slimming carboxy therapy

کربوکسی تراپی لاغری

 امروزه لاغری و داشتن اندامی متناسب یکی از فاکتورهای بسیار مهم در زیبایی افراد به شمار می‌رود. از سویی دیگر تناسب اندام در افزایش میزان حس اعتماد به نفس افراد نیز تاثیر بسزایی دارد. طیف وسیعی از افراد بویژه بانوان برای نیل به مقصودشان از روش‌های گوناگونی استفاده می‌نمایند. یکی از بروزترین و موثرترین روش‌های موجود در این زمینه، کربوکسی تراپی می‌باشد. به عبارت دیگر استفاده از روش کربوکسی تراپی سبب خواهد شد که افراد در کوتاه مدت به اندام دلخواه خود برسند. در روش کربوکسی تراپی برای لاغری پزشک معالج گاز دی‌ اکسیدکربن را به ناحیه تحت درمان تزریق می‌نماید، گاز تزریق شده سبب افزایش اکسیژن موجود در خون می‌شود و در نتیجه سوخت و ساز در ناحیه تحت درمان افزایش یافته و لاغری موضعی حاصل می‌شود.

کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی

همانطور که در بالا بدان اشاره شد، کربوکسی تراپی با توجه به ویژگی‌های منحصربفرد خود یکی از موثرترین و کارآمدترین روش‌ها برای حل  مشکل چاقی‌ موضعی می‌باشد. از سویی دیگر این روش یک روش غیر تهاجمی و ایمن بوده که ماندگاری و دوام بسیار بالایی دارد. در روش مذکور نیازی به بی‌هوشی کامل فرد بیمار نخواهد بود. لازم به ذکر است در مواردی پزشک معالج با توجه به وضعیت بیمار اقدام به انجام بی‌حسی موضعی می‌نماید. افراد پس از چند جلسه انجام کربوکسی تراپی لاغری نتیجه را به شکل بسیار محسوسی مشاهده خواهند نمود، البته مدت زمان حصول نتیجه مطلوب با توجه به وسعت میزان چربی در ناحیه تحت درمان متفاوت خواهد بود، اما اغلب افراد پس از مدت زمان کوتاهی به نتیجه مطلوب خود خواهند رسید. لازم به ذکر است که افراد برای جلوگیری از  بروز مشکلات بعدی باید عملیات مذکور را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهند.

کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی

کربوکسی تراپی ران

امروزه سبک زندگی و کاهش میزان فعالیت افراد سبب بروز عارضه چاقی شده است. علاوه بر موارد مذکور مسائل ژنتیکی نیز در بروز چاقی‌های موضعی بسیار تاثیرگذار می‌باشد. معمولا میزان تجمع چربی در قسمت ران‌ها بسیار بیشتر از سایر اندام‌ها می‌باشد. روش‌های گوناگونی برای از بین بردن چربی‌های موجود در ناحیه ران‌ها وجود دارد. یکی از موثرترین روش‌ها، روش کربوکسی تراپی لاغری می‌باشد. روش مذکور علاوه بر موثر بودن، ماندگاری بسیار بالایی داشته و معمولا فاقد عوارض جانبی بلند مدت می‌باشد. به همین جهت بسیاری از متخصصان و صاحب‌نظران این حوزه، بر استفاده از این روش توصیه می‌نمایند.

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، در روش مذکور پزشک معالج گاز کربن دی‌اکسید را به ران‌های فرد بیمار تزریق می‌نماید. گاز تزریق شده سبب افزایش اکسیژن‌رسانی خون می‌شود و در نتیجه میزان فعالیت و سوخت‌ و ساز در ناحیه تحت درمان به شدت افزایش می‌یابد، از سویی دیگر گاز دی اکسید‌کربن سبب تخریب بافت‌های چربی موجود در ناحیه ران‌ها نیز می‌شود. مدت زمان انجام عملیات مذکور بسته به وسعت چربی موجود در ناحیه تحت درمان متغیر خواهد بود، اما معمولا هر جلسه بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به طول می‌انجامد.
کربوکسی تراپی ران

کربوکسی تراپی شکم

شکم نیز یکی از مهم‌ترین قسمت‌های موجود در بدن است که بر زیبایی و تناسب اندام افراد بسیار تاثیر گذار می‌باشد. در همین راستا افراد برای رسیدن به مقصود خود از ابزارها و روش‌های مختلفی استفاده می‌نمایند. یکی از پربازده‌ترین و بی‌خطرترین روش‌های موجود، روش کربوکسی تراپی لاغری می‌باشد. لازم به ذکر است که طیف وسیعی از متخصصان بر بی‌خطر بودن و ماندگاری بالای این روش تاکید نموده‌اند. در روش کربوکسی تراپی پزشک معالج گاز کربن دی‌اکسید را به شکم فرد بیمار تزریق می‌نماید. گاز تزریق شده سبب افزایش میزان اکسیژن‌رسانی خون می‌شود و در نتیجه میزان فعالیت و سوخت‌ و ساز در ناحیه تحت درمان به شدت افزایش می‌یابد، از سویی دیگر گاز دی اکسید‌کربن سبب تخریب بافت‌های چربی موجود در ناحیه شکم نیز می‌شود.

روش مذکور فاقد عوارض جانبی طولانی مدت نظیر لخته‌شدن خون، خون‌ریزی و… می‌باشد، اما گاهی در محل تزریق کبودی، سوزش و خارش بروز می‌یابد که برای رفع این مشکل استفاده از کمپرس سرد و داروهای تجویز شده توسط پزشک، توصیه می‌شود.

منبع: کلینیک پوست و کاشت مو روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط