کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

اندام زیبا و متناسب همواره یکی از دغدغه های بسیاری از افراد بوده و اساسا رسیدن به اندام دلخواه تلاش و کوشش زیادی نیاز دارد. تکنیک های بسیار زیادی برای لاغری وجود دارد که از رژیم لاغری، داروهای خوراکی چربی سوز و انواع ورزش ها تا عمل جراحی، لیپپوساکشن و پیکرتراشی را در بر می گیرد. هر کدام از این روش ها یا مستلزم زمان و تلاش فیزیک زیادند و یا هزینه و عوارض بعدی زیادی دارند. به همین دلیل یک روش بی خطر، راحت و در عین حال موثر برای لاغری همیشه دغدغه بسیاری از افراد بوده است. کرایولیپولیز راه حل مناسب و موثر این دسته افراد است. این روش یکی از جدید ترین، موثر ترین و کم خطرترین روش های لاغری ست و توجه پزشکان و بیماران زیادی را به خود جلب نموده است.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز چیست

در بین روش های جدید برای کاهش چربی های موضعی کرایولیپولیز موثر تر از همه روش ها شناخته شده است. این متد یک روش غیر تهاجمی ست که در آن از تیغ جراحی، لیزر و ساکشن استفاده نمی شود و تنها با سرما چربی های موضعی انباشته شده در بدن را از بین می برد. در این روش با استفاده از سرما به همراه وکیوم بافت چربی را کوچک می کنند.

سلول های چربی نسبت به عضلات و عروق حساسیت بیشتری به کاهش دما دارند و به سرعت کریستالیزه می شوند. با کاهش شدید دما سلول های چربی در منطقه مورد درمان از کار افتاده و می میرند. این سلول های مرده به تدریج در طول هفته های بعد از طریق سیستم های لنفاتیک از بدن دفع می شوند.

کرایولیپولیز

روش کار کرایولیپولیز

برای انجام این کار، پروب دستگاه بر روی منطقه مورد نظر از بدن قرار گرفته و پوست و چربی توسط وکیوم به داخل پروب کشیده می شود. در این حالت بیمار احساس  مکش، فشار خنکی می کند، اما اذیت نمی شود. فرد حدود ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت به همین حالت می ماند. در این مدت فرد آزاد است که به صورت خوابیده فعالیت هایی نظیر مطالعه و کار با گوشی همراه انجام دهد و یا چرت کوتاهی بزند.

در هر جلسه از کرایوتراپی ۲۰ تا ۴۰ درصد از چربی های آن ناحیه کاسته می شود. بسته به بدن فرد و سبک زندگیش و میزان فشردگی توده های چربی مشخص می شود که چند جلسه کرایوتراپی مورد نیاز است. اما در بسیاری از مواقع ۱ جلسه نیز برای فرد کافی می باشد.

روش کرایولیپولیز

کرایولیپولیز برای چه مناطقی از بدن قابل استفاده است؟

از گردن به پایین هر نقطه ای از بدن که دارای چربی های انبوه است، می تواند تحت درمان با کرایولیپولیز قرار بگیرد. چربی های نقاطی از جمله شکم، پهلو، بازو، باسن، زیر باسن، پشت کمر و داخل ران با استفاده از سرما در طی یک جلسه به طور قابل توجهی کاهش حجم می یابند. این روش مخصوصا برای چربی هایی مناسب است که با رژیم غذایی و ورزش نمی سوزند و نیاز به روش کمکی برای چربی سوزی دارند.

کاربرد کرایولیپولیز

کرایولیپولیز برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که اضافه وزن زیادی دارند و مایل هستند به صورت موضعی لاغر شوند، کاندادی مناسب برای این روش هستند. این تکنیک برای لاغری و سلامت بدن کاربرد ندارد، بلکه فقط چربی های موضعی را از بین می برد. بر خلاف روش لیپوساکشن، کرایولیپولیز برای افرادی که بیماری قلبی و یا مشکلات کبدی و کلیوی دارند نیز مناسب می باشد.

کرایولیپولیز برای لاغری

توصیه مهم

به طور کلی با هر روشی که موفق به سوزاندن چربی های موضعی خود بشوید، تا زمانی که کالری دریافتی شما از کالری که می سوزانید باشد، لاغری شما دوام زیادی نخواهد داشت و پس از مدتی دوباره چربی ها در همان نقاطی که قبلا سوزانده شده اند، این بار بیشتر و سریع تر تجمع می کنند. در نتیجه علی رغم موفقیت چشمگیر کرایولیپولیز در سوزاندن چربی ها، پس از انجام این کار، حتما باید نسبت به سبک تغذبه و میزان فعالیت فیزیکی خود جهت جلوگیری از انباشته شدن دوباره چربی ها دقت نشان دهید.

همچنین، انجام کرایوتراپی بدون مشورت با پزشک و یا انجام دادن آن توسط افراد غیر متخصص می تواند خطرات جبران ناپذیر و ماندگاری در پی داشته باشد. اکیدا توصیه می شود که قبل از تصمیم به انجام این کار با پزشک مشورت کرده و برنامه درستی برای رهایی از چربی های موضعی خود دریافت کنید.

 

متخصصین کلینیک زیبایی روژا همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. برای مشاوره، نام و شماره تماس خود را در فرم زیر برای ما ارسال نمایید تا با شما تماس بگیریم: