کرایوتراپی لاغری

کرایوتراپی یکی از شایع‌ترین و موثرترین روش‌ها برای درمان چاقی یا رسیدن به وزن و تناسب اندام ایده آل است. کرایوتراپی یا همان سرما درمانی ( کرایولیپولیز ) با استفاده از انجماد و فریز کردن چربی‌های موجود در ناحیه‌های مختلف بدن باعث جلوگیری از رشد آنها و همچنین مرگ این چربی ها می‌شود. چربی ها بعد از مرگ به مرور از بدن خارج شده و باعث لاغری در بافت‌های تحت درمان بدن می‌شوند. این لاغری دایمی بوده و هرگز به حالت قبل باز نمی‌گردید. البته باید این کار به روشی درست و اصولی انجام شود تا نتیجه آن مطلوب باشد.

لاغری موضعی با دستگاه

کرایوتراپی در واقع یک روش لاغری برای چربی‌های موضعی در نواحی مختلف بدن است که توسط دستگاه انجام می‌شود. این دستگاه که دارای مخزن دوجداره حاوی ازت مایع یا نیروژن مایع هستند برای از بین بردن چربی‌های اضافی در بافت‌های مختلف بدن کاربرد دارند. روش کار دستگاه‌های کرایوتراپی اینگونه است که ابتدا دستگاه مقداری از ازت یا نیتروژن مایع را روی موضع مورد نظر اسپری می‌کند. این مواد با خاصیت کاهش دمای شدیدی که دارند به سرعت می‌توانند باعث انجماد یا فریز شدن چربی‌های زیر بافت‌های بدن شوند و از رشد آنها جلوگیری کرده و به مرور باعث مرگ آنها و نهایتا خارج شدن آنها از بدن می‌شوند. این دستگاه‌ها در واقع کاری غیرتهاجمی و بدون عمل جراحی انجام می‌دهند که معمولا اثرگذار و قابل قبول برای افرادی هستند که علی رغم داشتن تناسب اندام به فکر از بین بردن چربی‌های ناحیه پهلوی خود هستند.

لاغری موضعی با دستگاه

هزینه کرایوتراپی لاغری

نمی‌توان در مورد هزینه‌های کرایوتراپی لاغری به مطالعه چند سطر از مقالات نوشته شده در اینترنت اکتفا کرد و یا حتی با بحث و تبادل نظر با افرادی که قبلا این کار را انجام داده‌اند هم نمی‌توان به مقدار دقیق هزینه کرایوتراپی رسید. هزینه کرایوتراپی لاغری نیز مثل سایر درمان‌ های قابل انجام در علم پزشکی به عواملی بستگی دارد که در افراد مختلف متفاوت است. به عنوان مثال اگر شما به دنبال انجام کرایوتراپی لاغری هستید باید بدانید که اندام شما نسبت به سایر افراد متفاوت است و هرقدر این تفاوت در میزان چربی‌ها و مواضعی که قرار است با این عمل بهبود یابد وسیع‌تر و گسترده‌تر باشد هزینه درمان شما نیز متناسب با مواد مصرفی  و زمان درمان و وسعت ناحیه تحت نظر شما متفاوت خواهد بود. پس قبل از اقدام به کرایوتراپی لازم است تا با پزشکان کاربلد و متخصص و با مهارت کافی مشورت کرد.

هزینه کرایوتراپی لاغری

عوارض فریز کردن چربی شکم

ممکن است اقدام به لاغری در شما به روش کرایوتراپی یا همان سرما درمانی نتیجه‌ای که مدنظر شما است و درواقع اندام ایده‌ال شما در ذهنتان محسوب می‌شود را به دنبال نداشته باشد پس لازم است ابتدا در مورد اندام خود و ناحیه‌ای از بدن که مدنظرتان است ابتدا با متخصصان این کار که جانب انصاف را رعایت می‌کنند مشاوره کرده و بعد از اینکه به این نتیجه رسیدید که انجام این کار برایتان مفید است نتیجه مطلوب می‌دهد اقدام به کرایوتراپی برای لاغری کنید. چراکه اگر این کار به صورت صحیح و اصولی انجام نشود ممکن است علاوه بر اینکه هزینه زیادی برایتان در بر خواهد داشت عدم رضایت شما و به موجب آن ناراحتی‌های ذهنی و روانی را نیز برای شما به دنبال بیاورد. پس قبل از اقدام به این کار ابتدا سعی در جلب رضایت خود از اندام کنونی خود داشته باشید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط