن شما شود. یخ می‌تواند جریان خون را در بدن شما بهبود بخشیده و موجب نشاط و انرژی بیشتر در فرد شود. یخ درمانی یکی از روش‌های پرکاربرد برای کاهش وزن و لاغری محسوب می‌شود که نتایج رضایت بخشی را تاکنون به همراه داشته است. کلیه کاربرد‌های یخ در درمان همه مشکلات با همان بار اول به نتیجه رسیده و شما شاهد اثرات بی نظیر آن خواهید بود. حتی شما می‌توانید با فریز کردن ژل‌ها یا سایر مواد گیاهی که برای مشکل فعلی شما مناسب هستند و قرار دادن آنها در یک کیسه مناسب بر روی ناحیه‌ای از بدن که قصد بهبود آن را دارید از خواص آنها استفاده کنید.

فواید یخ درمانی

یخ درمانی برای رفع جوش صورت

یخ درمانی امروزه یکی از روش‌های پرکاربرد خانگی برای از بین بردن جوش‌ها و آکنه‌های ایجاد شده بر روی پوست است که تنها با اولین بار که اقدام به انجام آن می‌کنید می‌توانید شاهد نتایج مطلوب آن باشید. شما می‌توانید یخ را داخل کیسه قرار دهید یا به دور آن یک دستمال بپیچید و آن را روی منطقه‌ای از بدن خود که قصد درمان آن را دارید قرار دهید. این روش از درمان برای پوست صورت جزء درمان‌های غیرتهاجمی بوده که نه تنها خسارت و عارضه‌ای برای شما ندارد بلکه به طور شخصی و خانگی به درمان مشکل فعلی شما می‌پردازد و شما بعد از گذشت سه تا پنج دقیقه می‌توانید شاهد معجزه یخ‌ها بر روی پوست بدن خود باشید. یخ درمانی با فریز کردن سلول‌های ناحیه مشکل دار پوست کمک به از بین رفتن سوخت و ساز آنها و در نتیجه توقف رشد و بهبودی در آن می‌شود.

یخ درمانی جوش صورت

لیفت صورت با یخ

از جمله خاصیت‌هایی که برای یخ می‌توان ذکر کرد خاصیت لیفت کردن یا کشیدن پوست است که در واقع با این کار می‌توانید باعث از بین رفتن چین و چروک‌های ایجاد شده روی پوست صورت خود شوید. لیفت صورت همان درمانی است که امروزه پزشکان برای از بین بدن چین و چروک‌های روی صورت با قیمت‌های بسیار بالا در کلینیک های تخصصی با پزشکان ماهر انجام می‌دهند حالا تصور کنید که شما خود می‌توانید با استفاده از چند قطعه یخ در یک کیسه یا در بین یک تکه پارچه حتی در منزل خود اقدام به این روش کنید و با لیفت صورت به وسیله یخ باعث از بین بردن چین و چروک‌های پوست صورت خود بدون صرف وقت و هزینه و تحمل سختی‌های ناشی از مراجعه به پزشک و نوبت‌گیری از او شوید. لیفت صورت با یخ یکی از راه‌های مناسب و بدون هزینه درمان محسوب می‌شود.

منبع: کلینیک زیبایی روژا

4+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط