رژیم لاغری

اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید متوجه می شوید که بحث رژیم و لاغری و ورزش و…. بسیار داغ است و همواره افراد در تلاش اند تا با کمک رژیم های مختلف و البته ورزش های سخت به تناسب اندام دست پیدا کنند. در واقع اکثر آنها میخواهند یک شبه راه صد ساله را بروند. اما باید بدانید که این مسئله امکانپذیر نیست و در کنار رژیم های لاغری پیروی از ورزش ها و تمرینات نیز کمک می کند افراد خواسته خود را محقق سازند. با توجه به این مسئله در این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم و با معرفی انواع رژیم های لاغری به شما در رسیدن به اندام ایده آل کمک نمائیم.

انواع رژیم های لاغری

همانطور که میدانید امروزه ما در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم، دنیایی که هر روزه روش های جدید و پیشرفته ای را برای رسیدن به خواسته هایمان پیش روی ما قرار می دهد و کمک می کند تا به خواسته خود که داشتن اندامی متناسب و لاغر می باشد دست پیدا کنیم. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چه رژیم هایی میتواند در این راستا نتیجه بخش باشد؟

۱- رژیم لاغری کانادایی

رژیم کانادایی جزء آن دسته از رژیم های سریع می باشد که افراد در طی مدت ۱۲ الی ۱۵ روز باید تحت فشار شدید از آن رژیم پیروی کرده تا به وزن ایده آل خود دست پیداکنند. گفته می شود در این رژیم در طی ۱۲ روز اولیه شاهد انواع مختلفی از غذاهای مورد نیاز بدن خواهید بود و ۳ روز باقی مانده تنها برای تثبیت رژیم لاغری کانادایی می باشد. نکته اینجاست که این رژیم به هیچ وجه توسط پزشکان توصیه نمی شود. همچنین با مصرف هرگونه شکلات هر چقدر هم که کوچک باشد، رژیم در همان جا قطع می شود و بدن پس از دو ماه آماده آغاز دوباره رژیم لاغری کانادایی می باشد.

رژیم لاغری کانادایی

۲- رژیم لاغری کتوژنیک

یکی دیگر از انواع رژیم های لاغری که در طی چندین سال گذشته طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده رژیم لاغری کتوژنیک می باشد. در این رژیم افراد تلاش می کنند تا با مصرف مقدار کمی از کربوهیدرات و چربی های بالا علاوه بر اینکه به وزن ایده آل خود دست پیدا کنند، سلامتی را نیز به خود برگردانند. نکته اینجاست که هر چند این رژیم در مدت زمانی کوتاه افراد را به خواسته شان میرساند اما هیچ آسیبی را به بدن وارد نمی کند.

رژیم لاغری کتوژنیک

۳- رژیم لاغری سریع

همه ما میدانیم که امکان دستیابی به اندامی دلخواه در عرض مدت زمانی کوتاه امکانپذیر است. اما نکته اینجاست که این کار سلامتی بدن را به خطر می اندازد و حتی میتواند خطر مرگ را برای افراد به دنبال داشته باشد. از دیگر معایبی که رژیم لاغری سریع با خود به همراه دارد عبارتند از:

 • از بین رفتن عضلات بدن
 • کاهش آب بدن
 • کمبود مواد مغذی در بدن
 • ریزش مو
 • کم خونی
 • خستگی های شدید و مداوم
 • ایجاد سنگ های صفراوی

مشاوره رژیم لاغری

رژیم غذایی یکی از تاثیرگذارترین عوامل سلامتی هر فرد می باشد. برای تنظیم یک رژیم لاغری متناسب با شرایط خاص هر فرد حتما باید از یک متخصص کمک گرفت. رژیم لاغری نه تنها باید با شرایط فیزیکی شما سازگار باشد، بلکه شرایط روحی و خصوصیات شخصیتی شما نیز در تنظیم یک رژیم لاغری موثر بسیار دخیل هستند. بسیاری از افراد بدون آگاهی رژیم هایی می گیرند که شاید نتیجه کاهش وزن کوتاه مدتی برای آن ها داشته باشد، اما کمترین خطراتی که تهدیدشان می کند ریزش مو، افتادگی پوست، افسردگی و بازگشت چاقی بیش از گذشته می باشد. در نتیجه اکیدا توصیه می شود که حتما قبل از اجرای یک رژیم لاغری با یک متخصص تغذیه مشورت کنید و یک برنامه غذایی متناسب با شرایط بدنی، روحی و سبک زندگیتان دریافت کنید.


برای تعیین وقت مشاوره حضوری رایگان در کلینیک زیبایی روژا نام و شماره تماس خود را در فرم زیر وارد کنید تا در کمترین زمان با شما تماس بگیریم:


عوارض داروهای لاغری

یکی دیگر از روش هایی که بسیاری از افراد به واسطه تبلیغاتی که در تلویزیون و شبکه های اجتماعی با آن روبرو می شوند به سراغ بهره گیری از آن میروند، داروهای لاغری است. باید بدانید که استفاده از این داروها بزرگترین اشتباهیست که افراد میتوانند در زندگی خود انجام دهند زیرا عوارض بسیار جبران ناپذیری را با خود به همراه دارد. از جمله این عوارض عبارتند از:

 • اعتیاد آور است.
 • منجر به بروز مشکلات کبدی می شود.
 • امکان سکته های مغزی، افسردگی و… را به وجود می آورد.
 • بی خوابی
 • سردردهای مداوم
 • اسهال
 • خشکی دهان

افتادگی پوست بعد از لاغری

اکثر کسانی که دچار کاهش وزن شده اند یکی از شایع ترین مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنند، افتادگی پوست می باشد. خوشبختانه امروزه روش های بسیار زیاد و البته باکیفیتی برای برطرف کردن این مشکل به دنیا معرفی شده است. اما نکته اینجاست که بازگشت پوست به حالت اولیه طی پروسه ای چند ساله اتفاق می افتد از همین رو نیاز است صبور باشید و با پزشکی متخصص و باتجربه در این راستا مشورت کنید. هر چند که روش های جراحی و برداشت پوست یکی از گزینه هایی است که اغلب افراد به سراغ بهره گیری از آن میروند.