پلاسماجت

پلاسما جت

امروزه توجه به زیبایی و رفع آثار پیری از پوست بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و در همین راستا روش ها و دستگاه های مختلفی برای زیبایی و جوانسازی پوست طراحی می شوند. با افزایش سن پوست صورت و بدن دچار تغییراتی شده و دچار مشکلاتی از قبیل افتادگی و چین و چروک می شود. یکی از دستگاه های پیشرفته و در عین حال ساده و غیر تهاجمی برای رفع انواع مشکلات پوستی پلاسما جت می باشد. این دستگاه علی رغم استفاده از فناوری پیچیده و پیشرفته، کاربری نسبتا ساده ای داشته و عمده ترین کاربرد آن لیفت و رفع افتادگی پوست است.

کلینیک پلاسما جتدر مطب پوست، مو و زیبایی روژا خدمات درمان جای جوش، رفع خال‌های رنگی، کاهش سرخی صورت و رفع تگ های پوستی مانند زگیل با استفاده از دستگاه پلاسما جت انجام می شود. قبل از انجام هر خدمات پزشک متخصص طی یک جلسه مشاوره رایگان وضعیت پوست شما را بررسی کرده و پروسه درمانی مناسبی را به شما ارائه می دهد. 

برای مشاوره حضوری و غیر حضوری می توانید  فرم زیر را پر کنید تا در کمترین زمان با شما تماس بگیریم:

نحوه عملکرد پلاسما جت

همانگونه که از نام پلاسما جت پیداست، مکانیزم این دستگاه در رابطه با اثر پلاسما بر روی پوست است. در این دستگاه توسط یک ولتاژ DC تخلیه الکتریکی ایجاد شده که به صورت جرقه در نوک سوزن دستگاه مشاهده می شود. هوا که دارای الکترون های آزاد است، این جریان الکتریکی را از خود عبور می دهد. در این بین یونیزاسیون مولکول های هوا ایجاد شده که تبدیل به پلاسما می شود. سوزن با فاصله ۲ میلی متر از پوست حرکت کرده و پلاسمای ایجاد شده در این فاصله بر روی پوست اثر می گذارد.

با اثرگذاری پلاسما بر روی پوست، دمای پوست در نقطه برخورد پلاسما بالا رفته و دچار سوختگی جزئی و سطحی می شود. با این مکانیزم، برخی آسیب دیدگی های پوست از قبیل اسکار و ضایعات پوستی بهبود یافته و پوست جوان تر می شود. از این طریق پلاسما جت به زیبایی و جوانسازی پوست کمک می کند.

پلاسما جت

۷ کابرد پلاسما جت

تخلیه پلاسما بر روی پوست اثری دارد که بسیاری از مشکلات پوستی را از بین می برد. برخی از کاربردهای پلاسما جت عبارتند از:

 1. رفع شلی و افتادگی پوست: هنگامی که پوست با پلاسما پیدا می کند، دمای آن نقطه از پوست بالا رفته و اثری مانند سوختگی سطحی بر روی پوست به جا می ماند. پس از ترمیم پوست و از بین رفتن آثار این سوختگی، پوست جمع شده و لیفت می شود. به این ترتیب می توان افتادگی پوست بسیاری از نواحی صورت و بدن مانند پلک ها و غبغب را از بین برد. همچنین از این خاصیت پلاسما جت می توان در کوچکتر کردن و لیفت بینی های گوشتی استفاده کرد.
 2. از بین بردن چین و چروک پوست: با استفاده از پلاسما جت می توان چین و چروک های ریز موجود در پوست صورت و گردن را از بین برد و از از عمق خطوط عمیق کم کرد.
 3. انجام بلفاروپلاستی: بلفاروپلاستی به عملی گفته می شود که در آن پف پلک و دور چشم از بین می رود. عمل جراحی یکی از روش های انجام بلفاروپلاستی ست که روشی تهاجمی بوده و دوران نقاهت زیادی دارد. پلاسما جت پلفاروپلاستی را بسیار راحت تر و در زمان کمتری انجام داده و پف پلک را به صورتی طبیعی تر از بین می برد. همزمان با از بین بردن پف پلک، افتادگی آن را نیز می توان با پلاسما جت از بین برد.
 4. درمان جوش، اگزما و ورم پوست
 5. کم کردن لکه‌های پیری و خال‌های رنگی
 6. کاهش سرخی صورت
 7. رفع ضایعات پوستی از قبیل زگیل

کاربرد بلفاروپلاستی

پلاسما جت جای جوش، زخم و بخیه

جای جوش، زخم و بخیه روی صورت هر فرد باعث افت حس اعتماد به نفس خواهد شد، از همین رو برای درمان این نوع مشکلات پوستی می توانید با یک یا چند جلسه عمل پلاسما جت این نواقص پوستی را از بین برده و پوستی صاف و زیبا داشته باشید، نحوه رفع جای جوش، زخم و بخیه با استفاده از پلاسما جت به این صورت است که حرارت ناشی از دستگاه باعث بازسازی بافت نواحی آسیب دیده پوستی خواهد شد و آنها را به تحریک وا می دارد، همین امر موجب تا بافت های صدمه دیده به کمک آلبومین (پروتئین‌های محلول در آب) بازسازی بافت پوست انجام می شود.

پلاسما جت جای جوش، زخم و بخیه

تعداد جلسات پلاسما جت چقدر است؟

انجام عمل بلفاروپلاستی عموماً در کلینیک های مجهز به اتاق عمل انجام خواهد شد و هر بخش از نواحی پوستی طی یک جلسه یا نهایتاً دو جلسه انجام خواهد شد، البته سرعت انجام این عمل بسته به تجربه و سرعت عمل پزشک معالج خواهد داشت.

هزینه پلاسما جت چقدر است؟

هزینه معمول برای انجام عمل پلاسما جت یا بلفاروپلاستی پلک پایین و پلک بالا از ۱۵۰۰۰۰۰ تومان شروع شده و به برخی عوامل دیگر نیز بستگی خواهد داشت، که بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا با مشاوران کلینیک روژا از طریق فرم مشاوره رایگان ارتباط برقرار  نمایید.

هزینه پلاسما جت چقدر است؟

آیا پلاسما جت درد دارد؟

التهاب و درد شدید بلافاصله بعد از اتمام عمل پلاسماجت برای بیمار مشهود است و در برخی موارد ۲ الی ۴ ساعت نیز ادامه دارد. بعد از گذشت زمان این درد خفیف و تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد، بهتر است برای تشدید درد از لمس نواحی بلفاروپلاستی شده خودداری نمایید.

پلاسما جت چگونه عمل می کند؟

عمل پلاسماجت عموماً برای سفتی پوست شل یا کشیدگی پوست چروک استفاده می شود و تقریباً ساختار پوست را بازسازی میکند. قلم پلاسما انرژی الکتریکی را تبدیل به گاز نیتروژن کرده و به سطح پوست انتقال می دهد که همین امر برای بازسازی مشکلات پوستی بسیار تاثیرگذار است.

دوران نقاهت پلاسما جت دور چشم چقدر است؟

انجام عمل پلاسما جت برای رفع چین و چروک دور چشم بستگی به منطقه تحت درمان دارد ولی حدود ۲ الی ۳ ساعت طول خواهد کشید، و ممکن است حسی مشابه سوختگی روی پوست خود را تجربه کنید. تورم و قرمزی پوست در طی چند ساعت اولیه عمل طبیعی بوده چون پوست اطراف چشم تحت درمان قرار گرفته است و ممکن است، این دوران نقاهت ۳ الی ۵ روز ادامه خواهد داشت. پوسته پوسته شدن نواحی چشم و تغییر رنگ آن نیز بسته به فرد و منطقه تحت درمان باید طی ۵ الی ۱۲ روز برطرف شود.

مراقبت های بعد از پلاسما جت

مراقبت های بعد از پلاسما جت

 1. تا ۲۴ ساعت از تماس مواد آرایشی با ناحیه مورد درمان خودداری نمایید.
 2. تا یک هفته از مصرف رقیق کننده های خون مانند آسپرین خودداری نمایید.
 3. حداقل تا یک هفته از مصرف سیگار و مشروبات الکلی خودداری فرمایید.
 4. از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب بپرهیزید.