تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی یک روش جوانسازی پوست است که در آن چربی شکم و ران ها را جدا کرده و به قسمت های مورد نظر بدن فرد تزریق می کنند و با این روش حجم گونه ها، لب ها، صورت و دیگر اندام مورد نظر بدن را افزایش می دهند، این امر سبب کاهش چین و چروک در بدن می شود و در نهایت فرد به ظاهری شاداب و جوان تر دست پیدا می کند. در این روش برای زیبایی و بر جسته شدن سینه ها و باسن نیز استفاده می شود. این عمل حتما باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

چگونگی تزریق چربی به صورت

سالیان درازی است که شادابی و جوان سازی پوست صورت برای عموم مردم مورد اهمیت قرار گرفته است زیرا زیبایی و شادابی صورت یکی از مهم ترین قسمت هایی است که در ظاهر انسان دیده می شود.

یکی از روش های زیباسازی و خوش فرم شدن صورت تزریق چربی است که این روش باعث کاهش چین و چروک های صورت، خوش فرم شدن لب ها و بر جسته شدن گونه ها و دیگر بخش های صورت می شود.

اگر شما در بخش هایی از صورت خود چین و چروک دارید مانند چروک دور چشم یا خط خنده و … ، می توانید با خارج کردن چربی های ران ها، شکم و سایر بخش های بدن خود توسط پزشک متخصص چربی ها را به صورتتان تزریق کنید.

با استفاده از این روش چروک های بین دهان و بینی را میتوان کاهش داد و از این طریق میتوان از افتادگی پوست در نقاط مختلف صورت جلوگیری کرد.


برای تعیین وقت مشاوره و تزریق چربی در مطب پوست مو زیبایی روژا با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۲۱۲۶۲۹۱۷۷۵


کاربرد تزریق چربی

برخی از قسمت های صورت که دچار چین و چروک و لاغری شده اند مانند: گونه ها، لب ها، چانه، زیر چشم، بالای چشم و … را میتوان از چربی های اضافی بدن مانند چربی شکم برداشته و به قسمت های مورد نظر تزریق کرد و از لاغری و چین و چروک و افتادگی آن ها جلوگیری کرد. تزریق چربی در اندام های مختلف بدن مانند: باسن، سینه ها، واژن، دست ها و … انجام می شود و این امر باعث از بین رفتن لاغری و در نهایت باعث جوانسازی و زیبایی بدن می شود. این روش در صورت در بین افراد بیشتر از سایر نقاط دیگر بدن دیده می شود زیرا این اندام اولین بخش از بدن است که مشاهده می شود.

تزریق چربی در بین افراد یکی از رایج ترین، کم خطر ترین و ارزان ترین جراحی های زیبایی می باشد و تقریبا میتوان گفت که این عمل حساسیت و عوارضی برای بدن ندارد.

کاربرد تزریق چربی

قیمت تزریق چربی

این روش زیبایی هزینه ی بالایی ندارد و فرد می تواند با هزینه کم بهترین نتیجه را از این عمل بگیرد. علت اصلی کم هزینه بودن این عمل این است که پزشک جراح از چربی های بدن خود فرد برای تزریق استفاده می کند و از ماده خارجی استفاده نمی کند و تنها برای لوازم مورد نیاز عمل هزینه می کند. بیشترین هزینه ای که فرد برای این عمل زیبایی می پردازد دستمزد پزشک متخصص است که این هزینه هم در جراحی ها متفاوت است و بستگی به نوع و محل تزریق، میزان توانایی پزشک و تعداد دفعات تزریق، مقدار چربی مورد نیاز خارج شده از بدن و … دارد.

هزینه ی تزریق چربی در صورت معمولا بالاتر از اندام های دیگر بدن است.

تزریق چربی در لب

در روش تزریق چربی به لب، لب ها ظاهری زیبا تر و حجیم تر پیدا خواهند کرد و این عمل در زیبایی صورت فرد بسیار تاثیر گذار است. همچنین این روش را میتوان به صورت جدا روی لب پایینی و روی لب بالایی انجام داد که معمولا افراد این تزریق را بر روی هر دو لب انجام می دهند.

این عمل باعث می شود که لب ها برجسته تر شده و باریکی لب ها از بین برود و در نتیجه باعث زیبایی صورت می گردد.

پس از انتقال و تزریق چربی به لب ها سلول های چربی راه جدیدی برای رشد خود در بدن پیدا کرده و در نهایت با ایجاد خون رسانی به خود در بدن باقی می مانند. همچنین ممکن است ممکن است مقداری از چربی های تزریق شده در لب جذب نشوند و بدن آن ها را پس بزند، به همین خاطر گاهی اوقات نیاز است که تزریق چند مرتبه تکرار شود.

تزریق چربی در لب

تزریق چربی در گونه

در تزریق چربی در گونه ها با برداشتن چربی های نقاط مختلف بدن مانند: پهلو ها، شکم، ران ها به ناحیه گونه ها برای برجسته تر شدن آن ها انتقال می دهند.

در زیر پوست صورت ۲ لایه چربی اجاد شده است که لایه داخلی نواحی عضلات صورت را پر کرده است که با افزایش سن انسان از بین نمی روند و لایه بیرونی پوست که سطحی می باشد با کهولت سن از بین رفته و این امر باعث ایجاد چین و چروک های پوست صورت و افتادگی آن می شود، در نهایت ابرو ها به سمت پایین می آیند و پوست نواحی گونه ها شل می شوند. صورت انسان در سنین میانسالی مانند یک بادکنک می ماند که مقداری از باد آن کاهش یافته است و اگر دوباره باد در آن انتقال یابد در نهایت باعث صافی و برجستگی صورت می گردد.پ

تزریق چربی در گونه

تزریق چربی در سینه

با استفاده از روش تزریق چربی در سینه، حجم سینه ها افزایش پیدا خواهند کرد و جراح پلاستیک چربی های نواحی شکم، ران ها، زیر زانو ها و یا پهلو ها را برداشته و به سینه ها تزریق خواهد کرد.

با این روش دیگر احتیاجی به کاشت پروتز مصنوعی برای افزایش سایز سینه های خود ندارید. چربی های انتقال یافته بافتی زنده دارند و باعث افزایش سایز سینه ها شده و سینه ها ظاهری طبیعی پیدا خواهند کرد.

اگر می خواهید سایز سینه هایتان را افزایش دهید، این روش یکی از گزینه های مناسب برای شما به حساب می آید که این روش به شرط داشتن سینه هایی با ظاهر مناسب و پوستی انعطاف پذیر امکان پذیر می باشد و برای کسانی که پوستی ضعیف و سینه های افتاده دارند یا می خواهند سایز سینه هایشان بسیار حجیم شود روش مناسبی نمی باشد.

ضرر تزریق چربی

معمولا این روش ضرر بسیار کمی برای بدن دارد که به کبودی و ورم پوست میتوان اشاره کرد که گذرا می باشد. در صورت عدم رعایت اصول هم از طرف جراح و هم خود فرد احتمال ایجاد عفونت در آن ناحیه نیز وجود دارد. عوارض این روش بیشتر به صورت ورم قسمت کشیده شده بخشی که به آن چربی تزریق شده است می باشد که بعد از مدت ۲ هفته بهبود می یابد.

در این روش معمولا کبودی رخ نمی دهد اما ممکن است در قسمت زیر چشم ها کبودی ایجاد شود که این کبودی در مدت ۱۰ تا ۱۲ روز بر طرف خواهد شد.

تزریق چربی روشی بسیار کم ضرر است اما در هر عمل درمانی امکان بروز عوارض جانبی وجود دارد حتی اگر به صورت موقت رخ دهند. در زمان برداشتن چربی از ناحیه مد نظر شما احتمال احساس فشار، درد و مقداری سوزش وجود دارد که امری طبیعی می باشد و با مصرف دارو های آرام بخش این درد ها بهبود خواهند یافت.