عوارض پلاسما جت

عوارض پلاسما جت

وقتی صحبت از رسیدن به زیبایی و پوستی شاداب و جوان می شود، امروزه بهره گیری از روش های درمانی- پزشکی یکی از الویت های افراد محسوب می شود. با توجه به اینکه شاهد پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی هستیم، روش هایی همچون پلاسما جت یکی از اصلی ترین روش هایی است که مورد استفاده قرار می گیرد. اما نکته اینجاست که بهره گیری از این روش نیز همانند سایر روش های موجود، عوارض را با خود به همراه دارد.

عوارض پلاسما جت

  • تورم در ناحیه مربوطه
  • ایجاد دلمه هایی بر روی پوست که اکثرا پس از گذشت یک هفته از بین می رود.
  • تغییر رنگ پوست که اغلب موقتی می باشد.

ورم چشم بعد از پلاسما جت پلک

یکی از شایع ترین مواردی که افراد به سراغ پلاسما جت می روند، درمان افتادگی پلک است. در این روش پزشکان تلاش می کنند تا با ایجاد سوختگی هایی سطحی در ناحیه پوست، بافت های آن ناحیه را تحریک کرده و در نهایت پوست را جمع کنند. اما نکته اینجاست که این دسته از افراد همواره با عوارضی روبرو خواهند شد. این عوارض که اغلب شامل ورم چشم بعد از پلاسما جت می باشد. یکی از شایع ترین عوارض پلاسما جت این روش بوده که معمولا موقتی بوده و در مدت زمانی کوتاه از بین میرود. معمولا پزشکان توصیه می کنند در این دوران از کیسه آب یخ برای کاهش تورم استفاده نمائید.

پلاسما جت

جای زخم یکی از عوارض پلاسما جت

شاید باور این مسئله کمی سخت باشد باشد اما با توجه به اینکه بیماران در حین بهره گیری از روش پلاسما جت با هیچگونه درد و ناراحتی روبرو نمی شوند، اما پس از انجام عملیات امکان باقی ماندن جای زخم در ناحیه مورد نظر وجود دارد. به همین دلیل است که افراد به سراغ پزشکانی متخصص و باتجربه در این زمینه می روند. زیرا هر چه تخصص، مهارت و تجربه پزشک در این زمینه بیشتر باشد با ظرافت بیشتری عمل پلاسما جت را انجام می دهد. البته دقت داشته باشید که برگزاری جلسه مشاوره با پزشک میتواند شما را نسبت به بسیاری از مسائل آگاه سازد و کمک کند تا با اطلاعات بیشتری به سراغ بهره گیری از آن بروید.

پلاسما جت صورت

جوانسازی پوست با پلاسما پن

یکی از جدیدترین دستگاه هایی که این روزها افراد میتوانند از آن برای بهره گیری و رسیدن به پوستی صاف و شفاف استفاده نمایند، پلاسما پن می باشد. دقت داشته باشید که این روش هیچ نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی و حتی برش های کوچک ندارد و همین مسئله را میتوان اصلی ترین دلیل افزایش روز افزون طرفداران آن دانست.

پلاسما جت چشم

در واقع در این روش با توجه به دستگاهی که در اختیار دارند برش هایی بسیار کوچک در سطح پوست ایجاد می کنند و با تبدیل حالت جامد به گاز، بسیاری از مشکلات مرتبط با پوست از جمله افتادگی، چین و چروک، لک و… را از بین می برند. دقت داشته باشید معمولا آن دسته از افرادی که از صورتی پر از چروک رنج می برند بهترین گزینه برای بهره گیری از این روش درمانی می باشند.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

5+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط