میکرونیدلینگ

پوست زیبا و سالم یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در زیبایی صورت است و امروزه توجه بسیار زیادی به آن می شود. با افزایش سن، اهمیت نگهداری و مراقبت از پوست بیشتر شده و افراد بیشتر به حفظ سلامت و زیبایی پوست توجه می کنند. عوامل محیطی مثل استرس روزانه، آلودگی هوا و تغذیه نا مناسب به همراه افزایش سن به بافت و زیبایی پوست صدمه جدی وارد می کنند. به طوری که رفع اثرات این عوامل گاها نیازمند هزینه و زمان زیادی است. با پیشرفت علم و دانش در تمامی حوزه ها شاهد تغییراتی بوده ایم. در زمینه مراقبت از پوست و زیبایی نیز با راهکارهای جدیدی روبرو هستیم. یکی از این راهکارها که اثرگذاری آن به اثبات رسیده است، میکرونیدلینگ می باشد. میکرونیدلینگ یکی از امن ترین و موثرترین روش ها برای زیبایی و جوانسازی پوست است و می تواند بسیاری از مشکلات پوستی را برطرف کند.

روش کار میکرونیدلینگ پوست

میکرونیدلینگ روشی غیرتهاجمی و تقریبا بی درد است و امروزه از رایج ترین شیوه های زیبایی پوست شناخته می شود. در این روش سوزن های بسیار ریزی با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ و یا درمارولر در پوست فرو رفته و تعداد زیادی خراش ریز و میکروکانال بر روی پوست ایجاد می کند. با وجود خراش هایی که ایجاد می شود، پوست تلاش به ترمیم خود کرده و برای این کار مقدار زیادی کلاژن و الاستین تولید می کند. این روش بهترین راهکار برای تولید کلاژن طبیعی و بدون استفاده از مواد دارویی ست و تاثیر چشمگیری در بهبود بافت پوست دارد. نتیجه میکرونیدلینگ پس از اولین جلسه کاملا قابل مشاهده است اما برای نتیجه بهتر و ماندگار تر معمولا در چند جلسه با فواصل معین انجام می شود.

میکرونیدلینگ پوست

میکرونیدلینگ صورت

پوست صورت یکی از بخش های پوست است که پوششی ندارد و در معرض مستقیم آفتاب و انواع آلودگی ها است. به همین دلیل مراقبت از پوست صورت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کلاژن سازی پوست با افزایش سن به تدریج کاهش یافته و باعث افتادگی و پیری پوست می شود. میکرونیدلینگ غلظت کلاژن موجود در پوست را افزایش  می دهد و در نتیجه باعث صاف شدن پوست و از بین رفتن چروک ها می شود. همچنین انواع مشکلات پوستی از قبیل لک، اسکار، استرچ مارک، جای جوش و ضایعات دیگر نیز با استفاده از روش نیدلینگ پوست کاهش یافته و از بین می روند.

میکرونیدلینگ صورت

برای میکرونیدلینگ صورت، ابتدا پوست صورت را کامل شسته و ضدعفونی می کنند. سپس دستگاه میکرونیدلینگ و یا درمارولر را بر روی پوست در جهات مختلف حرکت داده و در پوست ایجاد خراش می کنند. برای انجام میکرونیدلینگ مهم است که بدانید که برای هر قسمت از پوست، طول سوزن را تا چقدر تعیین کنید. همچنین، زاویه و جهت حرکت دستگاه بر روی پوست از نظر اینکه همه قسمت های پوست را در بر بگیرد و دستگاه از هیچ نقطه ای بیش از حد عبور نکند، در نتیجه ی کار اهمیت زیادی دارد.

عکس میکرونیدلینگ
کاهش اسکار آکنه با جلسات میکرونیدلینگ

مزایا و معایب میکرونیدلینگ

نیدلینگ ابرو و مو

برای داشتن ابروها و موهای پرپشت و زیبا راهکار های متنوعی وجود دارد. یکی از این راهکارها ترکیب روش میکرونیدلینگ و مزوتراپی است. در این روش محلول مزوتراپی مو که برای رشد و تقویت مو استفاده می شود، بر روی پوست سر و یا ابرو مالیده شده و با استفاده از دستگاه در پوست ابرو و یا پوست سر میکروکانال هایی ایجاد می شود تا محلول مزوتراپی به خوبی در لایه های پوست نفوذ کرده و اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

میکرونیدلینگ ابرو چیست

میکرونیدلینگ ابرو و مو یکی از مراحل بعد از کاشت ابرو و کاشت موی طبیعی هستند و برای تقویت و نگهداری موی کاشته شده استفاده می شوند.

میکرونیدلینگ ابرو

هزینه میکرونیدلینگ

با وجود اینکه میکرونیدلینگ روشی نسبتا ساده است، اما باید توسط فرد متخصص انجام شود تا از مواردی مانند عفونت و زخم جلوگیری کرده و مراقبت های لازم در زمانی که پوست فرد دارای جوش فعال و آکنه است انجام شود. هزینه میکرونیدلینگ با توجه به نیاز فرد و قسمتی که قصد درمان آن را دارد، متفاوت است. توصیه می شود قبل از انجام میکرونیدلینگ با پزشک مشورت کنید تا دقیقا مشخص شود کدام قسمت از پوستتان نیاز به میکرونیدلینگ دارد و با توجه به نوع پوستتان چه مراقبت هایی قبل و بعد از آن باید انجام دهید.


متخصصان مطب پوست، مو و زیبایی روژا همواره آماده پاسخگویی به سوال های شما هستند. برای مشاوره، نام و شماره تماس خود را ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم:


سوالات متداول میکرونیدلینگ

۱- میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

پس از تمیز و ضد عفونی کردن پوست، ناحیه مورد نظر با استفاده از کرم های مخصوص بی حس می شود. سپس با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ یا درمارولر سوراخ هایی به عمق ۰٫۵ تا ۲ میلی متر در پوست ایجاد می شود. با استفاده از این روش پوست برای ترمیم خود مقدار زیادی کلاژن تولید می کند که موجب جوانسازی پوست شده و مشکلات پوستی را رفع می کند.

۲- میکرونیدلینگ چه کاربردی دارد؟

بازسازی جای آکنه، از بین بردن استرچ مارک، رفع چین و چروک، از بین بردن لکه های قهوه ای صورت، جوانسازی پوست، کاهش منافذ پوست صورت، تقویت مو

۳- نیدلینگ پوست در چند جلسه انجام می شود؟

بستگی به هدف شما از انجام میکرونیدلینگ دارد. برای مثال تعداد جلسات برای جوان­سازی پوست و تحریک کلاژن متوسط ۳ جلسه و برای درمان اسکار بین ۳ تا ۶ جلسه می­ باشد.

۴- میکرونیدلینگ چقدر موثر است؟

این روش تا به حال برای رفع بسیاری از مشکلات پوستی و بهیود بافت پوست و همچنین تقویت رشد موها مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر چشمگیر آن به اثبات رسیده است. میزان درمان نیز بستگی به شرایط فرد و رعایت نکات قبل و بعد از میکرونیدلینگ توسط خود فرد دارد.

۵- خراش های سطحی بعد از انجام میکرونیدلینگ چند روز طول می کشد تا خوب شوند؟

این خراش ها بر خلاف ظاهرشان بسیار سطحی هستند و بین ۳ تا ۶ روز به طور کامل از بین می روند.

۶- میکرونیدلینگ چه فوایدی دارد؟

بیشترین مزیت میکرونیدلینگ کلاژن سازی پوست می باشد. این روش میتواند به تنهایی و بدون استفاده از ماده شیمیایی و خارجی مشکلات پوستی را از بین ببرد و پوست را به طور طبیعی تحریک به کلاژن سازی کند.

۷- میکرونیدلینگ چه عوارضی دارد؟

از آنجایی که در این روش هیچ ماده خارجی وارد پوست نمی شود، عوارضی هم در پی نخواهد داشت. تنها خراش های ریزی بر روی پوست به جا می ماند که اثرشان در کمتر از یک هفته از بین می رود.

۸- میکرونیدلینگ برای چه سنی مناسب است؟

با توجه غیر تهاجمی بودن این روش و طبیعی بودن مکانیزم آن، افراد بالای ۱۸ سال می توانند از این روش استفاده کنند.

۹- آیا انجام میکرونیدلینگ با بی حسی انجام می شود؟

این عمل می تواند با استفاده از کرم های بی حسی انجام شود تا درد کاهش یابد. اما برخی نیازی به استفاده از کرم بی حسی نمی بینند.