lip filler injection aftercares

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

یکی از مهمترین مواردی که در رابطه با تزریق ژل لب و به طور کلی در انجام عمل های زیبایی وجود دارد این است که افراد باید برای مراقبت های بعد از آن اهمیت ویژه ای قائل شوند. به عقیده بسیاری از پزشکان مراقبت بعد از تزریق ژل لب بخشی از روند درمانی بوده و عدم جدی گرفتن آنها علاوه بر اینکه میتواند عوارض بی شماری را با خود به همراه داشته باشد، تاثیر بسیار زیادی در روند نتیجه گیری مطلوب نیز خواهد داشت. از همین رو با توجه به اهمیت بالای این مسئله در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل لب چیست؟

اگر قصد تزریق ژل به لب های خود را دارید، آشنایی با مراقبت بعد از تزریق ژل لب یک مسئله مهم برای شما به حساب می آید. زیرا اگر از اقدامات لازم پس از تزریق ژل اطلاعی نداشته باشید، ممکن است از نتیجه حاصل از تزریق ژل راضی نشوید. در واقع این مراقبت ها بخشی از فرآیند درمان به حساب آمده و بدون رعایت نکات لازم پروسه درمان کامل نخواهد بود. مهم ترین مسئله در رابطه با مراقبت از لب ها بعد از تزریق ژل جلوگیری از ایجاد فشار بر روی لبها است. هر پزشک بر اساس روش تزریق خود توصیه هایی به فرد برای نگهداری تر نتیجه تزریق می کند و لازم است که حتما به این توصیه ها با دقت عمل کنید.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

ماساژ بعد از تزریق ژل لب

اگر برای تزریق ژل لب به پزشکی متخصص و باتجربه مراجعه نمائید حتما به شما توصیه می کند که برای جلوگیری از مواجه شدن با هرگونه عوارض این تزریق، حتما پس از تزریق ژل لب ماساژ دادن ناحیه مورد نظر را آغاز نمائید. ماساژ یکی از ساده ترین راه های مراقبت بعد از تزریق ژل لب می باشد. هر چند که این کار میتواند دردهایی را با خود به همراه داشته باشد اما باید بدانید که این کار تاثیر بسیار زیادی در عدم بروز عوارضی همچون تورم و تجمع ژل فیلر دارد. در واقع ماساژ باعث می شود تا ژل تزریق شده به تمامی نواحی لب راه پیدا کند و افراد را به خواسته شان برساند.

ماساژ بعد از تزریق ژل لب

تاثیر گرما بر ژل لب

یکی دیگر از راههای مراقبت بعد از تزریق ژل لب که توسط پزشکان توصیه می شود، استفاده از کیسه آب داغ می باشد. در واقع گرما باعث می شود تا ژل تزریق شده نرم و روان شده و راه خود را به مجراهای خالی لب پیدا کند و با پر کردن آن نواحی لب هایی حجیم و زیبا را به افراد هدیه دهد. دقت داشته باشید که انجام این اقدامات بعد از تزریق ژل باید توسط پزشک مربوطه توصیه شود، هرگونه اقدام بدون تجویز و توصیه پزشک میتواند عوارض جبران ناپذیری را با خود به همراه داشته باشد. از همین رو مراجعه کلینیکی معتبر و مجهز و پزشکی متخصص و باتجربه را از خود دریغ نکنید.

تاثیر گرما بر ژل لب

بعد از تزریق ژل لب چگونه بخوابیم

مهمترین مسئله در مورد خوابیدن پس از تزریق ژل لب، جلوگیری از ایجاد فشار بر روی لب ها است. با هر روشی که برای شما مناسب تر است، باید احتمال اینکه غلت بزنید و صورت خود را به بالش فشار دهید کاهش دهید. برخی ترجیح می دهند که دو طرف سر خود بالش قرار دهند تا مانع چرخیدن آن ها در خواب شود. نکته دیگر این است که بهتر از سر شما بالا تر از بدنتان باشد. در نتیجه اگر از بالش کم ارتفاع استفاده می کنید، در دوران نقاهت پس از تزریق بهتر است از بالش بلندتری استفاده کنید.

بعد از تزریق ژل لب چکار کنیم؟

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

نحوه صحیح شستن صورت یکی از موارد مراقبت بعد از تزریق ژل لب به حساب می آید. به طور معمول توصیه می شود بعد از تزریق ژل در لب تا چند ساعت صبر کنید و بعد به شستشوی صورتتان بپردازید. در مورد شستن صورت بعد از ژل لب نکته ای که وجود دارد این است که با ملایمت این کار را انجام دهید و فشار زیادی به لب ها وارد نکنید.

غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

معمولا پزشکان می گویند به محض اینکه بی حسی لب هایتان پس از تزریق از بین رفت، می توانید غذا بخورید. اما بهتر است در این مورد با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است با توجه به روش تزریق توصیه خاصی برای شما داشته باشد. به طور معمول تا ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق ژل در لب، یک رژیم غذایی نرم را توصیه می کنند. حرکت ملایم لب ها در اثر صحبت کردن و غذا خوردن خوب است زیرا به توزیع یکنواخت فیلر در لب ها کمک می کند اما این حرکات نباید زیادی خشن و تند باشن

غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

كشيدن قليان و سیگار بعد از تزريق ژل لب

اولین نکته در مورد کشیدن سیگار و قلیان پس از تزریق ژل لب این است که روند بهبودی لب ها را کند کرده و عوارضی که به طور طبیعی ممکن است مشاهده کنید، مانند کبودی، زمان بیشتری طول می کشد تا بهبود یابد. همچنین کشیدن سیگار موجب خشکی پوست لب ها می شود که ممکن است پس از تزریق آزاردهنده باشد. به همین دلیل معمولا توصیه می شود تا زمان رفع عوارض ژل لب از کشیدن سیگار و قلیان خودداری نمایید.

تزریق ژل لب بعد عمل بینی

در جریان عمل جراحی بینی نواحی اطراف بینی و شامل لب ها نیز می شود، دچار تورم می شود که ممکن است تا ۳-۴ هفته باقی بماند. به همین دلیل پزشکان به کسانی که قصد انجام جراحی بینی و تزریق ژل را دارند توصیه می کنند که اول عمل جراحی بینی را انجام دهند و پس از بهبود کامل تورم لب ها، اقدام به تزریق ژل در لبهایشان کنند.

منبع: مطب زیبایی روژا

23+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط