رژیم لاغری برای ورزشکاران

رژیم لاغری برای ورزشکاران

پیشنهادهای بسیاری برای افرادی که مایل اند بصورت حرفه ای به پرورش ولاغر کردن اندام خود همت بگمارند وجود دارد که از آن می توان به رژیم لاغری برای ورزشکاران اشاره نمود. گاهی تعدادی از آنها به سراغ رژیم های افسانه ای رفته و انتظار دارند در مدت زمانی اندک معجزه ای بزرگ را مشاهده نمایند. در بسیاری از موارد نیز شاهد ورزش های سخت و نفس گیر از سوی برخی از آنها هستیم، ورزش هایی سنگین که واقعاً مرد افکن بوده و توان آدمی را در مدت کوتاهی گرفته ودشواری آن تا مدت ها در ذهن به یادگار می ماند.

کاهش وزن ورزشکاران

هزینه مالی وجانی که شما در قبال رژیم لاغری پرداخت می کنید در مقابل اثربخشی که دریافت می کنید از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا شما می توانید با انجام یک سری فعالیت های خاص بدون صرف هزینه های هنگفت و زحمت اضافی به مقصود خود برسید. رژیم لاغری برای ورزشکاران امروزه دیگر مختص خرید مکمل های گران وانجام فعالیت های ورزشی پیچیده نیست ، اضافه نمودن چند عادت مفید ودر عین حال ساده می تواند شما را در مدت زمان کافی به عضله های دلخواه والبته ماندگار برساند و فشار اضافی را به قلب وعروق و ماهیچه های شما وارد ننماید.

رژیم لاغری برای ورزشکاران

راه کارهای تناسب اندام ورزشکاران

اگر در طی فعالیت های ورزشی خود به دنبال عضله سازی هستید پیشنهاد ما به شما مصرف کالری بالا به منظور افزایش حجم ماهیچه ها است ولی در غیر این صورت اگر می خواهید ورزش شما به تناسب اندام ختم شود تمرینات هوازی چارۀ کار است، تعداد ست ها وتکرارهای بالا شما را به اندامی متناسب هدایت می کند اما در مقابل ست ها با تکرارهای کم اما قدرتی عضلاتی حجیم را می سازند، تمرینات کششی نیز در کنار حرکات ذکر شده و وعده های منظم وتقسیم شده شما را لحظه به لحظه به تناسب اندام نزدیک می کنند.

رژیم های لاغری ورزشکاران

  • سبزیجات انرژی بخش

آنتی اکسیدان های مخفی در سبزیجات سیستم گوارش را تقویت کرده واگر به صورت بخار پز مصرف شوند بهتر می توانند فواید خود را حفظ نمایند وگنجاندن شان در رژیم لاغری برای ورزشکاران مزایای بسیاری را نصیب آنها می کند.

سبزیجات انرژی بخش

  • غذا خوردن با تمرکز

. هنگامی که به سرعت غذا می خورید مغز نمی تواند در زمان مناسب فرمان سیری را اعلام نموده واعلام فرمان تا مدت زیادی به تأخیر می افتد به همین دلیل امکان پرخوری ودر ادامه افزایش وزن تا حد زیادی بالا می رود، در رژیم لاغری برای ورزشکاران به این مهم بسیار توصیه می شود واز آنها خواسته می شود تا آگاهانه تر غذا بخورند.

  • برچسب یاری رسان

. برچسب مواد غذایی به شما هشدارهای لازم خطرهای ناشی از افزایش وزن را گوش زد می کند واگر شما کمی دقت به خرج دهید و کمی اراده را چاشنی کارتان نمایید می توانید از خرید آنها صرف نظر کرده وخود را از غول چاقی برهانید وبه اندامی ورزشی نائل گردید.

  • تنقلات بی‌ضرر

. آنچه در رژیم لاغری ورزشکاران دوست داشتنی و محبوب است و بیشتر از همه خود نمایی می کند آجیل با دریایی از فواید است این خوراکی ارزشمند با مواد مغذی خود همیشه گزینۀ روی میز پزشکان برای درمان و یا پیشگیری انواع امراض بوده و گنجاندن آن در رژیم غذایی ورزشکاران نیزخالی از لطف نبوده و فواید بی نظیر خود را دارد.

تنقلات بی‌ضرر

  • تند و تیز خوشمزه

. ادویه جات از یک طرف با کاهش اشتها واز طرف دیگر با بالا بردن سوخت وساز رژیم لاغری برای ورزشکاران را تکمیل کرده و در رساندن آنها به وزن ایدئال یاری رسان خوبی محسوب می شوند.

  • آب مایۀ لاغری

. آب نوشیدنی ارزان وبسیار موثر در حفظ تعادل ارگانهای بدن و هیدراته کردن آن محسوب می شود شما با مصرف ۲ لیوان آب قبل از غذا به ایجاد حس سیری وکاهش اشتها و همچنین بالا بردن متابولیسم بدن خود کمک کرده و چاقی را از خود دور نگه می دارید.

  • سفیده تخم مرغ

آنچه که در رژیم لاغری اهمیت دارد حذف کالری های اضافی است، سفیدۀ تخم مرغ با پروتئین خالصی که در اختیار شما قرار می دهد علاوه بر اینکه انرژی کامل را برای فعالیت های ورزشی به شما عرضه می دارد، افزایش وزنی را به دنبال ندارد.

سفیده تخم مرغ

  • جوی پرک

جوهای معمولی وجوی پرک هر دو منابع غنی از فیبر را برای بدن تأمین می کنند واز آنجا که قند اضافی در خود ندارند گزینۀ مناسبی برای رژیم لاغری محسوب می شوند.

رژیم لاغری موفق

هر رژیمی اگر تداوم نداشته باشد ممکن است از رده خارج شده وموفقیت کامل را کسب نکند پس هر رژیم غذایی را که انتخاب می کنید سعی نمایید در آن ثابت قدم بوده وآن را پی گیری نمایید، چم وخم کار را در نظر داشته باشید ونگذارید نکته ای از قلم بماند و فعالیت های هرچند کم را چاشنی رژیم خود قرار دهید، در چنین شرایطی برای ثبات قدم همراهانی که با شما هم عقیده ویا حتی هم مقصد هستند راهگشا و موثرند، در آخر نیز دقت نمایید آیا بر طبق نقشه از پیش تعیین شده مسیر را به درستی می پیمایید و تا چه حد با گذشت زمان به هدف نزدیک شده اید.

رژیم لاغری موفق

لاغری و ورزش

۳۰ دقیقه ورزش مرتب روزانه در مقابل چند ساعت حرکات سخت وطاقت فرسا علاوه بر بالا بردن قدرت ماهیچه که به حفظ استخوانها در جای خود کمک می کند وتقویت اسکلت بدن را به دنبال دارد، مفیدتر از حرکات سختی است که احتمال آسیب رسیدن به تاندوم ها را افزایش داده واثر تخریبی بر ماهیچه ها دارد، در این ۳۰ دقیقه به علت بالا رفتن تدریجی دمای بدن چربی ها به آرامی فرصت آب شدن را پیدا کرده وشما به لاغری پایداری دست پیدا می کنید.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط