لیفت با نخ

لیفت با نخ

افتادگی پوست از معضلات پیری و بالا رفتن سن محسوب می شود، روش های بسیاری برای رفع این مشکل در دنیایی پزشکی وجود دارد، راهکار های پیشنهادی که پزشک برای رفع آن به فرد بیمار ارائه می دهد، با توجه به شرایط خاصی از جلمه سن بیمار، نوع مشکل پوستی، نواحی بدن که پوست دچار مشکل شده است و بسیاری موارد دیگر است. استفاده از نخ لیفت برای کشیدن پوست و درمان اقتادگی یا رفع چین و چروک یکی از راه های درمانی بشمار می رود، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتر درباره لیفت پوست بدن و مراقبت های بعد از آن برای شما اراده دهیم.

لیفت با نخ چیست ؟

کلمه لیفت در زبان انگلیسی به معنی کشیدن یا بالا بردن می باشد، در اصلاح پزشکی کلمه لیفت برای کشیدن پوست بکار می رود و یکی از روش های رفع افتادگی و چین و چروک پوست بشمار می رود، این روش درمانی با متد های مختلفی از جمله : جراحی، لیزر، نخ و دیگر روش ها انجام می شود. که در این بخش روش لیفت با نخ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لیفت با نخ چیست

انواع لیفت با نخ

انجام عمل لیفتینگ پوست با استفاده از نخ یک روش بسیار معروف می باشد که نسبت به جراحی بسیار پر طرفدارتر است ، در این روش با استفاده از نخ های مخصوص لیفت هر یک از نواحی پوست که دچار مشکل افتادگی یا چین و چروک است، کشیده شده و با فروم دهی پزشک حالت پوستی مورد نیاز بیمار حاصل می شود.

انواع نخ های لیفتینگ

نخ های لیفتینگ در چهار مدل: ساده، خاردار، پیچ دار و تورنادو می باشند که هریک از آنها مخصوص نواحی مختلف پوست می باشند. هریک از این نخ ها متناسب با انجام عمل مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت جذب شدن نخ لیفت و ماندگاری آن با توجه نوع ساخت و برند سازنده متفاوت هستند.

لیفت پوست صورت

پوست صورت بعد از پیری و بالا رفتن سن افراد عملیات کلاژن سازی را ضعیف تر از قبل انجام میدهد، همین امر باعث ایجاد چین و چروک، افتادگی و شل شدن پوست خواهد شد، کشیدن پوست صورت به داخل به کمک نخ لیفت می تواند باعث سفت شدن پوست می شود، همین امر حس جوانی و شادابی را نیز به همراه دارد، توجه داشته باشید انتخاب نوع نخ لیفت برای یک از نواحی صورت با توجه به نوع و نحوه افتادگی پوست انجام می شود.

لیفتینگ صورت

لیفت پوست اطراف بینی

نارضایتی از فرم بینی افراد را به سمت جراحی بینی سوق می دهد که دوران نقاهت بسیار طولانی خواهد داشت، ساده ترین و سریع ترین راه برای رسیدن به فرم ایده آل بینی استفاده از نخ لیفت خواهد بود، لیفتینگ بینی با استفاده نخ در کوتاه ترین زمان انجام شده و هزینه بسیار کمتری نسبت به جراحی بینی خواهد داشت. انجام لیفتینگ بینی به کمک سوزن کانولا با گیج بلند صورت می گیرد، تزریق سوزن از نوک بینی انجام شده و با توجه به افتادگی بینی تعداد نخ لیفت بینی مشخص می شود، برای لیفتینگ بینی از نخ لیفت خاردار استفاده می شود که ماندگاری و دوام بهتری دارد.

لیفت پوست دور چشم

شرایط پوست اطراف چشم بعد از بالا رفتن سن فرد موجب چروک های ریز و افتادگی خواهد شد، از همین رو برای از بین بردن این مشکل می توان با لیفت پوست دور چشم دوباره چشمانی زیبا و جذابی داشته باشید. نحوه لیفتینگ چشم با نخ به دلیل چروک های پر تعداد و ریز در اطراف چشم از حساسیت بالای برخوردار است، قبل از لیفت چشم باید به نکات مهمی از جمله جهت لیفت و نازکی پوست اطراف چشم توجه داشته باشید و از نخ های مخصوص لیفت چشم استفاده نمایید، مهارت و تجربه پزشک نیز از دیگر عوامل در لیفتینگ اطراف چشم می باشد.

جوانسازی که بر اثر لیفتینگ دور چشم صورت می گیرد، دوران نقاهت چند روزه ای را درپی دارد و در این مدت باید به توصیه های پزشک معالجه عمل کرده تا نتیجه و ماندگاری بیشتری را شاهد باشید.

لیفتینگ چشم با نخ

لیفت پوست اطراف لب

مشکلات پوستی اطراف لب بیش از آقایان برای خانم ها حائز اهمیت می باشد و با افزایش سن پوست اطراف لب دچار افتادگی و چین و چروک های خواهد شد، متدهای مختلفی برای انجام عمل لیفتینگ لب ها با استفاده از نخ وجود دارد، هر یک از این متدها می تواند برای نواحی مختلف لب بوده که نتیجه و ماندگاری آن را مهارت و تجربه پزشک تضمین خواهد کرد، برای انجام لیفتینگ لب به سراغ کلینیک های معتبر بروید که از بهترین نوع نخ لیفتینگ مخصوص لب استفاده می کنند، نخ مناسب و نوع لیفت آن بر پوست مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در لیفتینگ بشمار می روند.

لیفت لب با نخ

برای کشیدن پوست لب بالا از دو روش استفاده می شود که در یک روش، وارد کردن سرسوزن کانولا از خط لب انجام شده و لیفت لب برای فرم ایده آل بیمار صورت می گیرد، در روش دوم نیز نخ لیفت از خط زیر بینی وارد شده و پوست بالای لب را لیفت کرده تا فرم دهی به لب بالا صورت گیرد. برای رفع چین و چروک های اطراف لب نیز کشیدن پوست در جهت همین چین و چروک ها انجام شده تا لیفتینگ پوست لب همواره ماندگاری بهتری را همراه داشته باشد.

کلینیک لیفت با نخ

انجام عمل لیفتینگ به دلیل سادگی انجام این عمل و عدم نیاز به امکانات لازم، برخی از پزشکان بدون آزمایشات لازم در یک جلسه لیفت پوست را در مطب خود انجام می دهد که ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد. انجام لیفتینگ بهتر است در یک کلینیک مجهز انجام می شود تا تعهدات لازم برای ماندگاری و نتیجه گیری آن مشخص شود، در کلینیک های زیبایی از پزشکان با تجربه برای انجام لیفتینگ پوست استفاده خواهد شد و مراقبت های قبل و بعد از عمل لیفت نیز تحت نظارت این پزشکان انجام می شود تا افراد با اطمینان خاطر از انجام عمل زیبایی خود همواره انتخاب کلینیک را نسبت به مطب ترجیح دهند.

منبع : کلینیک زیبایی روژا