لیزر موهای صورت

لیزر موهای صورت

موهای زائد صورت یکی از دغدغه های روزانه بسیاری از خانم ها و آقایان می باشد. زیرا می تواند زیبایی صورت را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. شیو کردن، وکس و دیگر روش های قدیمی رفع موهای صورت نه تنها ماندگاری کمی دارند، بلکه برخی از آن روش ها درد زیادی نیز ایجاد میکنند. لیزر موهای صورت روشی است که خیال خیلی از افراد را درباره موهای صورتشان راحت کرده است. اما قبل از انجام این کار توصیه می شود درباره مسائل مربوط به آن اطلاعات کسب کنید. در این مقاله به همه آن چه باید در مورد لیزر موهای زائد صورت بدانید، می پردازیم.

لیزر موهای صورت چگونه است ؟

برای انجام لیزر موهای زائد صورت در ابتدا باید صورت خود را به طور کامل شیو کرده و سپس به کلینیک زیبایی برای انجام لیزر مراجعه نمائید. در این روش درمانی بیماران باید بر روی تختی که برای انجام این کار تعبیه شده است دراز بکشند و با بردن دست ها به سمت بالا آماده لیزر موهای زائد صورت شوند. سپس دستگاه بر ناحیه صورت قرار میگیرد و با اشعه ای که از آن منتشر می شود ریشه و فولیکول های مو را نشانه میگیرد و آنها را به طور کامل میسوزاند و از بین می برد. دقت داشته باشید که ایجاد فاصله مناسب میان دست و دستگاه لیزر اهمیت بالایی دارد زیرا میتواند از بروز عوارض و آسیب های احتمالی جلوگیری کند.

لیزر موهای کرکی صورت

برای راحت شدن از موهای کرکی و نازک صورت بد نیست که احتمال موفقیت لیزر در از بین بردن آن ها را بررسی کنیم. در مطلب مربوط به لیزر موهای زائد گفتیم که موهای ضخیم راحت تر از موهای کرکی توسط لیزر درمان می شوند. با توجه به قابلیت های دستگاه های مختلف می توان گفت که لیزر الکساندرایت در از بین بردن موهای نازک و کرکی توانایی بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها دارد. به همین دلیل برای از بین بردن موهای کرکی صورت باید ابتدا با پزشک مشورت کرده و یک جلسه برای معاینه اختصاص دهید. سپس در صورتی که پزشک شانس از بین بردن موهای کرکی صورتتان را توسط لیزر مناسب اعلام کرد، اقدام به انجام لیزر با دستگاه الکساندرایت نمایید.

لیزر موهای کرکی صورت

لیزر موهای ضخیم صورت

اگر در صورت خود موهای ضخیم دارید، این نوید را به شما می دهیم که با استفاده از لیزر خیلی راحت می توانید موهای صورت خود را از بین ببرید. همانطور که گفتیم موهای ضخیم راحت تر از موهای نازک با لیزر از بین می روند. به همین دلیل برای رفع موهای زائد صورت خود با لیزر مشکلی نخواهید داشت و هم با دستگاه دایود و هم الکساندرایت می توانید صورت خود را لیزر کنید.

آقایان نیز چون اغلب موهای ضخیمی بر روی صورت خود دارند، می توانند با استفاده از لیزر موهای نامرتب صورت خود را از بین ببرند و یا در نواحی گونه و دیگر نواحی خط ریش خود را مرتب کنند.

لیزر موهای ضخیم صورت

لیزر موهای صورت جوش دار

جوش های صورت در صورتی که از نوع زیر پوستی و یا در اصطلاح جوش اصلاح باشند، به علت رویش مو در زیر پوست به وجود می آیند. این جوش ها بیشتر در اثر از ریشه کندن مو به وجود می آیند. در این موارد درمان با لیزر می تواند به از بین رفتن این نوع جوش ها کمک کند. جوش های دیگر صورت تداخلی با عمل لیزر موهای صوت ندارند و مشکلی ایجاد نمی کنند. نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که در هنگام شیو کردن صورت قبل از لیزر توجه کنید که به جوش ها آسیبی نرسانید.

لیزر موهای صورت جوش دار

فواید و مضرات لیزر موی زائد صورت

روش لیزر موی زائد به طور کلی فوایدش بیشتر از مضراتش است. در وافع این روش اگر با دستگاه مناسب و توسط فرد اموزش دیده انجام شود، ضرر خاصی ندارد. این مسئله در مورد صورت نیز صادق است. از جمله فواید لیزر برای صورت دائمی بودن و به صرفه بودن آن است. ممکن است که در جلسات لیزر پول بیشتری پرداخت کنید اما ماندگاری بالای این روش در برابر روش های دیگر ان را تبدیل به روشی اقتصادی می کند. از مضرات این روش هم می توان به قرمزی و سوزش پوست اشاره کرد که کاملا مقطعی هستند و در مدت کوتاهی رفع می شوند.

قبل از لیزر موهای صورت چه باید کرد ؟

قبل از انجام لیزر مو تنها باید چند نکته را رعایت کنید. ابتدا باید بدانید که باید حداقل ۱ ماه از آخرین باری که اپیلاسیون انجام داده اید گذشته باشد و تمام موهای زائد شما رشد کرده باشند. سپس باید ۱ روز قبل از انجام لیزر موهای خود را شیو کنید و بسته به اینکه با استفاده از چه دستگاهی لیزر انجام می دهید، انتخاب کنید که از کرم بی حسی موضعی استفاده کنید یا خیر. در صورتی که قصد استفاده از کرم بی حسی را دارید، از نیم ساعت قبل از انجام لیزر پماد را روی موضع بمالید و دقیقا قبل از شروع لیزر آن را بشویید. دقت کنید که در ناحیه مورد نظر هیچ گونه کرم، پماد و هیچ ماده دیگری روی پوستتان نباشد و ناحیه کاملا خشک باشد.

 

لیزر موی صورت خانم ها

آیا لیزر مو باعث جوش صورت میشود ؟

لیزر حذف موی زائد در واقع تنها اثری که دارد بر روی فولیکول های مو است که باعث ضعیف شدن موهای زائد می شود. به همین دلیل ایجاد جوش در صورت هیچ ارتباطی با لیزر مو ندارد. تنها اثری که روی پوست صورت بعد از لیزر خواهید دید کمی قرمزی و در موارد نادر تاول خواهد بود که هر دو در مدت کوتاهی از بین می روند.

آیا لیزر مو باعث جوش صورت میشود

نتیجه لیزر موی صورت

اگر می خواهید که نتیجه لیزر مو را در سریعترین زمان ممکن مشاهده نمائید در وهله اول باید جلسه مشاوره ای با پزشک مربوطه تشکیل دهید تا او نسبت به وضعیت پوست و موی بدن شما آگاهی کاملی بدست آورد و سپس دستگاهی متناسب با آن را برای خلاصی از شر موهای زائد پیشنهاد دهد. اما به طور کلی افرادی که از این روش استفاده کرده اند اذعان دارند که چیزی حدود یکسال زمان نیاز دارند تا به طور کلی هیچ مویی را در ناحیه مورد نظر مشاهده نمایند. نکته اینجاست که هیچ کدام از جلسات درمانی را نباید از دست بدهید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

2+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط