مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

امروزه به دلیل پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده، روش های بسیار زیادی برای خلاصی از شر موهای زائد به دنیا معرفی شده است. اما با این وجود لیزر موهای زائد از جمله پرطرفدارترین و البته بهترین روش هایی است که این روزها مورد استفاده قرار میگیرد و افراد را به خواسته شان میرساند. اما نکته اینجاست که همواره پزشکان به مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد تاکید دارند و بر این عقیده اند که عدم رعایت آنها میتواند در نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد. از همین رو در این مقاله در نظر داریم با توجه به اهمیت بالای این مراقبت ها به شرح کاملی از آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد به عقیده بسیاری از پزشکان، مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد تاثیر بسیار زیادی در رسیدن و یا عدم رسیدن به نتیجه مطلوب خواهد داشت. در واقع مراقبت از پوست لیزر شده به عنوان بخشی از روند درمانی شناخته می شود که افراد با عدم رعایت آن به نوعی درمان را تکمیل نکرده اند. این مراقبت ها عبارتند از:

  • از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید.
  • کرم های ترمیم کننده پوست را برای جلوگیری از هرگونه آسیب مصرف نمائید.
  • از یخ برای کاهش التهابات استفاده نمائید
  • استفاده از کرم ضد آفتاب را برای پوشش ناحیه مورد نظر فراموش نکنید.
  • از مصرف محصولات پوستی تهاجمی پرهیز کنید.
  • فاصله مناسبی میان جلسات درمانی به وجود آورید تا چرخه رشد مو طبیعی باشد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

کبودی بدن بعد از لیزر مو

وقتی صحبت از مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد می شود این سوال ذهن افراد را به خود مشغول می کند که آیا انجام این عمل عوارضی را با خود به همراه دارد؟ در واقع در برخی موارد پس از انتشار اشعه لیزر، پوست واکنشی از خود نشان می دهد و آن را به صورت کبودی بروز می دهد. هر چند که جای هیچ نگرانی نیست و این مشکل در مدت زمانی کوتاه برطرف خواهد شد. اما در نظر گرفتن مراقبت های لازم میتواند دوران بهبود را سرعت بخشد و افراد را در مدت زمانی کوتاه به نتیجه دلخواه برساند.

خارش بدن بعد از لیزر موی زائد

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است پس از لیزر موهای زائد گریبانگیر افراد شود، خارش است. این عارضه که اغلب به دلیل استفاده از لیزر ضد عفونی نشده به وجود می آید. خیلی شایع نمی باشد اما با اینحال استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب و لوسیون های متناسب با پوست کمک می کند تا این دوران بدون هیچ گونه عوارض دیگری بهبود پیدا کند و افراد به طور کامل از شر موهای زائد خود خلاص شوند. معمولا توصیه می شود قبل از انجام هرگونه اقدام، جلسه مشاوره ای را با پزشک مربوطه ترتیب داده و نسبت به تمامی مواردی که در این راستا وجود دارد اطلاعات کاملی بدست آورید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

1+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط