روش تزریق مزوتراپی

روش تزریق مزوتراپی

مزوتراپی تجویز مناسبی برای درمان بیماری‌ها و آسیب دیدگی‌های پوستی است که امروزه در سطح جهان طرفداران بسیاری دارد. در این روش متخصص به وسیله سرنگ‌های مخصوص مزوتراپی که دارای سوزن‌های بسیار نازکی هستند دز مشخصی از دارویی که مورد تایید پزشک است را به زیر لایه‌های سطحی از پوست بدن فرد تزریق می‌کند. این مواد تزریق شده ضمن کلاژن‌سازی و ترمیم بافت‌های آسیب دیده و بهبود مشکلات پوستی دیگر آبرسانی به پوست را نیز بهبود بخشیده و موجب جوانسازی و تازگی و طراوت پوست بدن افراد می‌شوند.مزوتراپی راه مقبول و معقولی برای درمان مشکلات پوستی است.

تزریق مزوتراپی صورت

همانطور که میدانید با بالارفتن سن افراد صورت انسان نیز دچار تغییراتی می‌شود. تغییراتی همچون ایجاد چین و چروک‌های روی پوست یا پف کردن زیر چشم یا کبودی در اطراف تاحیه چشم‌ها یا ممکن است مشکلاتی ناگوار در اثر تصادفات یا شرایط زندگی برای شخص به وجود بیاید مثل زخم‌ها و آسیب‌های ناشی از حوادث که هر کدام می توانند زیبایی چهره فرد را به خط بیندازند و رضایت او را از داشتن چهره‌ای زیبا کم کنند. مزوتراپی صورت یکی از راه‌های درمان این قبیل مشکلات است. مثلا برای درمان چین و چروک‌های صورتتان، برای از بین بردن سیاهی‌های اطراف چشمتان یا برای از بین بردن جای جوش‌ها و زخم‌های روی صورتتان می‌توانید از تزریق مزوتراپی صورت استفاده کنید تا ضمن عوارض و معایب بسیار نادر و موقتی که دارد از مزایا و محاسن فراوان آن که تجربه ثابت کرده است در درمان انواع مشکلات خود بهره‌مند شوید.

تزریق مزوتراپی صورت

تزریق مزوتراپی مو

گاهی ممکن است افراد به دلایل مختلفی زیبایی و نشاط و طروات موهای خود را از دست بدهند. مثلا با نازک شدن تارهای مو دیگر موهای شما استقامت و اقتدار دوره جوانی شما را ندارند و کم کم دچار ریزش مو می‌شوید. یا برخی افراد ممکن است به واسطه دلایل ارثی و ژنتیکی به کم پشتی یا ریزش مو دچار شوند. مزوتراپی مو یکی از روش‌هایی است که امروزه برای درمان تمامی مشکلات مو از جمله کم‌پشتی یا طاسی سر با الگوهای مردانه و زنانه می‌تواند درمان مناسبی برای از بین بردن این مشکل در زنان و مردانی باشد که زیبایی چهره خود را با از دست دادن موهای خود از دست رفته می‌دانند و به دنبال راهی برای بازگرداندن این زیبایی از دست رفته هستند.. در تزریق مزوتراپی مو داروهای مورد تایید پزشک به وسیله سرنگ به نواحی مورد نظر تزریق و درمان را آغاز می‌کنند.

تزریق مزوتراپی مو

عوارض تزریق مزوتراپی

مزوتراپی با اینکه یکی از روش‌های درمانی برای مشکلات پوست و مو محسوب می‌شود و امروزه در جهان طرفداران بسیاری دارد و همواره گزارشات رضایت بخشی از انجام آن به دست می‌آید اما باز هم مثل سایر روش‌های درمانی در علم پزشکی ممکن است افراد را دچار عوارض و خساراتی کنند که بد نیست قبل از اقدام به مزوتراپی از آنها آگاه باشید. تزریق داروی مورد نظر پزشک ممکن است برای فرد ایجاد آلرژی یا حساسیت کند که در صورت ادامه روند حساسیتی باید درمان متوقف گردد. ممکن است فرد پس از تزریق در ناحیه‌ای که تزریق انجام شده است ایجاد التهاب قرمزی یا سوزش کند که البته جای نگرانی وجود ندارد چراکه همه این عوارض موقتی و زودگذر هستند و تاکنون گزارشی از پایداری و دائمی بودن آنها در دست نیست. در هر صورت توصیه میشود تزریق مزوتراپی را زیر نظر پزشک معتبر انجام دهید.

عوارض تزریق مزوتراپی

تزریق Mesotherapy غبغب

یکی از نارضایتی ‌های افرادی که به پزشک مراجعه می‌کنند گله از زیادی چربی‌های موجود در ناحیه غبغبشان است که ظاهری نسبتا بد را در چهره‌شان ایجاد کرده است. خارج کردن چربی‌های موجود در ناحیه غبغب راهکارهای متفاوتی دارد که شاید بتوان گفت ساده‌ترین آن مزوتراپی است که امروزه کاربردهای فراوانی دارد.

در واقع می‌توان با مزوتراپی غبغب که یکی از ساده ترین تزریقات در مزوتراپی محسوب می‌شود و یک عمل سرپایی و سریع نیز است چربی های انباشته شده در غبغب را نابود و خارج کرد. داشتن غبغب غالبا زمینه ارثی دارد و نمی‌شود در تمام موارد غبغب را یک بیماری دانست. شاید دلیل دیگر داشتن غبغب چاقی و اضافه وزن فرد باشد که در نتیجه انباشته شدن بیش از حد چربی در ناحیه گردن به وجود آمده است. در هر صورت اگر فکر می‌کنید که وجود غبغب زیبایی شما را از بین برده است می‌توانید با مزوتراپی آن را رفع کنید.

منبع: کلینیک زیبایی روژا

62+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط