جوانی پوست با میکرودرم

جوانی پوست با میکرودرم

همواره برطرف نمودن مشکلات پوستی از جمله مهم‌ترین دغدغه افراد بویژه بانوان به شمار می‌رود. علت این امر، نقش بسیار پررنگ پوست در زیبایی ظاهری افراد می‌باشد. در حالت کلی می‌توان گفت که افرادی که با عارضه‌های پوستی مواجه هستند به دنبال یافتن راهی برای برطرف نمودن مشکلات خود می‌باشند. امروزه روش‌های گوناگونی نظیر هیدرودرم، میکرودرم، میکرونیدلینگ و… برای پاسخگویی به این نیاز افراد بوجود آمده است. یکی از جدیدترین و موثرترین روش‌ها برای درمان و جوان‌سازی پوست میکرودرم می‌باشد. در روش میکرودرم از طریق تحریک اپیدرم پوست به تولید کلاژن، مشکلات پوستی به صورت کاملا طبیعی رفع می‌شود.

میکرودرمی پوست چیست؟

پوست بدن به دلیل قرارگیری مداوم در معرض عوامل محیطی دچار مشکلات متعددی نظیر تیرگی، افتادگی، چین و چروک و … می‌شود. علاوه بر موارد مذکور یکی از مهم‌ترین عوامل بروز مشکلات پوستی، افزایش سن می‌باشد زیرا با بالا رفتن سن افراد، میزان کلاژن‌سازی پوست تا حد بسیار چشم‌گیری کاهش می‌یابد. لازم به ذکر است می‌توان با رعایت برخی مراقبت‌های پوستی از بروز بسیاری از مشکلات مذکور پیشگیری نمود، اما گاهی اوقات به دلیل شدید شدن عارضه‌های پوستی، مراجعه به پزشک متخصص و استفاده از روش‌های درمانی اصولی، الزامی می‌باشد. یکی از روش‌هایی که بسیاری از متخصصان بر تایرگذاری بالای آن تاکید دارند میکرودرم می‌باشد.

میکرودرمی پوست چیست

در روش میکرودرم پزشک معالج از طریق مالیدن دستگاه مخصوص بر روی سطح پوست و تولید کریستال‌ اقدام به از بین بردن عارضه‌های پوستی می‌نماید. دستگاه مورد استفاده در روش میکرودرم علاوه بر ایجاد تراش‌های سطحی در لایه‌های فوقانی پوست برای حذف عارضه پوستی، اقدام به مکش کریستال‌های تولید شده بر روی پوست نیز می‌نماید، این امر سبب بهبود جریان خون‌رسانی و تحریک سلول‌ها به کلاژن‌سازی در ناحیه تحت درمان شده و در نتیجه زیبایی و طراوت پوست را به دنبال خواهد داشت.

میکرودرم چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که قبلا اشاره شد، میکرودرم یکی از موثرترین و منحصربفردترین روش‌ها برای درمان مشکلات پوستی نظیر لک‌های پیری، جوش‌های سر سیاه، افتادگی و شل شدگی پوست، تیره شدن بخش‌هایی از پوست و … می‌باشد. از سویی دیگر این روش یک روش کم تهاجم بوده و نقش بسیار پررنگی در پاک‌سازی و جوان‌سازی پوست ایفا می‌کند. در روش میکرودرم مالش دستگاه بر روی سطح پوست سبب تولید کریستال‌هایی از جنس اکسید آلومینیوم شده و از طریق سایش و برش عارضه‌های پوستی، سبب رفع کامل آن‌ها می‌شود.

از سویی دیگر روش میکرودرم از طریق تحریک اپیدرم پوست به تولید کلاژن و آلاستین سبب برطرف شدن مشکلات پوستی به صورت کاملا طبیعی خواهد شد. روش مذکور به بی‌هوشی کامل نیازی ندارد و در برخی موارد پزشک معالج با توجه به وضعیت بیمار اقدام به انجام بی‌‌حسی موضعی می‌نماید. از عوارض جانبی کوتاه مدت روش میکرودرم می‌توان به تیره شدن پوست، تب‌خال، کبودی و… اشاره نمود.

فواید میکرودرم

در روش میکرودرم از تکنولوژی بسیار جدیدی بهره گرفته شده است، بنابراین روش مذکور فواید و مزایای بسیار زیادی به دنبال دارد. یکی از مهم‌ترین فایده روش میکرودرم، عدم نیاز به جراحی می‌باشد، همین امر سبب شده است طیف وسیعی از افراد به دنبال استفاده از روش مذکور برای درمان مشکلات پوستی خود باشند. از سویی دیگر این روش از طریق تحریک اپیدرم پوست به تولید کلاژن و آلاستین سبب برطرف شدن مشکلات پوستی خواهد شد. لازم به ذکر است که روش میکرودرم به دلیل برخورداری از مکانیزم منحصربفرد، فرایند بهبود عارضه‌های پوستی را به صورت کاملا طبیعی انجام می‌دهد.

فواید میکرودرم

از دیگر فواید روش مذکور می‌توان به ایجاد پوستی تازه، رفع جای جوش، از بین بردن جوش‌های سر سیاه، از بین بردن خطوط و چین و چروک پوست، کاهش اندازه منافذ پوست و… اشاره نمود. با توجه به مزایای بسیار منحصربفرد روش میکرودرم بسیاری از متخصصان بر استفاده از این روش در راستای درمان مشکلات پوستی تاکید نموده‌اند.

میکرودرم چند جلسه لازم است؟

در حالت کلی می‌توان گفت که تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام عملیات میکرودرم به نوع عارضه پوستی، وسعت ناحیه تحت درمان و تشخیص پزشک معالج بستگی دارد. به عبارت دیگر هرچه عارضه پوستی وسیع‌تر و شدید‌تر باشد طبیعتا تعداد جلسات میکرودرم برای رفع کامل مشکلات پوستی، بیشتر خواهد بود. در یک جمع‌بندی کلی با توجه به نوع عارضه پوستی و تشخیص پزشک معالج، فاصله جلسات از ۱ تا ۴ هفته تعیین می‌شود، از سویی دیگر معمولا به حداقل چهار و حداکثر دوازده جلسه میکرودرم برای رفع کامل مشکلات پوستی نیاز خواهد بود.

شاید بتوان در یک دسته بندی تعداد جلسات مورد نیاز برای جوان‌سازی پوست را ۴ تا ۶ جلسه و تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع کامل تیرگی و لکه‌های پوستی را ۱۰ تا ۱۲ جلسه تخمین زد. لازم به ذکر است که تعیین کننده نهایی تعداد جلسات طبیعتا نوع عارضه پوستی، وسعت ناحیه تحت درمان و تشخیص پزشک معالج می‌باشد.

میکرودرم عمیق

همانطور که در قسمت‌های قبلی بدان اشاره شد، روش میکرودرم با توجه به مکانیزم منحصربفرد خود در درمان عارضه‌های پوستی سطحی بسیار کاربردی و ایده‌آل می‌باشد، اما این امر تنها کاربرد میکرودرم نیست. روش مذکور برای درمان مشکلات عمیق‌تر پوست نظیر چین و چروک‌های عمیق ناشی از افزایش سن، آفتاب سوختگی‌ها شدید، خطوط عمیق‌تر، جای زخم و …. نیز مورد استفاده می‌باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که در مواردی پزشک معالج بنا به تشخیص خود و مشاهده وضعیت بیمار اقدام به حذف برخی از بافت‌های چربی موضعی با استفاده از روش  میکرودرم می‌نماید. در حالت کلی می‌توان گفت که روش درمان در هر دو نوع میکرودرم سطحی و عمیق تقریبا مشابه می‎باشد.

همانطور که در بالا بدان اشاره شد در روش مذکور پزشک معالج از طریق مالیدن دستگاه مخصوص بر روی سطح پوست و تولید کریستال‌ اقدام به از بین بردن عارضه‌های پوستی می‌نماید. لازم به ذکر است که میزان فشار دستگاه با توجه به نوع و عمق عارضه پوستی تنظیم می‎شود. در نهایت این فرایند منجر به بهبود جریان خون‌رسانی و تحریک سلول‌ها به کلاژن‌سازی و تولید آلاستین در نواحی عمیق و سطحی پوست خواهد شد.

عوارض میکرو درم

روش میکرودرم برخلاف سایر روش‌های جوانسازی پوست، عوارض جانبی طولانی مدت نظیر خونریزی، تورم شدید، لخته شدن خون و… را به دنبال نخواهد داشت. اما آنچه که لازم است افراد حتما بدان توجه داشته باشند این است که انجام فرایند میکرودرم نیازمند استمرار، صبر و حوصله می‌باشد. به عبارت دیگر افراد پس از یک جلسه میکرودرم نباید انتظار مشاهده بهبودی کامل در پوست خود را داشته باشند، زیرا بهبودی کامل تنها با ممارست و تکرار جلسات درمانی میسر خواهد شد.

عوارض میکرودرم

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که افراد باید برای انجام عملیات میکرودرم به پزشک متخصص و متخصص طب سنتی مراجعه نمایند زیرا در غیر این صورت افراد در ناحیه تحت درمان دچار مشکلات جبران ناپذیری نظیر عفونت، زخم، خونریزی شدید، سوراخ شدگی پوست و…خواهند شد. تیره شدن پوست، تب‌خال، کبودی از دیگر مواردی است که ممکن است افراد تا چند روز یا چند هفته بعد از انجام عملیات میکرودرم با آن دست و پنجه نرم کنند.

آیا میکرودرم پوست را روشن می‌کند؟

 داشتن پوستی شفاف و روشن همواره از بزرگترین چالش‌های بانوان محسوب می‌شود. از سویی دیگر وجود لکه‌های سیاه در صورت افراد، در کاهش زیبایی چهره آنان بسیار تاثیرگذار می‌باشد، در همین راستا روش‌ها و ابزارهای گوناگونی برای رفع تیرگی پوست بوجود آمده است. یکی از موثرترین روش‌ها، روش میکرودرم می‌باشد. در روش میکرودرم پزشک معالج از طریق مالیدن دستگاه مخصوص بر روی سطح پوست و تولید کریستال‌ اقدام به رفع عارضه‌های پوستی و در نتیجه روشن و شفاف نمودن پوست، می‌نماید.

همانطور که قبلا اشاره شد، دستگاه مورد استفاده در روش میکرودرم علاوه بر ایجاد تراش‌های سطحی در لایه‌های فوقانی پوست برای حذف عارضه پوستی، اقدام به مکش کریستال‌های تولید شده بر روی پوست نیز می‌نماید، این امر سبب بهبود جریان خون‌رسانی و تحریک سلول‌ها به کلاژن‌سازی در ناحیه تحت درمان شده و در نتیجه زیبایی، شفافی و طراوت پوست را به دنبال خواهد داشت.

میکرو درم برای بارداری ضرر دارد؟

در حالت کلی می‌توان گفت استفاده از روش میکرودرم برای افراد سالم و فاقد مشکلات پوستی بسیار ایده‌آل و مناسب می‌باشد، بطوریکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد. اما استفاده از این روش برای افراد بیمار توصیه نمی‌شود. در همین راستا پزشکان و متخصصان نیز بر عدم استفاده از روش میکرودرم توسط افراد دارای زخم‌های عمیق، کلوئیدهای فعال، خانم‌های باردار، دیابت و… تاکید نموده‌اند.

عکس قبل و بعد میکرودرم

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که پاسخ سوال “آیا میکرودرم برای بارداری ضرر دارد؟” مثبت می‎باشد، بنابراین استفاده از روش میکرودرم برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است مواد شیمیایی مورد استفاده برای انجام عملیات مذکور، سبب بروز حساسیت و آلرژی، خون‌ریزی، کبودی پوست چشم، پارگی رگ‌های خونی و… برای خانم‌های باردار شود، در حالت کلی خانم‌های باردار برای حفظ سلامت خود و جلوگیری از بروز مشکلات بعدی، باید صبر و حوصله نمایند و پس از وضع حمل، برای درمان مشکلات پوستی خود اقدام به استفاده از روش میکرودرم نمایند.

قیمت میکرو درم پوست

روش میکرودرم نیازمند تکرار جلسات بوده و متناسب با تعداد جلسات، هزینه انجام عملیات مذکور مشخص خواهد شد. از سویی دیگر میزان هزینه لازم برای میکرودرم به وسعت ناحیه تحت درمان نیز بستگی دارد. به عبارت دیگر می‌توان گفت که هرچه تعداد جلسات و ناحیه مورد نظر برای انجام عملیات مذکور بیشتر باشد، هزینه نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. از سویی دیگر می‌توان گفت که هزینه انجام میکرودرم به میزان مجهز بودن کلینیک یا مطب و نیز شخص پزشک نیز وابسته خواهد بود. در یک جمع‌بندی کلی در رابطه با میزان هزینه ناشی از انجام عملیات میکرودرم می‌توان اذعان نمود که، تعیین کننده نهایی هزینه عملیات مذکور، طبیعتا وسعت ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات تعیین شده از سوی پزشک خواهد بود. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که روش میکرودرم به دلیل بهره‌گیری از تکنولوژی بسیار جدید و پیشرفته تاحدودی نسبت به سایر روش‌های موجود گران‌تر می‌باشد.

منبع: مطب پوست و مو روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط