روش های تزریق پی آر پی

روش های تزریق پی آر پی

روش های تزریق پی آر پی بسیار مختلف و متفاوت است، مثلاً گاهی پیش از تزریق پی آر پی در پوست سر از محلول بی‌حس‌کنندهٔ موضعیِ (لیدوکائین) استفاده می‌شود. بنابراین باید برای استفاده از این محلول و بی‌حس کردن پوست سر، زودتر به مطب  یا کلینیک مراجعه کنید. گاهی نیز بی‌حس ‌کنندهٔ موضعی با پی آر پی مخلوط می‌شود تا احساس ناخوشایند ناشی از تزریق کاهش پیدا کند. در برخی موارد ، تزریق پی آر پی را در طول عمل جراحی انجام می‌دهند. در این حالت، آماده شدن برای تزریق مستلزم رعایت توصیه‌های جراح پیش از عمل جراحی است.

روش های تزریق مستقیم پی آر پی

تزریق پی آر پی (PRP) روش درمانی جدیدی است که به رشد سلول‌ها کمک می ‌کند. از این روش برای بهبود و درمان برخی از بیماری‌ها استفاده می‌شود. تزریق پی آر پی با دارا بودن غلظت بالایی از فاکتورهای رشد بدن را وادار به تولید سلول‌های جدید و سالم کرده و موجب درمان و بهبود آسیب‌دیدگی می‌شود. در تزریق مستقیم پی آر پی بخشی از پلاسمای خون که سرشار از پلاکت‌های خونی، فاکتورها و هورمون‌های رشد و سلول‌های بنیادی است از بقیه اجزای تشکیل دهنده خون یعنی گلبول‌های قرمز و سفید خون جدا شده و پس از آماده سازی، به سایر نقاط بدن تزریق می‌شود. فرآیند تزریق پی آر پی به این صورت است که در ابتدا مقدار اندکی خون از بیمار گرفته می شود. خون گرفته شده در کیت های مخصوص قرار می گیرد تا خون در دمای اتاق آسیبی نبیند و سپس تزریق شوند.

تزریق مستقیم پی آر پی

روش میکرونیدلینگ

در سال‌های اخیر، روش‌هایی مثل میکرونیدلینگ برای جوان‌سازی پوست حسابی محبوب شده‌اند. به‌نظر می‌رسد میکرونیدلینگ با الهام از روش مصریان باستان که با خراشاندن پوست از طریق ماسک‌های خشن، مثل پودر سنگ مرمر که در حقیقت نوعی لایه برداری پوست یا همان «ابریژين» بود، طراحی شده و تا حدودی دستیابی به آرزوی جوانی پوست را آسان‌تر کرده است. روش کار میکرونیدلینگ به این ترتیب است که وسیله‌ای به نام «درمارولر» که یک رولر غلتکی متشکل از سوزن‌های بسیار ریز از جنس فلز تیتانیوم و به قطر نیم یا حداکثر دو و نیم میلی‌متر است، روی پوست کشیده می‌شود و به این ترتیب با نفوذ سوزن‌ها به لایه‌ی میانی پوست یا «درم» یک زخم کوچک و خون‌ریزی اندکی در پوست ایجاد می‌شود که بدن به آن واکنش نشان می‌دهد و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می ‌کند. این روش می تواند روشی مناسب و قابل اعتماد باشد.

میکرونیدلینگ

روش مزوتراپی بیولوژیک

مزوتراپی بیولوژیک یا سلول درمانی با استفاده از خون خود بیمار صورت می گیرد. در این روش طی انجام فرآیندی، پلاسمای غنی شده از پلاکت استخراج می شود و به خود بیمار در موضع مورد نظر، تزریق می شود که در واقع نوعی پیوند سلولی است که سلولهای زنده خود بیمار را پس از جداسازی به بافت هدف منتقل می کنیم. مزوتراپی بیولوژیک همان پلاسمای خون بیمار است که بوسیله روشهای خاصی غلظت پلاکت آن به ۵-۳ برابر مقدار اولیه افزایش داده شده است و چون پلاکت سلول ترمیم اصلی بدن است و حاوی فاکتورهای رشد فراوان است، اگر آن را در موارد و محل مناسب به کار ببریم می تواند سبب جوانسازی و ترمیم بافت از طریق افزایش کلاژن ، الاستین، ماده بین سلولی ، رطوبت بخشی ، افزایش ضخامت پوست و افزایش عروق تغذیه کننده بافت شود و سالهاست که در رشته های مختلف پزشکی بکار می رود.

روش میکرونیدلینگ

ترکیب پی آر پی با  لیپوترانسفر

 از دست دادن حجم صورت یکی از قابل توجه ترین اثرات پیری است که برای همه افراد بسیار ناخوشایند است. پرکننده ها یا فیلرها یک راه برای اصلاح این مشکل هستند. در این روش از چربی خود بدن برای پر کردن مناطق تحلیل رفته استفاده می شود. از این تکنیک همچنین می توان برای افزایش حجم سینه ها و باسن استفاده کرد. اگرچه لیپوترانسفر یک فناوری  پیشرفته محسوب می شود، ولی سابقه پیوند چربی به یک قرن پیش برمی گردد. با وجودی که فن آوری تزریق چربی در سال های اخیر پیشترفت کرده است، اما هدف همان هدف قبلی است. هنگامی که صورت یک فرد شروع به کاهش حجم و افتادگی می کند، چند گزینه برای رفع آن وجود دارد که برخی از آنها تهاجمی تر و گسترده تر از دیگران است. برخی از مردم جراحی کشیدن صورت را انتخاب می کنند.

ترکیب پی آر پی با لیپوترانسفر

روش های موضعی تزریق پی آر پی

پی آر پی یا پلاسما درمانی استفاده موضعی از پلاکت های پوست برای ترمیم و تقویت قسمت های مختلف بدن است. پی آر پی روشی ۱۰۰% طبیعی است که به عنوان ایمن ترین روش درمانی در دنیا با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش نوین که بر اساس استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتهای خون، فیبروبلاستها و سایر سلولهای بنیادی تحریک و باعث کلاژن سازی می شود. کلاژن نقش بسیار مهمی در حفظ طراوت و جوانی پوست دارد و با سنتز کلاژن جدید، پوست جوانی و زیبایی خود را به تدریج به دست خواهد آورد. همچنین می‌توان از پی آر پی به منظور تسریع روند بهبودی به طور مستقیم بر روی زخم‌های کهنه، زخم‌های دیابتی، ترک‌های پوستی، پس از لیزرهای لایه‌برداری و مواردی از این قبیل اسپری نمود.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

1+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط