کاربرد PRP

کاربرد های PRP در زیبایی

روش PRP پس از روش جراحی یکی از روش‌های محبوب برای جوانسازی پوست و صورت است. روش prp بطور موفقیت آمیزی برای درمان کم پشتی مو و ریزش مو در مردان و زنان و مخصوصا خط ریزش مو در مردان نیز بکار برده می‌شود. بر حسب تعداد مناطقی که فرد قصد درمان آن را دارد، حجم خون مورد نیاز تعیین و استخراج می‌شود. این حجم معمولا بین ۱۰ الی ۳۰ میلی‌لیتر خواهد بود. پس از حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه، سانتریفیوژ و جداسازی سلول‌های خونی از پلاسمای غنی شده با پلاکت‌ها، تزریق به نقاط مورد نظر انجام می‌شود. در ادامه مقاله به بررسی کاربرد های PRP می پردازیم.

رفع چین و چروک صورت و گردن

PRP در درمان مشکلات پوستی نظیر چین و چروک ناشی از افزایش سن ، چین و چروک های دینامیک صورت و گردن  استفاده می شود. این روش رشد طبیعی سلول‌های پوست را تحریک کرده و چین‌ و چروک‌ ها و خطوط ریز پوستی را از بین می‌برد.  پوست پیر شده به دلیل خاصیت ارتجاعی کمتر و توانایی بسیار پایین در حفظ رطوبت، پر چین و چروک به نظر می رسد. بازسازی پوست بوسیله پی آر پی نوعی درمان است که برای جوان سازی پوست از خون خود بیمار استفاده می کند. پی آر پی، آخرین درمان بیولوژیک برای جوان سازی پوست است که در بسیاری از کلینیک های زیبایی در سراسر جهان با موفقیت تجربه شده است. این روش معمولا بدون درد است و ممکن است مقدار خیلی کمی کبودی، قرمزی و تورم در پوست ایجاد می‌کند که در مدت ۱ تا ۳ روز از بین می‌رود.

رفع چین و چروک صورت و گردن

کاربرد PRP در رفع چین و چروک دست ها

همانگونه که پوست بدن و صورت بر اثر پیری و از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود دچار چین و چروک می شود به همان ترتیب پوست دست ها نیز چربی زیر پوست و رطوبت خود را از دست می دهد و در آنها چین و چروک ظاهر می گردد و یا دچار لک می شود یکی از روش های رفع چروک دست روش پی آر پی می باشد. بازسازی پوست دست با استفاده از روش پی آرپی یا همان پلاکت غنی شده که نوعی از درمان برای جوان سازی پوست می باشد از طریق خون خود بیمار صورت می گیرد ، در این روش از بیمار خون گرفته می شود و برای درمان چروک و مشکلات پوست دست اجزای خون که پلاکت نام دارند و فاکتورهای رشد پوست می باشند از خون جداسازی می گردند و به پوست دست تزریق می گردند

رفع چین و چروک دست ها

کاربرد PRP  در رفع تیرگی، گودی ، پف زیر چشم

پوست دور چشم از حساس ترین قسمتهای پوست بدن است و نیاز بیشتری به مراقبت های خاص دارد. حساسیت پوست دور چشم به قدری است که در برابر عوامل محیطی و بدنی نسبت به دیگر قسمتهای بدن سریعاً تاثیر پذیرفته و حالت خود را از دست می دهد. یکی از متداول ترین روش های درمانی و معجره آسای رفع تیرگی دور چشم با پی آر پی می باشد. با تزریق پی آر پی، فاکتورهای رشد پلاکتی با تولید سلول های جدید باعث محو تدریجی تیرگی دور چشم می شوند. این امر باعث پف، کبودی و چروک دور چشم شده و ظاهری خسته تر و سنی بالاتر از آنچه باید به فرد می دهد. طراوت و شادابی پوست اطراف چشم تاثیر فراوانی در ظاهر چشم ها و زیبایی صورت دارد و یکی از عواملی است که در اعتماد به نفس فرد اثر بسیاری دارد.

رفع تیرگی، گودی ، پف زیر چشم

کاربرد PRP درمان ریزش مو

پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) یک روش درمانی طبیعی است که از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی متعلق به بدن خود شما برای تسریع در رشد موهایتان استفاده می‌کند. روش پی آر پی (PRP) یک روش بسیار مؤثر در درمان طاسی و نیز کمک به پرپشت شدن موها و حفظ نتایج عمل کاشت مو می‌باشد. این روش از طریق تزریقات کوچک و با دقت بسیار زیاد انجام می‌گیرد. محلول دارویی پی آر پی به صورت بدون درد در داخل لایه درم تزریق می‌شود. پی آر پی می‌تواند به لایه درم در پوست سر نفوذ کرده و رشد فولیکول‌های مو را به شکل پایدار و باثبات تحریک نماید. در ترکیب محلول دارویی پی آر پی عوامل رشد و سلول‌های بنیادی وجود دارند که رشد سلول‌های دیگر را تحریک کرده و باعث جوانسازی فولیکول‌های مو و تقویت رشد آنها می‌شوند. این روش برای درمان ریزش مو مناسب است.

کاربرد های PRP در زیبایی

درمان اسکارهای جراحی، سوختگی و آکنه

برای درمان اسکار جراحی، سوختگی و آکنه روشهای متفاوتی وجود دارد که با توجه به عمق ، رنگ و سن اسکار و یا میزان برجستگی اسکار متفاوت است. همچنین سن و رنگ پوست هر شخص و قابلیت کلاژن سازی بدن او بر روند درمان تاثیر خواهد گذاشت. برای درمان اسکار جراحی، سوختگی و آکنه مقدار کمی از خون بیمار برای تولید پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) گرفته می شود. به محض فعال شدن، پی آر پی از طریق سرنگ و سوزن های مخصوص به داخل پوست تزریق می شود. پی آر پی علاوه بر درمان مشکلات شما  میتواند برای درمان اسکار جراحی، سوختگی و آکنه با ایجاد عروق خونی جدید، باعث افزایش نشاط پوست شما می شود و رضایت شما را به طور کامل جذب کند. طول مدت زمان آماده سازی و تزریق پی آر پی در حدود ۲.۵ ساعت طول می کشد.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط