ماندگاری لیزر مو

ماندگاری لیزر موهای زائد

  • مژده طهماسبی
  • 6 ماه قبل
  • یک نظر
  • 1 دقیقه زمان مطالعه
  • 2+

لیزر موهای زائد به عنوان یک روش موثر و تقریبا دائمی برای خلاص شدن از شر موهای زائد شناخته شده است. امروزه بسیاری از افراد برای حذف موهای زائد از قسمت های مختلف صورت و بدنشان به کلینیک های زیبایی مراجعه می نمایند. اکثر این افراد به امید راحت شدن از زحمتی که حداقل هفته ای یک بار برای از بین بردن موهای زائد خود متحمل می شوند، به روش لیزر رو می آورند. واقعیت این است که لیزر در مقایسه با روش های دیگر رفع موهای بدن ماندگاری بسیار بالاتری دارد، اما دائمی نیست.

نکاتی درباره ماندگاری لیزر موهای زائد و اینکه چطور این ماندگاری را افزایش دهیم وجود دارد که اگر این مقاله را تا آخر بخوانید با آنها آشنا خواهید شد.

لیست قیمت لیزر موهای زائد نواحی مختلف صورت و بدن

مدت ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است ؟

دوام و ماندگاری نتیجه لیزر بسته به اینکه چند جلسه لیزر انجام داده اید متفاوت است. معمولا بسته به ناحیه مورد درمان اگر کمتر از ۶ تا ۸ جلسه لیزر انجام داده اید، دوام نتیجه لیزر بین ۳۰ تا ۴۵ روز خواهد بود. که در این مدت به افراد توصیه می شود بین هر جلسه بیشتر از ۴۵ روز فاصله ایجاد نکنند.

پس از انجام ۶ تا ۸ جلسه لیزر، به طور متوسط ۳ ماه ماندگاری، پس از انجام جلسه نهم ۴ ماه ماندگاری و به همین منوال هر چقدر تعداد جلسات بیشتر می شود دوام نتیجه لیزر نیز بیشتر می شود. اکثر کسانی که جلسات لیزر را به طور منظم انجام داده اند هر ۶ ماه و حتی سالی یک بار لیزر انجام می دهند که واقعا در مقایسه با دیگر روش های رفع موهای زائد قابل توجه است.

اما این نکته را به یاد داشته باشید که ماندگاری زیاد به عملکرد شما نیز بستگی زیادی دارد. در ادامه توضیح می دهیم که چگونه از برگشت موهای زائد خود پس از لیزر جلوگیری کنید و هزینه های خود را کاهش دهید.

مدت ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است
تاثیر لیزر بر موهای زیر بغل بعد از گذشت از ۳ ماه از جلسه ششم

برای افزایش ماندگاری لیزر موهای زائد چه کارهایی انجام دهیم؟

دوام نتیجه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد و با رعایت چند نکته ساده می توانید ماندگاری بیشتری از نتیجه لیزر داشته باشید. در پایین این عوامل را یکی یکی آن ها را شرح می دهیم:

۱-دستگاه لیزر مناسب انتخاب کنید

یکی از این عوامل موثر دستگاه لیزر است. امروزه به واسطه پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده دستگاه های لیزر متنوعی در بازار موجود می باشد. این دستگاه ها متناسب با رنگ پوست و البته جنس موی افراد کارآیی متفاوت و البته نتایج متفاوتی را از خود نشان می دهند. از همین رو بهتر است از اول با پزشک متخصص مشورت کرده و دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید. برای مثال افرادی که پوست روشن و موی روشن دارند بهتر است برای نتیجه مطلوب تر دستگاه الکساندرایت را انتخاب کنند.

۲-جلسات لیزر را منظم انجام دهید

عامل مهم دیگر که به خود شما نیز بستگی دارد این است که جلسات لیزر را به طور منظم و همانطور که پزشک در کلینیک برای شما تعیین می کند انجام دهید. همانطور که می دانید عملکرد لیزر به این صورت است که فولیکول مو را به تدریج ضعیف کرده و مانع رشد مو می شود. اگر پس از یک جلسه در حالی که فولیکول ضعیف شده و رشد کمی دارد، به موقع جلسه بعدی را انجام ندهید، فولیکول دوباره قوی می شود و این بار قوی تر از قبل شده و از بین بردنش از قبل سخت تر می شود، ضمن اینکه هزینه های شما را نیز بالا می برد.

۳-شیو و اپیلاسیون ممنوع

فاکتور موثر دیگر نگهداری موهای بین جلسات لیزر است. بین جلسات تنطیم شده برای لیزر دقت کنید که موهای خود را شیو و یا اپیلاسیون نکنید. زیرا اگر شیو کنید و بلافاصله لیزر انجام ندهید، باعث قوی شدن موهای زائد خود می شوید. همچنین اگر اپیلاسیون انجام دهید ممکن است تا زمانی که برای انجام لیزر مراجعه می کنید تمام موهایتان از پوست بیرون نزده باشد که این مورد نیز به پروسه رفع موهای زائد صدمه می زند.

۴-کرم بی حسی استفاده نکنید

مورد آخر اینکه اگر آستانه درد بالایی دارید و یا اگر دستگاه لیزری که استفاده می کنید سیستم خنک کننده قوی دارد، سعی کنید از کرم های بی حسی قبل از لیزر استفاده نکنید. استفاده از کرم های بی حسی مانند زایلاپی باعث کمتر شدن تاثیر و همچنین ماندگاری لیزر موهای زائد می شود.

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر 

برگشت موهای زائد بعد از لیزر تا حدی طبیعی است. زیرا هورمون های ما در بدن همیشه ترشح می شوند و حتی بعد از ضعیف شدن فولیکول ها نیز آن ها را تا حدی ترمیم می کنند. به همین دلیل هم بعد از جلسات لازم لیزر باید هر ۶ ماه تا ۱ سال یک بار لیزر انجام دهید. البته لازم نیست نگران باشید زیرا در صورت ترمیم فولیکول ها نیز موها دیگر به ضخامت قبل نیستند و نرم و کمرنگ ظاهر خواهند شد.

یکی از دلایلی که ممکن است باعث برگشت زیاد موهای زائد بعد از درمان لیزر شود استفاده از داروهای هورمونی است. اگر برای رشد و تقویت موهای سر خود و یا هر دلیل دیگری از داروهای هورمونی تقویت مو استفاده کنید، موهای زائد خود را نیز تقویت کرده اید و ممکن است شاهد برگشت موهای ضخیم در نواحی لیزر شده باشید. در این صورت باید ابتدا پروسه درمان تقویت موی سر خود را تکمیل کنید و سپس جلسات لیزر موهای زائد را از اول شروع کنید.

منبع : مطب زیبایی روژا

2+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات 1 Comment

مژگان دوشنبه - ۱۳۹۸ ۲۲ مهر

من برای زیر بغل و صورت لیزر رفتم ۱ سال پیش الان خیلی راضیم. هر ۶ ماه میرم یاداور می زنم.

0
مطالب مرتبط