انواع لیزرهای مو

همه ما با موهای زائد آشنایی داریم. موهایی که در مواضعی از بدن شروع به رویشی غیر طبیعی کرده و اغلب در نواحی چانه، لب فوقانی، دو طرف صورت، از محل ناف به طرف پایین و در فرورفتگی ناحیه کمر به رنگ تیره و سیاه مشاهده می شود. ریشه مو که دارای رنگدانه ای به نام ملانین بوده در روند رشد مو، به تدریج فعال شده و به تمامی بدنه یک مو را تیره و به رنگ های سیاه، قهوه ای و بلوند و… در می آورد. از همین رو افراد برای خلاصی از شر آنها به سراغ روش های مختلفی که به دنیا معرفی شده می روند. یکی از معروف ترین این روش ها لیزر می باشد که در چندین سال گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده است. از همین رو در این مقاله شما را با انواع لیزرهای مو  آشنا می کنیم.

روش لیزر موی پا

انواع لیزرهای مو زائد

همانطور که گفته شد این روزها، انواع مختلفی از لیزر موهای زائد در بازار موجود می باشد. که آگاهی از آنان باعث می شود تا افراد انتخاب درست تری با توجه به ساختمان پوست و موی خود داشته باشند. از جمله این دستگاه ها عبارتند از:

دستگاه لیزر IPL

IPL که نور شدید پالسی را از خود منتشر می کنند که توانایی اثرگذاری های متفاوتی را بر روی ساختار پوست دارد. همچنین میتواند علاوه بر از بین بردن موهای زائد در جوانسازی پوست و از بین بردن لک های پوستی موثر عمل کند.

انواع لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر دایود

لیزر دایود با طول موج بسیار بلندی که در اختیار دارد میتواند موهای زائد را بدون اسیب رساندن به پوست از بین ببرد. هر چند که بر روی پوست های تیره نیز عملکرد خوبی از خود نشان می دهد.

دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت از جمله بارزترین خصوصیات این لیزر را میتوان قابل تنظیم بودن طول موج آن دانست که در از بین بردن موهای زائد بدن عملکرد مناسبی از خود نشان می دهد.

روش لیزر موی دست

تفاوت لیزرهای مو

یکی از مواردی که افراد در حین لیزر موهای زائد با آن روبرو می شوند تنوع بسیار زیاد در انتخاب دستگاهی متناسب است. از همین رو سردرگم خواهد شد. اما باید بدانید که این تفاوت هاست که باعث شده افراد دستگاه های متفاوتی را با توجه به ساختمان پوست و موی خود انتخاب نمایند. از جمله این تفاوت ها میتوان به مقدار طول موج، میزان اثری که بر ملانین پوست باقی می گذارند، تناسب آنها با پوست های سفید و تیره، میزان خنک سازی سطحی پوست، میزان ریسک موجود به دلیل اثر پالس اشاره کرد.

روش لیزر موهای زائد مردان

هزینه لیزر مو

مطمئناً هزینه انجام لیزر موهای زائد یکی از اصلی ترین دغدغه هایی است که افراد پس از اتخاذ این تصمیم به آن فکر می کنند. باید بدانید که نکات بسیار زیادی در این راستا وجود دارد و عوامل زیادی در تعیین هزینه نهایی دخیل است. که از جمله مهمترین آن میتوان به نوع دستگاهی که برای انجام این کار انتخاب می کنید اشاره کرد. هر چقدر دستگاه انتخابی شما از کیفیت و اثرگذاری بیشتری برخوردار باشد مسلما هزینه نهایی نیز بیشتر خواهد شد. هر چند که عواملی همچون موقعیت جغرافیایی کلینیک، تخصص و مهارت پزشک و همچنین کیفیت خدمات ارائه شده از جانب کلینیک در هزینه نهایی موثر خواهد بود.

 

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط