مزوتراپی

حس جوانی و شادابی برای همه افراد خوشایند است و بعد از بالا رفتن سن احساسات جوانی از بین رفته و کم کم علائم پیری فرد را گوشه گیر و منزوی خواهد کرد، اما همیشه برای رهایی از مشکلات راهکارهای مناسب وجود خواهد داشت، حتی برای ماندگاری حس جوانی می توانید از روش های بسیاری استفاده کرد تا کلاژن های پوست شما تقویت شده و همیشه جوان بمانید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا روش مزوتراپی را برای جوانسازی پوست و تقویت آن بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

مزوتراپی چیست ؟

کلمه meso یک کلمه یونانی است که به معنی میانه یا وسط می باشد، اما کلمه مزوتراپی (Mesotherapy) در سال ۱۹۵۸ توسط یک نشریه فرانسوی استفاده شد و معنی روش درمان میانه ای یا مزوتراپی معروف است.

در اصل مزوتراپی یک روش درمان تزریقی است که محلول یا کوکتل مزو را وارد سطح میانه ی پوست می کند. کوکتل های مزوتراپی دارای انواع مواد مغذی هستند، که متناسب با نیاز پوست توسط پزشک برای فرد بیمار تجویز می شود. روش های تزریق بسیاری برای مزوتراپی وجود دارد و شما می توانید از روش های خانگی برای مزوتراپی استفاده نماید.

مزوتراپی چیست

انواع روش های مزوتراپی

همانطور که گفته شد روش های مختلفی جهت تزریق محلول مزوتراپی در پوست وجود دارد، روش های خانگی که به کمک دستگاه های جوانسازی صورت می گیرند و روش های تزریق در کلینیک های زیبایی که توسط پزشک متخصص باید انجام شود. برای روش خانگی قبل از تهیه کوکتل یا محلول مزوتراپی بهتر است نیاز پوست خود به مواد مغذی را با مراجعه به یک پزشک متخصص پوست بررسی کنید و سپس اقدام به خرید یا تزریق هر گونه محلول کنید.

مزوتراپی با درمارولر

یکی از محبوبترین روش های مزوتراپی خانگی استفاده از دستگاه درمارولر می باشد، درمارولر با استفاده از بک غلطک، که پوشیده شده از سوزن های بسیار نازک می باشد، می توانید کوکتل مزو را به لایه های میانه پوست خود وارد کرده و بعد از گذشت چند روز نتیجه و اثر بخشی آن را مشاهده خواهید نمایید. برای انجام مزوتراپی با درمارولر ابتدا محلول مزو را بر روی یک ظرف کمی گود ریخته، سپس غلطک درمارولر را بر روی محلول بچرخانید و آن را بر روی پوست خود حرکت دهید تا سوزن های درمارولر بتوانند محلول مزو را وارد پوست کنند. با انجام این کار و رساندن مواد مورد نیاز پوست، جوانسازی و رفع آسیب های پوستی را می توانید در خانه خود تجربه کنید، همچنین این روش هزینه بسیار اندکی را نسبت به دیگر روش ها برای شما در پی خواهد داشت.

مزو با درمارولر

مزوتراپی با دستگاه میکرونیدلینگ

یکی دیگر از روش های مزوتراپی به کمک دستگاه میکرونیدلینگ انجام می شود، مزوتراپی با میکرونیدلینگ هم روشی خانگی محسوب می شود و هم روش تزریق کلینیک است. تفاوت دستگاه های خانگی و کلینیکی، قدرت و توانایی آنهاست و تغییری در کارایی دستگاه وجود نخواهد داشت، این روش به این صورت است که ابتدا پوست را به محلول مزو آغشته کرده، سپس دستگاه میکرونیدلینگ را بر روی پوست حرکت می دهید، دستگاه به وسیله تعدادی سوزن نازک محلول مزو را به داخل پوست وارد می کند. نتیجه و اثرگذاری روش میکرونیدلینگ نسبت به روش درمارولر بهتر می باشد.

میکرونیدلینگ و مزوتراپی

مزوتراپی تزریقی

اثربخش ترین روش که ماندگاری بالاتری نسبت به دیگر روش ها خواهد داشت، روش تزریقی مزو است، که توسط یک متخصص در کلینیک های زیبایی پوست و مو صورت می گیرد، معمولاً این روش با سرسوزن های مخصوص مزو انجام شده و متناسب با نیاز هر قسمت از پوست شما عمل تزریق صورت می گیرد، تجربه نشان داده که این روش بازخورد بهتری را خواهد داشت اما هزینه این روش از دیگر روش ها بیشتر خواهد بود.

تزریق مزوتراپی

انواع کوکتل های مزوتراپی

کوکتل مزوتراپی از لحاظ نواحی مورد استفاده در بدن به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

دسته اول کوکتل های مخصوص موی سر هستند، که معمولاً برای تقویت و جلوگیری از ریزش مو توسط پزشک به پوست سر تزریق می شوند.

دسته دوم کوکتل مزو صورت می باشند، که برای جوانسازی، آبرسانی و رفع مشکلات پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته سوم کوکتل های مزو برای دیگر نقاط بدن است، این کوکتل ها بیشتر جهت رفع آسیب های پوستی تزریق می شوند.

 

منبع : کلینیک زیبایی روژا