nasal contouring after care

مراقبت های بعد از مزوتراپی بینی

این روزها برای اینکه بتوانید بینی خود را به فرم دلخواه برسانید، روش های زیادی پیش روی افراد قرار دارد اما مزوتراپی بینی از جمله مهمترین آنها به شمار می آید. این روش که بدون هیچگونه درد و ناراحتی بر روی افراد اعمال می شود میتواند بینی خوش فرم و زیبا را برای آنها فراهم آورد. اما نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که مراقبت های بعد از مزوتراپی بینی به عقیده بسیاری از پزشکان امری حیاتی بوده و عدم رعایت آنها میتواند عدم رسیدن به نتیجه دلخواه را به همراه داشته باشد. از همین رو در نظر داریم در این مقاله توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بعد از مزوتراپی چه باید کرد

عمل مزوتراپی بینی هرچند که بدور از هرگونه درد و ناراحتی و یا عوارض و واکنش های آلرژیک صورت می گیرد اما نکته اینجاست که همواره رعایت کردن مراقبت های بعد از مزوتراپی بینی تاثیر بسیار زیادی در دریافت نتیجه دلخواه خواهد داشت. معمولا افرادی که این عمل را انجام میدهند بلافاصله پس از تزریق به سراغ استفاده از کیسه های آب یخ می روند. این کیسه ها با قرار گرفتن در نقاط تزریق شده کمک می کنند تا از بروز کبودی و البته تورم در ناحیه مربوطه جلوگیری به عمل آید. اما معمولا توصیه می شود که برای انجام عمل های زیبایی حتما به پزشکی متخصص و باتجربه مراجعه نمائید تا شما را نسبت به تمامی مسائل موجود آگاه سازد.

بعد از مزوتراپی چه باید کرد

مراقبت های بعد از مزوتراپی بینی

مزوتراپی بینی که یک عمل کاملا مقرون به صرفه و کاربردی می باشد کمک می کند تا افراد بدور از هرگونه جراحی، فرم بینی دلخواه خود را بدست آورند. اما مسئله ای که پزشکان همواره به آن تاکید دارند، مراقبت های بعد از مزوتراپی بینی می باشد. این مراقبت ها عبارتند از:

  • از رفتن به حمام به مدت ۲ روز خوددااری نمائید.
  • داروها و پمادهای تجویز شده را در زمان مشخص شده مصرف کنید.
  • از مصرف آسپرین و سایر داروهای رقیق کننده خون بپرهیزید.
  • از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.
  • از کمپرس سرد و گرم به منظور کاهش تورم، قرمزی و همچنین کبودی استفاده نمائید.

کبودی بینی بعد از مزوتراپی

یکی از شایع ترین مشکلاتی که افراد پس از مزوتراپی بینی با آن دست و پنجه نرم می کنند کبودی بینی می باشد. این مسئله که به واسطه تزریق محلول ها و کوکتل های مزوتراپی پوست به داخل بدن رخ می دهد و در واقع نوعی واکنش به تزریق این مواد می باشد. هر چند اتفاقی موقتی بوده اما بر زیبایی افراد تاثیر گذاشته و میتواند افراد را از انجام کارهای روزانه بازدارد. از همین رو استفاده از کمپرس سرد میتواند نقشی تعیین کننده در رسیدن به نتیجه مطلوب داشته باشد. این کمپرس اگر بلافاصله پس از تزریق صورت گیرد از بروز کبودی ها تا حدود زیادی جلوگیری می کند.

مراقبت های بعد از مزوتراپی بینی

درد بینی بعد از مزوتراپی

مطمئنا هر عمل جراحی با درد و ناراحتی همراه خواهد بود و افراد برای کاهش این دردها باید به مصرف مسکن ها روی آورند. اما مزوتراپی بینی جزء آن دسته از عمل ها به حساب می آید که در حین تزریق هیچگونه دردی را به افراد وارد نمی کند. هر چند که در نظر گرفتن و رعایت کردن مراقبت های بعد از مزوتراپی بینی تاثیر بسیار زیادی در دریافت نتیجه نهایی خواهد داشت. از همین رو توصیه می شود که برای انجام این عمل حتما به پزشکانی متخصص و باتجربه و البته کلینیکی معتبر مراجعه نمائید تا علاوه بر آگاهی از تمامی نکات لازم در رابطه با این عمل، نتیجه ای را که مد نظر دارید بدست آورید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط