lip filler injection side effects

عوارض تزریق ژل لب

ممکن است شما هم دوست داشته باشید برای داشتن لبهایی زیبا و خوش فرم از روش تزریق ژل در لب استفاده کنید. اما آیا از عوارض احتمالی آن خبر دارید؟ تزریق ژل فیلر در لب به طور کلی روشی غیر تهاجمی و کم دردسر برای حجیم کردن لب ها است. اما این روش هم دارای معایبی است و تحت شرایطی ممکن است ایجاد عوارض خاصی کند. در این مقاله شما را عوارض ژل لب آشنا کرده و در مقالات بعدی طریقه درمان آن ها را برای شما شرح می دهیم.

تزریق ژل لب چه عوارضی دارد؟

ژل لب اگر از نوع هیالورونیک اسید دار باشد، به خودی خود عوارضی ندارد. زیرا پایه تشکیل دهنده آن ماده ای طبیعی و سازگار با بدن است. اگر برای تزریق از یک ژل مجوز دار استفاده کنید، بعید است دچار عوارض جدی شوید. اما با این حال تزریق یک ماده خارجی به پوست می تواند برخی واکنش های بدن را در بر داشته باشد. عمده ترین عوارضی که امکان دارد پس از تزریق ژل لب با آن ها مواجه شوید عبارتند از:

 • تورم
 • کبودی
 • خارش
 • بروز عفونت
 • بروز واکنش های آلرژیک و حساسیت زا

در مقاله زیر طریقه برخورد با انواع عوارض ژل لب را بخوانید:

بعد از تزریق ژل لب چه کنیم؟

عوارض ژل لب دائم

ژل های دائمی که پروتز هم نامیده می شوند، عمدتا از مواد سیلیکونی ساخته شده اند که در بدن به هیچ عنوان تجزیه نمی شوند. این ژل ها به این علت که برای بدن به عنوان یک عامل خارجی شناخته می شوند همیشه احتمال بروز عفونت دارند. برخی افراد ژل لب دائمی را به خاطر مانگاری بالای انها و عدم نیاز به تزریق دوباره انتخاب می کنند. اما این افراد باید بدانند ژل لب های دائمی عوارض بسیاری می تواند برایشان ایجاد کند. برخی از این عوارض عبارتند از:

 •  عفونت حاد
 • آمبولیسم (انسداد) سرخرگ
 • اختلال در جریان خون سیاهرگ
 • اختلال در عملکرد رگ ها
 • گرانولوم
 • بایوفیلم

عوارض ژل لب دائم

عوارض ژل لب هیالورونیک اسید

همانطور که گفتیم، ژل لب هیالورونیک اسید از ماده ای طبیعی که همان هیالورونیک اسید است ساخته شده است. هیالورونیک اسید ماده ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. به همین دلیل این ژل ها عوارض جدی برای بدن ایجاد نمی کنند و در طی ۳ تا ۱۲  ماه به تدریج جذب بدن می شوند. عوارضی مانند ورم و کبودی و در موارد خاصی عفونت ممکن است در استفاده از ژل لب هیالورنیک ایجاد شود.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

عوارض ژل لب ژوویدرم

ژوویدرم یکی از برندهای با کیفیت و محبوب ژل فیلر است و در فرانسه تولید می شود. ژل لب ژوویدرم در دسته ژل های هیالورونیک اسید قرار دارد و به همین دلیل عوارض خاصی ایجاد نمی کند. ضمن اینکه این ژل بسیار مواد با کیفیتی دارد و بهترین نتیجه را برای فرد رقم می زند. تنها موردی که برای تزریق ژل لب ژوویدرم باید بررسی کنید تجربه و کیفیت کار پزشک و همچنین حرفه ای بودن محیط کلینیک می باشد. در صورت اطمینان از اعتبار کلینیک و مهارت پزشک، لازم نیست نگران عوارض ژل لب ژوویدرم باشید.

ژل لب ژوویدرم

عوارض ژل لب چینی

اگر تصمیم به تزریق ژل در لبهایتان دارید و متوجه شدید که پزشک از ژل های چینی استفاده می کند، باید بدانید که ژل های چینی به هیچ عنوان از وزارت بهداشت مجوز ندارند. مجوز نداشتن ژل به این معنا است که محصول از فیلتر های مختلف وزارت بهداشت رد نشده و تولید کننده ان مشخص نیست. به همین دلیل مواد اولیه ای که در تهیه ژل لب چینی استفاده شده است و کیفیت نهایی ژل هم زیر سوال می رود. عوارضی که ممکن است در تزریق ژل لب چینی دچارشان شوید عبارتند از عفونت، واکنش الرژیک بدن، گلوله شدن ژل در لب و ورم بیش از اندازه و خطرناک لب که می تواند ترکیدن مویرگ ها و کبودی های حاد را در بر داشته باشد.

عوارض ژل لب چینی

عوارض تزریق ژل لب در بارداری

دوران بارداری، یکی از حساس ترین دوران زندگی خانم ها به حساب می آید. از همین رو آنها نهایت تلاش خود را به کار میگیرند تا از بروز هرگونه آسیب به خود و جنین جلوگیری نمایند. تزریق ژل لب نیز از جمله روش هایی زیبایی است که افراد همواره از انجام آن خودداری می کنند. هر چند که تاکنون هیچ گونه عوارضی بر زنان باردار پس از تزریق ژل لب ظاهر نشده اما به عقیده بسیاری از پزشکان در نظر گرفتن نکات ایمنی و عدم تهدید سلامت جنین یکی از مهمترین وظایف مادران به حساب می آید.

کبودی لب بعد از تزریق ژل

عوارض تزریق ژل لب در شیردهی

پزشکان همواره توصیه می کنند که در دوران بارداری و حتی پس از بارداری در مصرف مواد بهداشتی آرایشی مورد استفاده خود نهایت دقت را بکار گیرند. زیرا این امکان وجود دارد که آلودگی ها و باکتری ها از طریق خون، خود را به جنین رسانده و سلامت آن را به خطر بیادازند. این مسئله در دوران شیردهی نیز صدق می کند. زیرا کودک از شیر مادر تغذیه می کند و به دلیل سیستم ایمنی ضعیفی که دارد در برابر انواع آلودگی ها و باکتری ها ضعیف بوده و میتواند سلامت آنها را به خطر بیاندازد. از همین رو توصیه می شود از تزریق ژل لب در دوران شیردهی خودداری نمائید.

عوارض تزریق ژل لب

عارضه گلوله شدن ژل لب

گلوله شدن ژل در لب ناشی از انتخاب ژل نامناسب برای لب است. لب ها بعد از دور چشم از حساس ترین نقاط پوست صورت هستند. برای تزریق ژل در لب حتما باید از ژل های مخصوص که هم غلظت پایین تری دارند و هم ذارت ریز تری دارند استفاده شود. در نتیجه این عارضه مربوط به تجربه و دانش پزشک مربوط می شود. قبل از انجام تزریق ژل لب حتما در مورد کلینیک های مختلف تحقیق کرده و به صورت حضوری از مشاوره پزشک بهره مند شوید تا از کیفیت کار و مهارت پزشک مطمئن شوید.

ورم لب بعد از تزریق ژل

منیع: مطب پوست مو زیبایی روژا

14+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط