عوارض رژیم لاغری غلط

عوارض رژیم لاغری غلط

شیوع چاقی به دلیل سبک اشتباه زندگی افراد را تشویق به استفاده از رژیم هایی خود سرانه وعجولانه می کند که جز عوارض رژیم لاغری غلط چیز دیگری دستگیر افراد نمی شود. در این زمان حملۀ ناگهانی بیماری ها مانند ریزش مو، تیرگی پوست و از دست دادن طراوت و نشاط آن و مشکلات جبران ناپذیر دیگری چون سنگ صفرا، اختلال در قاعدگی، یبوست و… نتیجه استفاده از رژیم های غلط را نشان داده و زندگی افراد را تحت شعاع خود قرار می دهد.

تأثیر و عوارض رژیم های غلط لاغری

اغلب افراد می پسندند که رژیم شان در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را داشته باشد و درغیر این صورت به تأثیر رژیم لاغری خود شک کرده و آن را رها می کنند و حتی اگر اعتماد خود را به آن رژیم از دست ندهند با مصرف کم مواد غذایی بلائی جبران ناپذیر را برسر بدن خود می آورند.

تأثیر رژیم لاغری

ترکیب رژیم غذایی با حرکات ورزشی برای رفع چربی های زائد تأثیر رژیم لاغری را دو چندان کرده و تفاوت فعالیتی علمی را با فعالیت های غیر اصولی نشان می دهد، به گونه ای که اگر فرد برخلاف آن عمل کند نه تنها لاغر نمی شود بلکه بر اثر یک عمل خودکار بدن به حالت دفاعی در آمده و در برابر کاهش ورود انرژی به کاهش متابولیسم می پردازد و از سوی دیگر راحت ترین راه برای رسیدن به انرژی را، ماهیچه ها وشکستن پروتئین آنها دانسته ودر این صورت نیز باز هم سوخت وساز متوقف یا تاحد زیادی کاهش می یابد.

کاهش وزن بدون رژیم لاغری

در بسیاری از افراد عادات ناصحیح غذا خوردن تنها علت اصلی چاقی در آنها محسوب می شود که حذف این عادات می تواند تناسب اندام را به آنها باز گردانده وهیکلی تراشیده وموزون را در اختیارشان قرار دهد.

  • صرف غذا با سرعت بالا ممنوع

همان طور که در تحقیقات مورد بررسی قرار گرفته، زمان هماهنگی بین سلول های مغزی با سلولهای معده تقریباً ۱۰ دقیقه به طول می انجامد یعنی شما ۱۰ دقیقه دیرتر متوجه می شوید که سیر شده اید واین زمان خوبی برای اضافه وزن پیدا کردن است.

صرف غذا با سرعت بالا ممنوع

  • خواب و تناسب اندام

بدن شما قادر است در زمان خواب کالری سوزانده و کاهش وزن پیدا نماید به شرط این که مدت زمان آن کافی بوده وبه بیش از ۷ ساعت در شبانه روز برسد در این حالت دیگر شما از عوارض رژیم لاغری غلط نیز درامان خواهید بود وبه سادگی وزن خود را کاهش می دهید.

خواب و تناسب اندام

  • جایگزینی غذا با سبزیجات

لازم نیست این قدر مشقت تحمل کرده وتا مدت طولانی برای حفظ رژیم خود گرسنگی تحمل کنید فقط کافی است کمی ابتکار به خرج داده و با تهیۀ انواع سالادهای خوشمزه علاو بر حس سیری معدۀ خود را از کوهی مواد مفید رژیم لاغری پر نمایید.

جایگزینی غذا با سبزیجات

  • مصرف غلات

غلات اگر با سبوس همراه باشند می توانند حجم وسیعی از معده را به خود اختصاص داده و در کنار سیری کاملی که برای شما به وجود می آورند در تنظیم کلسترول خون داوطلبانه شرکت نمایند.

مصرف غلات

  • چای سبز محبوب

نوشیدن این نوع چای به بالا رفتن سوخت وساز بدن به خاطر نوع خاص ترکیبی آن کمک کرده ودر میان آشنایان فن به عنصر اصلی لاغری معروف است.

چای سبز محبوب

  • حبوبات پروتئین مفید

حبوبات علاوه بر اینکه کالری زیادی ندارد به خوبی می تواند احساس سیری را در افراد به وجود آورده وحتی در رژیم های گیاه خواری شما را از مصرف گوشت بی نیاز کنند.

حبوبات پروتئین مفید

عوارض رژیم های لاغری غلط

هر کسی ممکن است در مقابل پیشنهاد کاهش وزن وسوسه شده و حتی برای یکبار هم که شده مایل باشد آن را امتحان کرده و از تأثیر آن بر نوع و میزان لاغری مطلع شود. گاه عوارض رژیم لاغری غلط که در این میان گریبان گیر برخی از افراد می شود تاثیرات مخرب بر دستگاه های بدن داشته و در واقعیت هیچ کدام از پیشنهادات آنها را به هیچ وجه عملی نمی کند. کاهش وزن نادرست می تواند به بخش یا تمامی ارگان های بدن صدمه وارد نموده و هرگز نمی تواند جای رژیم سالم را بگیرد. تغییرات بلند مدت در سبک زندگی تنها وبهترین راه برای کاهش وزن است. به همین دلیل است که اغلب توصیه می شود برای رسیدن به نتیجه ای امیدوارکننده حتما به پزشکی متخصص و باتجربه مراجعه نمائید.

عوارض رژیم لاغری غلط

نگهداری از بدن با رژیم صحیح

پیشگیری همیشه بهتر و مثمر ثمرتر نقش ایفا نموده است اگر شما از همان ابتدا با رژیمی صحیح به محافظت ونگهداری از بدن خود بپردازید دیگر مجبور به صرف زمان و هزینه های گزاف بابت تناسب اندام نخواهید شد. روش های تغذیه ای معمول می توانند در ثابت نگه داشتن وزن موثر باشند اما مشکل این جا است که اغلب آنها به یکباره بدن را با کمبود مواد غذایی روبه رو می کنند به همین دلیل وجود یک پزشک متخصص در این امر که با کمک معاینات خود به ویژگی های جسمی پی برده و بر اساس آن رژیمی را در نظر بگیرد از اساسی ترین موارد تهیۀ رژیمی صحیح است.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

2+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط