جوانسازی پوست با پلاسما

جوانسازی پوست با پلاسما

امروزه با توجه به پیشرفت سریع علوم در زمینه های مختلف، در زمینه جوانسازی پوست نیز شاهد تحولات وسیعی هستیم. شاید بتوان گفت که جوانسازی پوست از دید بیماران و دیدگاه متخصصین بیشتر به طرف روشهای غیر تهاجمی تمایل پیدا کرده است. پلاسما تراپی یک نوآوری کامل در دنیای پزشکی زیبایی است، چرا که بدون نیاز به برش پوست، نتایجی مشابه روش های جراحی بدست می آورد. از آنجایی که هیچ بیهوشی عمومی لازم نیست، پلاسما تراپی زمان بهبود سریع تری نسبت به عمل جراحی دارد، در حالی که سریع تر و ارزان تر نیز می باشد.

پلاسما چیست؟

در تعریف کلی پلاسما حالت چهارمی از ماده است که دانش‌ امروزی نتوانسته آنرا جزء سه حالت دیگر پندارد و مجبور شده آنرا حالت مستقلی به حساب آورد. این ماده با ماهیت محیط یونیزه، ترکیبی از یونهای مثبت و الکترون با غلظت معین می باشد که تعداد الکترونها و یونهای مثبت در یک محیط پلاسما تقریبا برابر است و حالت پلاسمای مواد، تقریبا حالت شبه خنثایی دارد. پدیده‌های طبیعی زیادی از جمله آتش، خورشید، ستارگان و غیره در رده حالت پلاسمایی ماده قرار می گیرند.

پلاسما شبیه به گاز است، ولی مرکب از ذرات باردار متحرکی به نام یون است و یونها به شدت تحت تاثیر نیروهای الکتریکی و مغناطیسی قرار می گیرند. پلاسما تراپی این امکان را ایجاد کرده تا پزشکان زیبایی علائم پیری و بیماری های پوستی را بدون ایجاد هیچ گونه برشی در پوست درمان کنند که اصطلاحا به این روش جراحی نرم یا soft surgery نامیده می شود.

 Plasma Skin Rejuvenation

جوانسازی پوست با پلاسما جت

تکنیک پلاسما جت می‌تواند با روش‌های مختلفی برای پوست و مشکلات پیری کارامد باشد. پلاسما جدیدترین تکنولوژی در زمینه‌ زیبایی است. فاز پلاسما تضمین می‌کند که دستگاه قادر است  انرژی جدیدی به سلول‌های پوست دهد و بدین‌گونه سلول‌های آسیب دیده را ترمیم کند، در نتیجه هر نوع مشکل پوستی می‌تواند برطرف شود. در تکنیک پلاسما جت از پیشرفته ترین فناوری پلاسما بهره گرفته شده است. برخلاف سایر دستگاه‌ها که در آنها از جریان متناوب استفاده می‌شود، دستگاه پلاسما جت با جریان مستقیم و ولتاژ خیلی بالاتر عمل می‌کند، و با در اختیار داشتن پرتوی بسیار دقیق امکان جوانسازی بی خطر پوست بیماران را برای پزشکان فراهم می‌سازد. جوانسازی و تقویت بافت پوست از مهمترین مزیت‌های پلاسما جت به شمار می‌آید. نتایج جراحی زیبایی بلافاصله آشکار و مشهود است و جوانسازی به روش پلاسما جت کاملا بدون درد بوده و اثرات بلند مدت آن بعد از چند جلسه درمانی مشهود است.

 

عوارض پلاسما جت

 

جوانسازی پوست با پلاسما پن

پلاسما پن یک ابزار آرایشی درمانی برای جوانسازی پوست است که از پلاسما استفاده می‌کند تا بافت‌های پوستی را از عمق دوباره احیا کند. پلاسما پن از هر درمان جوانسازی پوست موجود پیشرفته‌تراست و به طور گسترده‌ای توسط متخصصین درمانی تحسین شده است، زیرا کار کردن با آن ساده، موثر، ایمن و بدون درد است. پلاسما پن باعث آبرسانی به پوست می‌شود که آنرا سفت‌تر و درخشنده‌تر نشان می‌دهد، چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و نقاط سیاه را از بین می‌برد. پلاسما پن نوعی درمان تخصصی پوست برای نواحی کوچک و بی‌حفاظ نظیر صورت و دست‌ها است. دستگاه های مورد استفاده برای پلاسما تراپی بسیار دقیق بوده و می توانند در مناطق حساس با خطر جراحت بسیار کم استفاده شوند. این دستگاه ها می توانند طیف وسیعی از مشکلات پوستی از جمله چین و چروک ها، اسکارها و عیوب پوستی را درمان کنند.

جوانسازی پوست با پلاسما پن

 

تفاوت دستگاه پلاسما پن و پلاسما جت

پلاسما پن و پلاسما جت دو دستگاه پزشکی پیشرفته هستند که عملکرد درمانی مشابهی دارند. با این تفاوت که دستگاه پلاسماپن به صورت وایرلس است و کار کردن برای پزشک را راحت تر می کند و همچنین به علت سبکی دستگاه پزشک تسلط بیشتری خواهد داشت. تمامی تنظیمات دستگاه بر روی خود پلاسما پن قرار گرفته است و دیگر خبری از ال سی دی چند اینچی نیست. این نوآوری های جدید، پدیده بزرگی در صنعت زیبایی شناخته می شود. پلاسما تراپی را می توان برای همه چروکهای صورت به کار برد. چروکهای پاکلاغی کنار چشم یا چروکهای دور دهان به راحتی با پلاسما تراپی درمان شده و پاسخ فوق العاده ای به دنبال دارد. چروکهای معمولی صورت هم به پلاسما تراپی بسیار عالی جواب می دهد. اما چروکهای عمیق مثل خط خنده به پلاسما تراپی پاسخ نمی دهد و احتیاج به تزریق ژل دارد.

منبع: کلینیک زیبایی روژا

26+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط